Inne miejsce - a to samo clou co dwa lata temu: Pilica! Tyle czasu minęło a znów było za sucho... i za mokro! 18 czerwca 2011 roku odbyła się kolejna edycja zawodów "BikeOrient". Ich wcześniejsze edycje opisywaliśmy w kilku relacjach na naszej stronie. Bazą dla tej edycji była Spała - piękne miasteczko w centrum Spalskiego Parku Krajobrazowego, leżące koło Tomaszowa Mazowieckiego, niedaleko Łodzi.

18 czerwca 2011 roku odbyła się kolejna edycja zawodów "BikeOrient".

Bazą dla tej edycji była Spała - piękne miasteczko w centrum Spalskiego Parku Krajobrazowego, leżące koło Tomaszowa Mazowieckiego, niedaleko Łodzi.
W ramach jednej nazwy odbyły się trzy imprezy:
- rajd przygodowy, który trwał non-stop od piątku do soboty. Startujące w nim dwuosobowe zespoły miały do pokonania trasę na kilka różnych sposobów: marszem, biegiem, kajakami, na rowerach, na rolkach i na linach - w dzień i w nocy. Wszystko to, aby znaleźć rozmieszczone w terenie punkty kontrolne
- maraton rowerowy, w którym zawodnicy startowali solowo i także szukali punktów w terenie. Do wyboru były dwie długości trasy: Giga i Rekreacyjna
- rajd krajoznawczy - na zakończenie, w niedzielę - bez ścigania, a ze zwiedzaniem pięknej okolicy i ciekawych miejsc, na co nie było czasu w wirze walki.

W rajdzie przygodowym uczestniczyło 13 zespołów, na trasę rowerową Giga zdecydowało się 78 osób a na trasę rekreacyjną 28 osób.

Mapę do zawodów wydało Wydawnictwo COMPASS: www.compass.krakow.pl. Jest to mapa "Spalski Park Krajobrazowy", na której zaznaczone są punkty kontrolne z tych zawodów a jej część stanowi także kartą startową. Wszystko to, aby każdy mógł wziąć udział w Grze Terenowej "Adventure Orient". Dwadzieścia punktów kontrolnych zostało oznaczone w terenie na stałe na kilka lat. W ciągu tego okresu będzie można przystąpić do zabawy indywidualnie, w grupie znajomych lub z rodziną w dowolnym czasie. Wystarczy nabyć mapę Spalskiego Parku Krajobrazowego: compass.krakow.pl/katalog-produktow/175/Spalski-Park-Krajobrazowy/, wyciąć kartę startową, która podobnie jak podczas Rajdu Bike Orient posłuży do potwierdzania obecności na punktach. Zaliczając chociażby jeden punkt będziesz mógł przekazać kartę startową koordynatorowi projektu. Dzięki temu weźmiesz udział w losowaniu nagród, które odbędzie się na zakończenie sezonu wśród uczestników gry terenowej. Więcej informacji na temat gry można znaleźć na stronie www.adventureorient.pl. Znajdziesz tam również informacje o tym, w jaki sposób zaplanować pobyt w Spalskim Parku Krajobrazowym i co warto tu zwiedzić. Ponieważ ta mapa jest artykułem handlowym nie mogę tym razem zamieścić jej w poniższej relacji - stąd plik o niewielkiej rozdzielczości.

Dodano: 2011-06-20

Autor: Tekst: Piotr Kisielewski, zdjęcia: Paweł Banaszkiewicz

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje