Za nami inauguracja jesiennej edycji Garmin MTB Series 2018! Niesprzyjające pogoda nie odstraszyła rowerzystów i na linii startu stanęło ponad 400 zawodniczek i zawodników, którzy do pokonania mieli jeden z dwóch dystansów: MINI o długości około 28 km lub MAXI ok. 56 km! Dystans MINI należał do Tomasza Rzeszutka (Klub Kolarski Lew Lębork) i Moniki Kulling (Klif Team). Na dystansie MAXI najlepsi zawodnicy to Tomasz Repiński (Ase Trek Gdynia) i Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów).


Równo o godz. 11:00 wystartowali zawodnicy ścigający się na dystansie MAXI, którzy do pokonania mieli dwie pętle. Po pierwszej rundzie na prowadzenie wyszedł Piotr Rzeszutek – lider klasyfikacji generalnej po wiosennej edycji cyklu, jednak na drugim okrążeniu dogoniła go grupa zawodników, w której znaleźli się Tomasz Repiński, Przemysław Ebertowski, Michał Bogdziewicz i Daniel Majkowski. Jako pierwszy na metę z czasem 02:03:04 wjechał Repiński, drugie miejsce zajął Michał Bogdziewicz (02:03:07, Apteka Gemini). Trzecie miejsce przypadło Przemysławowi Ebertowskiemu z klubu ASE Trek Gdynia, który na mecie zameldował się z czasem 02:03:08.

Praktycznie od samego startu na pierwszym zjeździe zrobiła się luka. Chciałem ją skasować, ale po konsultacjach z czteroosobową grupą, w której był Tomek Repiński, Michał Bogdziewicz i Daniel Majkowski odpuściliśmy Piotra Rzeszutka. Trzymaliśmy go jednak w zasięgu wzroku. Piotr był dziś bardzo mocny i musieliśmy się mocno napracować, by skasować go na drugiej rundzie – powiedział Przemysław Ebertowski, trzeci zawodnik dystansu MAXI.

Najszybszą kobietą na tym dystansie była Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów, 02:25:35), która po wiosennej edycji prowadziła w klasyfikacji generalnej na dystansie MINI. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Patoka (ASE Trek Gdynia; 02:35:27) – dotychczasowa liderka generalki na tym dystansie. Trzecie miejsce na podium przypadło Kindze Tomaszewskiej (FTI Racing Team; 02:37:18).


Na dystansie MINI najszybszym zawodnikiem był Tomasz Rzeszutek (01:02:15, Klub Kolarski Lew Lębork). Drugie miejsce zajął Radosław Rocławski (MLKS Baszta Bytów, 01:02:30). Trzeci na metę dojechał Piotr Polus (wysepka.pl, 01:03:08).

Stałem w siódmej linii na stracie, ale przed pierwszym podjazdem byłem już w czołówce. Starałem się jako pierwszy podjechać, co mi się udało i na samym szczycie zyskałem kilka sekund. Doskoczył do mnie Radosław Rocławski i razem kontynuowaliśmy jazdę. Były bardzo błotniste zjazdy, trzeba było uważać i to właśnie na nich powiększaliśmy swoją przewagę. Zmienialiśmy się na prowadzeniu, aż dojechaliśmy do singla, gdzie Rocławski popełnił błąd i się przewrócił. A ja pojechałem swoje i udało mi się zwyciężyć – powiedział zwycięzca na dystansie MINI, Tomasz Rzeszutek.

W rywalizacji pań na tym dystanse najlepsza była Monika Kulling (01:18:25). Jako druga na linii mety zameldowała się Ewelina Cywińska (FTI Racing Team, 01:18:40). Trzecie miejsce na podium zajęła Katarzyna Grochowska (GK STG, 01:19:26).


Kolejne etapy jesiennej edycji tegorocznego cyklu zapowiadają się niezwykle emocjonująco! Drugi etap odbędzie się już w najbliższą niedzielę - 30 września w Stężycy, gdzie na zawodników czeka najszybsza trasa cyklu. Finał serii to zawody w Rumi, które w tym roku odbędą się wyjątkowo w sobotę (6 października). Na zawodników czeka najtrudniejsza trasa i to właśnie po zawodach w Rumi okaże się, kto zwycięży w tegorocznym cyklu Garmin MTB Series!

Zapisy cały czas trwają. Rejestracja prowadzona jest za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.mtbseries.pl

Dodano: 2018-09-24

Autor: źródło: informacja prasowa organizatora

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Trek Madone SLR
Cannondale SystemSix
Wilier Triestina Cento 10 Air
Scott Foil 20 czy 20 Disc
Specialized Enduro Pro 29
Liv Intrigue Advanced 0
Giant Defy Advanced Pro 0
Canyon Grail CF SL 8.0
Romet Mustang M1