PORTUGAL MTB z hasłem przewodnim „to be awasome” za niepełna 3 miesiące! Już nie możemy się doczekać. Pierwsze dni maja spędzamy na sześciodniowych zmaganiach kolarskich w Portugalii.

Termin wydaje się wręcz idealny, zwłaszcza biorąc pod uwagę klimat Półwyspu Iberyjskiego. Będzie już ciepło, ale nie upalnie. Górzysty teren w okolicy Porto, z najwyższymi szczytami około 1500 metrów n.p.m. Miejscowości i okolice które wielu znane wyłącznie z programu „Makłowicz gotuje” ;) Pora je zwiedzić i zobaczyć z perspektywy etapówki MTB. A przy okazji posmakować też wspaniałej iberyjskej kuchni, nacieszyć oko widokami i chłonąć klimat niewielkich miasteczek i wiosek, gdzie historia i tradycja wyznaczają tempo życia. Z dala od ruchliwego i skażonego globalizmem wybrzeża. Prolog i pięć etapów, w większości szutrowych i kamienistych, chociaż nie zabraknie też wymagających ścieżek. Dość długie podjazdy, wyostrzające się przy szczytach. Termin doskonały żeby przetrzeć się przed sezonem i sprawdzić swoje przygotowanie. A dla tych co siadają na rower i zaczynają kręcić dopiero w kwietniu żeby budować „bazę”.


Tegoroczna edycja PORTUGAL MTB 2019 będzie rozgrywana w terminie 30 kwietnia -5 maja.
Idealne i niedrogie połączenia lotnicze Polski z Porto w połączeniu z wykorzystaniem opcji transferów zapewnionych przez Organizatora powodują, że pozostaje tylko spakować się i nastawić na jazdę w portugalskich górach.


Szczegóły na stronie facebookowej wyścigu. Tam znajdziecie najświeższe informacje, zdjęcia i filmy z poprzednich edycji. Większość informacji również na stronie www.portugalmtb.com


Oczywiście zapewnimy gorące relacje na naszym fejsie, ale może ktoś z Was zdecyduje się nam towarzyszyć?

Dodano: 2019-02-11

Autor: Autor Przemek Maciejowski

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920