Polski producent rowerów KROSS rozpoczyna oficjalnie współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu. Uczniowie otrzymają profesjonalny sprzęt oraz wsparcie trenerskie kolarza Kornela Osickiego (Kross Racing Team). Najlepsi z nich z czasem zasilą szeregi drużyny, w której kolejne sukcesy osiągają m.in. Maja Włoszczowska czy Ania Szafraniec-Rutkiewicz. Konferencja prasowa poświęcona tej inicjatywie odbyła się 22.04.2015 w Ratuszu w Żywcu.

Wraz z rozpoczęciem współpracy powołana zostanie oficjalnie grupa juniorska Kross SMS Żywiec Junior Team, w skład której wchodzą uczniowie szkoły wyłonieni na podstawie ich dotychczasowych osiągnięć. Każdy z młodych zawodników zostanie wyposażony w 2 rowery Kross: górski - do jazdy w trudnym terenie i szosowy, do ćwiczeń wydolnościowych. Uczniowie zyskają możliwość trenowania z najlepszymi kolarzami MTB w Polsce z Kross Racing Team oraz szansę uczestniczenia długofalowym projekcie, który ma wyłonić kolejnych mistrzów kolarstwa górskiego.

- Współpracę z marką Kross rozpoczęliśmy już w ubiegłym toku, organizując Mistrzostwa Miasta Żywca dla dzieci. Cieszę się, że teraz zostanie ona poszerzona również o grupę kolarską, bo to zapewni uczniom SMS Żywiec spokojny i komfortowy rozwój. Jest to też spełnienie marzenia śp. Marka Galińskiego, znakomitego sportowca oraz współzałożyciela szkoły SMS Żywiec - mówił podczas konferencji Kornel Osicki.

Skład drużyny Kross SMS Żywiec Junior Team:
Patrycja Świerczyńska - kat. junior młodszy
Monika Rapacz - kat. młodzieżowa
Grzegorz Mochola - kat. junior młodszy
Adrian Siarka - kat. młodzieżowa

Nowa jakość we współpracy pomiędzy marką a szkołą może przełożyć na przyszłe sukcesy młodych sportowców. Choć Polska jest jednym z państw, które może pochwalić się znacznymi sukcesami w kolarstwie górskim, to wciąż dyscyplina ta wymaga wsparcia ze strony sponsorów.

Dodano: 2015-04-23

Autor: Źródło: Gamma PR

Tagi: Kross

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje