Droga krajowa numer 10, gdzieś pomiędzy Warszawą a Toruniem… jest tam coś interesującego z punktu widzenia rowerzysty? Wydawać by się mogło, że nie… to tereny na których nawet ścieżkom rowerowym jest przykro, że są takie monotonne… a jednak jest! Niepozorna i jeszcze mało znana perełka wyścigów MTB - Lipno.
Wiele osób mija miasteczko traktując je tylko jako kolejne nieciekawe miejsce na trasie z jednego ważnego punktu do kolejnego. Pozornie płaskie, nudne, tereny i pola uprawne poprzecinane lasami.
Nawet popularna restauracja szybkiej obsługi nie zainteresowała się tak często uczęszczaną przelotówką… Wydaje się – nic ciekawego. Nic bardziej mylnego! Znając trochę teren, można zagłębić się w las i odnaleźć miejsca, które praktycznie niczym nie odbiegają od wymagających i popularnych tras wyścigowych w kraju.

Aby utrzymać sportowego ducha miasta, kilku członków stowarzyszenia Zielona Lipa wsiadło na rowery i pojechało w las. Tak zrodził się pomysł na kolejną imprezę, która w tym roku odbędzie się po raz trzeci – Lipa MTB Maraton.
Impreza jest dowodem na to, że w Polsce centralnej również można zorganizować zawody na wysokim poziomie, oraz że organizatorzy są tak samo kreatywni jak lodowce, które setki lat temu odwiedziły naszą okolicę i pięknie ukształtowały tereny przez które przebiega trasa maratonu. Obecność uczestników podczas wydarzenia jest najlepszą nagrodą dla organizatorów za trud włożony w przygotowanie trasy oraz setki godzin spędzonych w terenie aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a trasa była równie satysfakcjonująca jak w latach poprzednich. Także jeśli lubisz rywalizację, chcesz się pościgać, zrobić mocny trening lub po prostu aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu – te wydarzenie jest dedykowane dla Ciebie.
Zapraszamy 1 czerwca. Więcej info www.zielonalipa.pl

Dodano: 2019-04-29

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • ekwipunek dla młodego kolarza
  • Epicka Czwórka - cztery dni wyścigów MTB
  • skuteczności diet niskowęglowodanowych