Do startu w ostatniej edycji Kellys Enduro rozgrywanej podczas Joy Ride Open zostało tylko 5 dni! Sprawdźcie jak wyglądają przygotowane OS’y i jak przebiegały na nich treningi!
Trening na Butorowym Wierchu


W minioną sobotę w Zakopanem odbyły się oficjalne treningi przed ostatnią edycją zawodów Joy Ride Open. Na początek wszyscy zebrali się na szczycie stoku Harenda, gdzie Szymon „Siara” Syrzistie przeprowadził szkolenie z jazdy po bandach w delikatnym błocie. Następnie downhillowcy ćwiczyli na nowo wybudowanych elementach Harendy, natomiast zawodnicy startujący w Kellys Enduro ruszyli wraz z reprezentantami Rowerowego Podhala i MTB Hostel na single Butorowego Wierchu. Na trzech przygotowanych OS’ach można było znaleźć wszystko co w enduro najlepsze – wąskie trawersy, sporo ściółki, małe skocznie nad zwalonymi drzewami, ostre bandy oraz nieliczne strome zjazdy.


Opis OS’ów Kellys Enduro
W miniony weekend na paśmie Harenda – Butorowy Wierch grasowała również ekipa Enduro Trails. Sprawdzali, analizowali i testowali warianty tras na niedzielne Kellys Enduro. Finalnie stworzyli „zwartą i sytą pętle zawodów”, która przedstawia się następująco:

Startujemy przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Harendę o 9, obecność obowiązkowa, bo dozwolony jest jeden wjazd wyciągiem! Przemieszczamy się następnie na pierwszy odcinek specjalny w pobliże górnej stacji polany Szymaszkowej. Odcinek poprowadzony jest w górnej części krótkim singlem po lesie, następnie przecina polanę i wpada na odświeżoną linię stworzoną kiedyś przez Szymka Tasza, dolna część po przecięciu stoku zupełnie nowa, kończy się prawie przy asfalcie, więc przewyższenia będzie całkiem sporo. 
Dojazd do drugiego odcinka asfaltem w kierunku "Salamandry" i dalej na Butorowy Wierch, skąd jednym z tamtejszych singli jedziemy aż do Pitoniówki. Single te są w zasadzie oznaczone przez chłopaków z Rowerowego Podhala, więc nie będzie problemu ze znalezieniem. 
Podjazd do trzeciego odcinka specjalnego (kolejny singiel na Butorowym) prowadzi szlakiem zielonym z Pitoniówki. 
Następnie, po zaliczeniu OS3, jeszcze raz trzeba pokonać ten sam podjazd i wrócić górą na Harendę, gdzie ostatni odcinek specjalny poprowadzi bardzo przyjemną i stosunkowo łatwą trasą DH do miejsca startu zawodów. 

Wszystkie traki GPS możecie ściągnąć po tym linkiem: https://db.tt/z0YFETLl
Więcej informacji odnośnie festiwalu Joy Ride Open znajdziecie na joy-ride.pl oraz stronie wydarzenia: http://www.facebook.com/events/546783792066741/

Dodano: 2014-09-16

Autor: Źródło: Joy Ride

Tagi: enduro

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Nowości 2019

Raport z Pucharu Świata XC

Specialized Stumpjumper Expert 29
NS Bikes Snabb 29 Plus 2
Marin Rift Zone 1 29
Trek Full Stache 8
Cannondale Synapse Carbon Disc Red eTap