Joanna Kowalczyk podjęła się przejechania rowerem miejskim z Krakowa do Wrocławia w szczytnym celu. Ty też możesz pomóc!

Nazywam się Joanna Kowalczyk. Mam 35 lat. Z wykształcenia jestem biologiem, z doktoratem z biologii medycznej. Jako 6-latka przeszłam operację serca. Urodziłam się z wadą: ubytkiem przegrody międzyprzedsionkowej (ASD). Dzięki pomyślnej operacji mogę być sprawną fizycznie i spełniającą swoje marzenia kobietą, mamą 5-letniego synka. Niedawno zakończyłam pracę naukową i poświęciłam się swojej pasji – bieganiu po górach i promowaniu zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną w harmonii z naturą oraz świadome i etyczne żywienie. Od listopada planuję rozpocząć studia dietetyczne.

Niecałe 2 miesiące temu stworzyłam projekt o nazwie Bieganizm, którego myślą przewodnią jest inspirowanie i motywowanie ludzi do biegania oraz zdrowego odżywiania się w harmonii z naturą. Strona FB ma obecnie prawie 2000 polubień. Z trójką przyjaciół współorganizowałam 1. Bieg Wegański na 10km, który odbył się 27 września w Warszawie i okazał się dużym sukcesem. W wolnych chwilach fotografuję i gotuję – docelowo zbieram materiały do wydania książki kucharskiej.

Oprócz biegania bardzo lubię jeździć na rowerze, a szczególnie na mojej miejskiej “czewonej strzale”, która do tej pory poznała jedynie ulice Warszawy. Czując zapas siły w nogach postanowiłam zrobić sobie nieco dłuższą wycieczkę i przejechać rowerem z Krakowa do Wrocławia.

Podjęłam się przejechać miejskim rowerem z Krakowa do Wrocławia. Według mapy i wyliczeń trasa liczy ok 280 km po drogach przystępnych dla roweru jednak postanowiłam podróż wydłużyć do 360 km i przejechać m.in. przez Ojcowski Park Narodowy i Częstochowę. Chcę nadać tej wyprawie dodatkowy cel. Pragnę pomóc uzbierać brakującą kwotę na operację serca 8- letniego Marcina, który cierpi na wadę serca pod postacią tetralogii Fallota z atrezją zastawki aorty płucnej i ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej. Operacja jest jednak niezwykle kosztowna.

Koszt operacji to ok 160 tyś złotych. Na operację Marcina jego rodzicom brakuje jeszcze ok 16 tyś.

Oferta dla chętnego Partnera: 1 km mojego pedałowania = 10 PLN Darczyńcy przekazane na operację serca Marcina

W zamian za wsparcie, które może wzmocnić misję “Rowerem Po Serce” i pozwoli na efektywniejsze zebranie brakującej kwoty:

Logo firmy lub imię i nazwisko indywidualnego Darczyńcy oraz podziękowania wraz z niezbędnymi informacjami umieszczone zostaną na profilu FB, na stronie wydarzenia oraz na stronie www. Odbiorcami są głównie aktywni fizycznie ludzie, ale przy zaangażowaniu dobrych serc liczę na znacznie szersze grono odbiorców!

Jeśli otrzymam nalepki firm kibicujących projektowi z radością nalepię je na rower :)

We wszelkich mediach oraz ewentualnych wywiadach udzielone będą informacje o nieocenionej pomocy w przygotowaniach do wyprawy oraz za wsparcie podczas drogi.

Świadomość samego poparcia inicjatywy działa równie motywująco co każda inna forma pomocy!

Kontakt:
Joanna Kowalczyk
bieganizm@gmail.com
FB: Rowerem Po Serce
www Się Pomaga

Dodano: 2014-11-26

Autor: Tekst: Joanna Kowalczyk

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje