Jeśli szukacie nowych kolarskich przygód to mamy coś dla Was. W połączeniu sił: jakości i standardów Kaczmarek Electric MTB oraz epickich tras Strefy MTB Sudety organizujemy dla miłośników kolarstwa górskiego czterodniową etapówkę pod nazwą EPICKA CZWÓRKA, która rozegra się w dniach 14 – 17 sierpnia 2019r. w Bielawie (Jezioro Bielawskie)
Miłość do kolarstwa, pasja, profesjonalizm i nieograniczony zapał to są cechy, które połączyły tych dwóch organizatorów. Tworzymy dla Was niezapomnianą przygodę.
Będzie to nowa jakość i najwyższy standard na rynku polskich etapówek. EPICKA CZWÓRKA to nie tylko wyścig, ale przede wszystkim atmosfera przed i po każdym dniu sportowej rywalizacji. Tego nie ma na jednodniowych zawodach, gdzie w zasadzie każdy myśli o tym, żeby jak najszybciej wrócić do domu.

Co nas będzie wyróżniać od innych polskich etapówek:
• Start i meta każdego etapu zawsze z tego samego miejsca czyli jezioro Bielawskie,
• Dwa dystanse:
EPIC - szacunkowa całkowita długość trasy ok. 213,61 km oraz różnicy poziomów 9001 m
CLASSIC - szacunkowa całkowita długość trasy ok. 150,66 km oraz różnicy poziomów ok. 6507 metrów,
• Pamiątkowa koszulka i bogaty pakiet startowy dla każdego,
• Pamiątkowy medal dla wszystkich, którzy ukończyli 4 etapy,
• Bogate bufety na trasie, posiłek regeneracyjny każdego dnia,
• Dekoracja wszystkich kategorii wiekowych po każdym etapie,
• Atrakcyjne nagrody we wszystkich kategoriach wiekowych,
• Nagrody finansowe dla zwycięzców OPEN,
• Klasyfikacja drużynowa,
• Ognisko z muzyką na koniec każdego dnia,
• Impreza integracyjna po czwartym etapie z konkursami i muzyką na żywo,
• Dostęp do myjek rowerowych i serwisu rowerowego,
• Dostęp do profesjonalnego masażu,
• Możliwość skorzystania z pola namiotowego i miejsca dla kamperów,
• Sposób na rodzinne wakacje.

Na naszą etapówkę możesz zabrać całą rodzinę. Miasteczko zawodów ulokowane jest przy jeziorze bielawskim, które jest malowniczo położonym akwenem wodny z piaszczystą i strzeżoną plażą, wyspą, molem i boiskami sportowymi. To tutaj wypożyczysz kajak, rower wodny lub łódkę i popływasz podziwiając widok najstarszych gór Europy - Gór Sowich. A jeśli twoja rodzina znudzi się kąpielami słonecznymi to zapraszamy na górskie szlaki Gór Sowich i atrakcje okolicy.

Spieszcie się, bo ilość miejsc jest ograniczona a im wcześniej tym taniej!!!

LINK DO ZAPISÓW: https://zapisy.ultimasport.pl/445
Fanpage: https://www.facebook.com/epickaczworka


ETAP I

Miasteczko zawodów Epickiej Czwórki znajdować się będzie nad malowniczo położonym Jeziorem Bielawskim, gdzie startuje każdy z etapów.

Startujemy z Jeziora Bielawskiego ostrym podjazdem na Kawkę (705 m n.p.m.). Szerokimi szutrami przez Trzy Buki Ławka (628 m n.p.m.) oraz Zimna Woda (811 m n.p.m.), po 11 km docieramy do Zimnej Polany( 879 m n.p.m.). Następnie podjeżdżamy po kamieniach i skałach przez Słoneczną (949 m n.p.m.) na Kalenicę (964 m n.p.m.), najwyższy szczyt Gór Sowich górujący nad Bielawą. Zjeżdżamy przez Bielawska Polanę w stronę Przygórza, po czym czeka Nas mało uczęszczany podjazd do Przełęczy Woliborskiej (711 m n.p.m.), gdzie znajduje się rozjazd dla dystansów oraz bufet.
Dystans Classic kieruje się w stronę Bielawy przez Ścianę w Czarnych Kątach. Po wjeździe na rozdroże pod Przełęczą Wigancicką (788 m n.p.m.), jedziemy w dół singletrackiem do Leśnego Dworka, gdzie zawracamy i kierujemy się w stronę Jeziora Bielawskiego do mety.
Dystans Epic po rozjeździe prowadzi przez Malinową (839 m n.p.m.), zjeżdża z grzbietu głównego w stronę Jemnej, omija Rozstaj (696 m n.p.m.) i Świnkę (643 m n.p.m.) po czym wraca na Przełęcz Woliborską przez Szeroką (827 m n.p.m.) Od Przełęczy Woliborskiej dystans Epic pokrywa się z dystansem Classic.


