6 lipca o 8.00 ze schroniska Przysłop pod Baranią Górą, w pobliżu źródeł Wisły, z wysokości 951 m.n.p.m wystartuje 250 śmiałków chętnych do zmierzenia się z niezwykłym wyzwaniem – pokonaniem trasy długości prawie 1200 km wzdłuż największej polskiej rzeki – meta bezpośrednio nad Bałtykiem, w Gdańsku.

Rowerowy Maraton Wisła 1200 (RMW1200) jest kolarskim ultramaratonem adresowanym do zaawansowanych i doświadczonych rowerzystów. Zostanie rozegrany w formule NON STOP – wszyscy będą zmierzać do mety wg wyznaczonego przez organizatorów śladu GPS, samemu decydując o tym czy i gdzie będą się zatrzymywać by coś zjeść, odpocząć czy się przespać. Trasa wytyczona jest po nadwiślańskich drogach, szutrach, ścieżkach, skarpach i wałach. Jazda po ruchliwych drogach wojewódzkich i krajowych ograniczona została do absolutnego minimum, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort obcowania z przyrodą. Po drodze rozległe starorzecza i rozlewiska pełne dzikich ptaków, wydmy i piaskowe łachy. Przejazd nadwiślańskimi bulwarami nie tylko przez Kraków, Warszawę, Toruń czy Gdańsk, ale również mniejsze miasta i miasteczka, nie do końca wszystkim znane od strony Wisły: Oświęcim, Janowiec, Sandomierz, Zawichost, Płock, Dobrzyń, Świecie, Grudziądz, Gniew i wiele innych niezwykle klimatycznych miejscowości. A pomiędzy nimi kolarski wysiłek i pokonywanie własnych słabości bez wsparcia z zewnątrz. Niedozwolone jest korzystanie z jakiegokolwiek wsparcia zaaranżowanego przed rozpoczęciem wyścigu i jakiegokolwiek wsparcia osób trzecich w trakcie wyścigu. Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania Trasy RMW1200, w tym jedzenia, picia, spania, serwisu sprzętu.


Każdy zawodnik przez cały czas jazdy (od parudziesięciu godzin do kilku dni – w zależności od tempa jazdy i przerw) wyposażony będzie w tracker gps przekazujący jego pozycję na trasie i pozwalający na śledzenie jego zmagań na żywo w internecie.


Wszystkie szczegółowe informacje na stronie www.wisla1200.pl

Dodano: 2018-06-13

Autor: Źródło: www.wisla1200.pl

Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje