Pivot Cycles Devo Team (Devo oznacza rozwój), składa się z trzech utalentowanych juniorów. Teamem pokieruje doświadczona zawodniczka i mistrzyni świata jako menedżer zespołu - Katrin Karkhof. Katrin będzie odpowiedzialna za organizację drużyny i trenowanie młodych sportowców.

Od kilku lat prowadzę rozmowy z Volkerem Knaus z Pivota o tym, jak moja przyszłość może wyglądać po zakończeniu kariery sportowej – chciałam wnieść coś od siebie w rozwój downhillu. Dobrze wiem, jak trudno jest się wybić młodym zawodnikom bez odpowiedniego wsparcia. Teraz mogę wykorzystać moje doświadczenie i „znajomości”, aby poprowadzić młodszy team wraz z Pivot Cycles. Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się stworzyć tak zgrany zespół - mówi Katrin Karkhof.


Benni Beck z Reutlingen ma 15 lat i zwrócił na siebie uwagę w swoim pierwszym sezonie w kategorii U17 w ubiegłym sezonie, osiągając imponujące wyniki w Pucharze Europy. Benni stawał kilka razy na podium w Pucharze Niemiec i Szwajcarii.


Dla Abby Hogie, 19 lat, to był pierwszy sezon z licencją, kilkukrotnie startowała w elicie. Amerykanka mieszka teraz w Heidelbergu a jej styl jazdy jest imponujący. Bardzo cieszę się z tej współpracy, nigdy wcześniej nie mogłam liczyć na wsparcie na takim poziomie - cieszy się Abby.


Janis Lehman, 20-latek ze Szwajcarii, wnosi dojrzałość i doświadczenie do zespołu Devo. W zeszłym roku ukończył na 31. i 44. miejscu zawody Pucharu Świata w swoim pierwszym roku rywalizacji w elicie. Nowy zespół, nowe doświadczenie, nowy rower... zupełnie nowa prędkość! Cieszę się, że jako najstarszy zawodnik w teamie będę miał okazję pomagać moim młodszym kolegom - mówi Janis.


W 2018 roku team będzie rywalizować w IXS European Downhill Cup, a Abby i Janis będą również rywalizować w mistrzostwach świata. Otrzymają rowery Pivot Phoenix DH Carbon na zawody oraz aluminiowe Mach 6 na potrzeby treningu. Rowery są wyposażone w zawieszenie Fox, komponenty Pivot Phoenix, koła DT Swiss oraz opony Maxxis. Ochraniacze i ubrania dostarczy IXS.

Dodano: 2018-04-09

Autor: Źródło: Pivot Cycles

Tagi: Pivot

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920