Kolarze z CST Riders wzięli udział w XVI edycji akcji Szlachetna Paczka, dołączając do setek wolontariuszy, darczyńców i firm zaangażowanych w projekt. Wspierając Szlachetną Paczkę podjęli wyzwanie i stali się liderami zmian. W ubiegły czwartek spakowali prezenty i tym samym stworzyli swoją paczkę, która w najbliższy weekend zostanie dostarczona wybranej rodzinie.


Zawodnicy CST Riders, wspierani przez firmę CST – największego producenta opon rowerowych na świecie, przyłączyli się do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Celem tej szeroko już znanej akcji jest pomoc rodzinom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Znani sportowcy od lat włączają się do inicjatywy Stowarzyszenia Wiosna – w tym roku ekipa CST w składzie Marta Turoboś, Dariusz Batek i Gustaw Dądela postanowiła dołączyć do „Szlachetnych”.


Ridersi pomogą trzyosobowej rodzinie z Zabrza. Wszystkie zakupione produkty 1 grudnia br. zostały uroczyście zapakowane w siedzibie CST Poland i czekają na przekazanie do magazynu Szlachetnej Paczki. Wśród prezentów - oprócz rzeczy zupełnie podstawowych, takich jak żywność, środki czystości i ubrania - znalazło się również coś dla ducha, w tym między innymi karty podarunkowe do księgarni. Wszystko w myśl zasady, że nie samym chlebem człowiek żyje i warto również spełniać inne potrzeby i marzenia. - Identyfikujemy się w stu procentach z ideą przyświecającą Szlachetnej Paczce i z przyjemnością dołączyliśmy do akcji. Muszę przyznać, że samo pakowanie produktów sprawiło nam wiele radości, tym bardziej, że będzie to miało wymierny efekt – w imieniu całego teamu powiedziała Marta Turoboś. - Mamy nadzieję, że dla rodziny, do której trafią nasze prezenty, będzie to swego rodzaju impuls i początek lepszego życia – dodała Marta.


Niestety, jak pokazują dostępne statystyki wokół nas wciąż istnieje bieda – zbyt wiele biedy. Naprawdę niewiele potrzeba by pomóc potrzebującym. Dobro wraca - pamiętajmy, że zawsze warto pomagać!

Dodano: 2016-12-06

Autor: Źródło: CST Poland

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje