Sezon rowerowy rozkręca się w najlepsze. Dla amatorów dwóch kółek, tych najmłodszych i tych, którzy kolarstwo traktują jako coś więcej niż sportową zabawę przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę - otwarty trening z mistrzem. 6 czerwca, w ramach inicjatywy projektu "Rowelove" i Fundacji Marka Galińskiego "Podążaj za Pasją", wspólny trening z pińczowskimi kolarzami odbędzie Marek Konwa - wielokrotny Mistrz Polski, olimpijczyk z Londynu.

Marek Konwa to aktualny wice-mistrz Polski XC MTB; ma na swoim koncie ma już ponad 20 mistrzowskich tytułów w kolarstwie górskim, przełajowym i szosowym. Jest medalistą mistrzostw świata w kategorii U-23, olimpijczyk z Londynu (2012). To właśnie przed wyjazdem na IO w Londynie, 8.07.2012 pierwszy raz założył koszulkę Mistrza Polski XC MTB w kategorii elita. Media pisały wtedy ”... pewna epoka w polskim kolarstwie górskim dobiegła końca. Po ośmiu latach panowania Marek Galiński znalazł pogromcę na krajowej arenie. Podczas mistrzostw Polski rozegranych na kieleckiej Pierścienicy od popularnego "Diabła" lepszy okazał się reprezentant na igrzyska w Londynie Marek Konwa...”

Marek Konwa przyjedzie 6 czerwca do Pińczowa na "Trening z Mistrzem" - wspólną akcję projektu "Rowelove. Pomarańczowa siła na dwóch kółkach" oraz Fundacji im. Marka Galińskiego Podążaj za Pasją. Młodzi amatorzy kolarstwa będą mieli wyjątkową okazję do poznania i wspólnego treningu z jednym z najlepszych polskich kolarzy MTB.
Spotykamy się 6 czerwca o godz. 17:00 w PSCK. Po krótkim wprowadzeniu udamy na tor rowerowy na OSiR gdzie odbędzie się trening z młodszymi cyklistami. Osoby bardziej zaawansowane w jeździe MTB stamtąd pojadą na trudniejszą trasę.

Oficjalne wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/2401464293422848/. Dla pierwszych 40 osób, które w komentarzu na wydarzeniu zdeklarują swój udział przygotujemy rowerowe niespodzianki, wśród nich: skarpetki kolarskie z logo projektu Rowelove, bidony, batony energetyczne. Kto się wybiera?

Więcej informacji o inicjatywach w ramach projektu znajdziecie na stronie FB https://www.facebook.com/rowelovepinczow/

Dodano: 2019-05-30

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920