ETAP II

Startujemy z Jeziora Bielawskiego ostrym podjazdem na Kawkę - jak dzień wcześniej. Kierujemy się w dół w stronę Kamionek, następnie czeka Nas stromy podjazd na Trzy Buki Ławka oraz Trzy Buki Domek, skąd zjeżdżamy singletrackiem o wdzięcznej nazwie Dzikus do Leśnego Dworka. Zakręcamy ostro w prawo i rozpoczynamy podjazd na Przełęcz Wigancicką (788 m n.p.m.). Dalej kierujemy się zjazdem przez Dzika (767 m n.p.m.) w stronę Przygórza. Po 3 km, zakręcamy przy Kolonii Pniaki, by przez Bielawską Polanę (803 m n.p.m.) zdobyć Kalenicę (964 m n.p.m.) od strony korzeni. Po zdobyciu szczytu zjeżdżamy w dół żółtym szlakiem pieszym do rozjazdu na Trzy Buki Domek. Dystans Classic kieruje się w stronę mety nowym singletrackiem przez Wronę (673 m n.p.m.) i Chmielinę (643 m n.p.m.). Dystans Epic wjeżdża na drugą pętlę i zjeżdża Dzikusem w dół. Po przejechaniu drugiej pętli tak jak Classic, przez Wronę i Chmielinę, kieruje się do mety.


ETAP III

Trzeci etap "królewski" startuje tak samo jak etapy w dniach poprzednich. Po przejeździe przez Kawkę docieramy do rozjazdu na Trzy Buki Ławka. Dystans Classic zjeżdża do Kamionek, przy Hotelu Sowia Dolina skręcamy w prawo na ścieżkę Bogdana Grabowskiego, która prowadzi Nas do Starej Jodły (578 m n.p.m.). Podjeżdżamy do Przełęczy Walimskiej (761 m n.p.m.) przez Polanę Potoczkową, następnie przez stok narciarski Wielkiej Sowy, ostro w dół na Młyńsko (777 m n.p.m.), dalej stromy i kamienisty podjazd na Wielką Sowę (1015 m n.p.m.). Zjeżdżamy z Wielkiej Sowy po kamieniach, technicznym zjazdem obok Schroniska Sowa (905 m n.p.m.) do malowniczej wsi Sokolec. Po tak trudnym zjeździe czeka nas kolejny podjazd do Przełęczy Jugowskiej (801 m n.p.m.) Czarnym Stokiem po płytach betonowych przez Lisie Skały i Grabinę (946 m n.p.m.). Z Przełęczy Jugowskiej przez Rymarza (913 m n.p.m.) i Zimną Polanę (879 m n.p.m.) zjeżdżamy wąwozem do Trzy Buki Domek i dalej w dół Dzikusem obok Leśnego Dworka w stronę mety.

Dystans Epic po rozjeździe na Trzy Buki Ławka, zjeżdża Dzikusem w dół do Leśnego Dworka
i rozpoczyna najcięższy podjazd tego etapu, a może nawet całego wyścigu.
Na Kalenicę (964 m n.p.m.) wjeżdżamy brukowaną drogą i singlami pod Popielakiem (860 m n.p.m.)
przez Bielawską Polanę. Z Kalenicy zjazd wąwozem do rozjazdu na Trzy Buki Ławka i dalej do Kamionek goniąc dystans Classic.
Po trasie dystansu Classic i zdobyciu Wielkiej Sowy docieramy do Zimnej Polany, gdzie po raz drugi w ciągu jednego dnia wjeżdżamy na Kalenicę. Następnie po zjeździe z Kalenicy do Bielawskiej Polany mamy chwilę odpoczynku przed ciężkim podjazdem na Przełęcz Wigancicką (788 m n.p.m.). Po przejechaniu przełęczy, zjeżdżamy singlami do Leśnego Dworka i dalej wzdłuż gór do mety.


ETAP IV

Etap IV startuje tak jak poprzednie etapy Epickiej Czwórki.
Za Kawką zjazd do Kamionek i powrót na Trzy Buki Ławka. Następnie kolejnym singletrackiem w dół przez Wilczynę (665 m n.p.m.) do krawędzi lasu, zawracamy w stronę Trzech Buków Ławka, gdzie czeka Nas kolejny nawrót w dół tzw. Błotnistą do Strzelnicy, kolejny nawrót i wjeżdżamy na Trzy Buki Domek, skąd zjeżdżamy singletrackiem prze Wronę i Chmielinę do Strzelnicy.
Kolejny nawrót i ciężkim podjazdem żółtym szlakiem pieszym przez Trzy Buki Domek, gdzie znajduje się rozjazd:
Dystans Classic kieruje się do mety przez singletrack na Wilczynie,
Dystans Epic wjeżdża na Dzikusa, by po 1/3 trasy single tracka zawrócić na podjazd do Zimnej Wody przez Korczaka (758 m n.p.m.). Z Zimnej Wody zjeżdżamy w stronę Kamionek, gdzie po 3km czeka nas podjazd na Trzy Buki Ławka, skąd od mety dzieli nas tylko trasa single tracka na Wilczynie.


Dodano: 2019-06-11

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920