Adam Kawula, Tomasz Kubiak i Arkadiusz Krzesiński to, odpowiednio na dystansach Hobby, Mega i Giga, triumfatorzy szóstej edycji Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl, która odbyła się w ubiegłą niedzielę w Sanoku. Wśród kobiet najszybsze były Klaudia Kułak, Ewelina Szybiak i Krystyna Maciaszek.

Po dwóch tygodniach niepewnej pogody i kilku potężnych ulewach w niedzielę na szczęście świeciło słońce a temperatura znacznie przekraczała 30 stopni. Stopień trudności tras, za sprawą błota, był jednak wysoki. Cieszy fakt, że pomimo wakacji, na starcie wszystkich dystansów stanęło 280 maratończyków. Niewątpliwie jest to rekord jeżeli chodzi o Sanok.

Od samego poczatku na czele stawki znajdowała się kilkuosobowa grupa między innymi z Arkadiuszem Krzesińskim, Larym Zębatką i Romanem Valenta. Około 20 kilometra na atak zdecydował się Lary do którego dołączył zawodnik SIKORSKI bikeBoard Team, Radek Durał. Po kilku kilometrach odpadł jednak i na metę dystansu Mega wjechał niecałe 50 sekund za Larym. Trzecią pozycję po zaciętej walce wybronił Zbigniew Krzesiński - Żbik Komańcza. Wśród kobiet najszybsza była Ewelina Szybiak (Race Squad Sandomierz).

Na dystansie Giga z ponad 10 minutową przewagą nad Łukaszem Szumcem - Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, na metę wjechał Arkadiusz Krzesiński - Żbik Komańcza. Trzeci był Roman Valenta z SK Pegas.
Wśród kobiet na dystans Giga zdecydowała sie tylko Krystyna Maciaszek - Gomola Trans Airco.

Bardzo szybko, bo już w najbliższą niedzielę, odbędzie się w Gorlicach kolejna edycja Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl Zarazem rozegrane zostaną III Mistrzostwa Polski Wegetarian w kolarstwie górskim! Cyklokarpaty.pl - tutaj przekonasz się czym jest prawdziwe kolarstwo górskie!

Dodano: 2011-07-20

Autor: Źródło: Grzesiek Prucnal Cyklokarpaty.pl, fot: Tomasz Sowa

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje