Do startu rumuńskiej etapówki MTB zostało już niewiele czasu. Ponad 200 zawodników i zawodniczek z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Polski, Węgier, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i Republiki Mołdowy, a także z egzotycznej Ugandy będzie rywalizować podczas czterech dni rywalizacji (21-24 września) na trasie długości 157 km z 5 750 m przewyższenia, wytyczonej w samym sercu jednego z najpiękniejszych dzikich regionów w Europie – rumuńskich Karpatach.

Swoją obecność potwierdziło kilku krajowych mistrzów MTB, co zapowiada rywalizację czołówki na wysokim poziomie sportowym. Z rumuńskimi mistrzami MTB (Lucian Logigan, Robert Dobai, Daniel Crista) rywalizować będzie między innymi Frédéric Gombert, francuski mistrz XCM z 2016 roku. Wśród kobiet również nie zabraknie mocnych zawodniczek. udział zapowiedziała Aneliya Karagyozyan, posiadaczka tytułu mistrza Bułgarii XC w 2017 roku. Na najmocniejszych czekają wysokie nagrody pieniężne w wysokości 12.540 euro i inne nagrody, których łączna wartość to około 30 000 euro.


Dla większości uczestników oprócz strony sportowej i parcia na wynik zdecydowanie ważniejsze będzie przeżycie wielkiej przygody i poznanie rumuńskich gór z perspektywy MTB. CARPATHIAN MTB EPIC stwarza taką możliwość, organizatorzy zapowiadają stworzenie wyśmienitych warunków dla zawodników i zawodniczych oraz osób im towarzyszących. Bazą CARPATIAN MTB EPIC będzie ośrodek Cheile Gradistei - Fundata, w hrabstwie Brasov.


Zapisy potrwają jeszcze kilka dni, do 15 września – to już ostatni czas na podjęcie decyzji o udziale. Szczegółowe informacje i rejestracja na www.carpathianmtb.ro.

Dodano: 2017-09-05

Autor: Tekst: Zbyszek Mossoczy, foto: organizator

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Nowości 2019

Raport z Pucharu Świata XC

Specialized Stumpjumper Expert 29
NS Bikes Snabb 29 Plus 2
Marin Rift Zone 1 29
Trek Full Stache 8
Cannondale Synapse Carbon Disc Red eTap