W czwartek 28.01 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zawodników Kross Racing Team. Maja Włoszczowska, Bartłomiej Wawak i nowy kolarz drużyny Szwajcar Fabian Giger opowiadali o swoich planach startowych na zbliżający się sezon. Ważnym punktem wydarzenia było także zaprezentowanie ultralekkiej ramy, stworzonej przez konstruktorów marki KROSS, specjalnie z myślą o Igrzyskach Olimpijskich.


Tematem przewodnim konferencji prasowej była pasja – dla zawodników KRT od niej zaczęła się przygoda z kolarstwem. W rozwoju sportowej kariery u Mai, Bartka i Fabiana ogromną rolę odegrali rodzice, którzy zachęcali ich do aktywności fizycznej i wspierali od pierwszych wyścigów.
Pasja napędza ich do działania również teraz, doskonale widać to w podsumowaniu sezonu 2015 roku przygotowanym przez managera teamu Tomka Swierczyńskiego:


- Historyczny brązowy medal dla Polski, wywalczony przez Maję Włoszczowską podczas I Igrzysk Europejskich w Baku.
- Top 10 podczas Mistrzostw Świata.
- 17 razy podium na zawodach w Polsce i za granicą.
- Mistrzostw Polski w kat. elity kobiet i mężczyzn U23.
- Czołowe miejsca w zawodach Pucharu Świata.


Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro to najważniejsza impreza sezonu 2016. Jednak zawodnikom KRT zależy również na jak najlepszym zaprezentowaniu się podczas wyścigów Pucharu Świata oraz Mistrzostw Świata i Europy. W najbliższym miesiącach będą szlifować formę podczas zgrupowań na Sycylii i w Kolumbii.


Imienną klasyfikację na Igrzyska Olimpijskie posiada Maja Włoszczowska, która miała już okazję w ubiegłym roku ścigać się na trasie przygotowanej przez Brazylijczyków. Zawodniczka w wyścigu po złoto pojedzie na rowerze Kross Level B+, stworzonym przez polskiego producenta z Przasnysza. Fabian Giger oraz Bartłomiej Wawak do końca maja będą jeszcze walczyć o cenne punkty, które umożliwią im spełnienie kryterium olimpijskiego.


W konferencji prasowej nie mogła wziąć udziału Ania Szafraniec-Rutkiewicz, która ze względu na swoją niedyspozycję zdrowotną znajduje się po opieką lekarzy. Kolarka pozostaje zawodniczką Kross Racing Team, a marka oraz drużyna wspierają ją w powrocie do zdrowia.


Więcej o teamie:

www.krossracingteam.pl
www.facebook.com/KrossRacingTeam

Dodano: 2016-02-01

Autor: Źródło: Gamma PR

Tagi: Kross, Maja Włoszczowska, Kross Racing Team, Fabian Giger

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje