Mistrzostwa Świata MTB to najważniejsza i najbardziej spektakularna część kolarskiego roku zawodowców. Czeska lokalizacja to znane i bardzo lubiane miejsce – tamtejsze trasy są doskonale przygotowane do uprawiania klasycznego cross-country. Na starcie Mistrzostw Świata w Novym Meście zobaczymy liczną ekipę z Polski. Z największymi szansami na triumf, prezentuje się skład Kross Racing Teamu - ekipy, która w sezonie 2016 wstąpiła do elitarnego grona teamów UCI. Poprzednie wyścigi serii Pucharu Świata pokazały, iż w doskonałej formie są liderzy ekipy KROSS – Maja Włoszczowska i Fabian Giger. Świetnie dysponowany jest także Bartłomiej Wawak, który swój debiutancki rok w elicie zalicza z coraz lepszymi wynikami.


Maja Włoszczowska liczy na świetny wynik w Czechach: “Motywacja jest, siła w nogach też. Mam nadzieję, że formę mam na tyle równą i stabilną, że uda mi się w Novym Meście osiągnąć dobry rezultat. Motywuję się bardzo i zobaczymy co uda mi się ugrać.”


W sobotę 2 lipca o godzinie 14:50, na trasę wyjadą reprezentantki damskiej elity; natomiast w niedzielę, 3 lipca o tej samej porze wystartują mężczyźni. Transmisje z wyścigów można oglądać na żywo na redbull.tv.

Dodano: 2016-07-01

Autor: Źródło: Red Bull Sp.z.o.o.

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje