Dużymi krokami zbliża się wydarzenie, na które czeka cała branża rowerowa. Najnowocześniejszy sprzęt, akcesoria i mnóstwo rynkowych nowości zaprezentują już wkrótce w Kielcach wystawcy z całego świata. VIII Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo, które odbędą się od 21 do 23 września zapowiadają się rekordowo.

Moda na rowery w Polsce wciąż dynamicznie się rozwija. Coraz więcej jest pasjonatów dwóch kółek i amatorów rowerowych nowości. Widać to właśnie po targach rowerowych w Kielcach, które z roku na rok biją rekordy popularności i przyciągają do stolicy Województwa Świętokrzyskiego coraz więcej przedstawicieli branży z całego świata. Podczas najbliższej edycji swoją ofertę zaprezentuje 250 wystawców z 12 krajów, takich jak: Bułgaria, Chiny, Czechy, Finlandia, Holandia, Niemcy, Pakistan, Polska, Słowacja, Tajwan, Wielka Brytania, czy Włochy. Ekspozycja zajmie 11 tysięcy metrów kwadratowych, czyli wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego.


Biznesowe spotkania i gwiazdy kolarstwa

Kielce Bike-Expo to najważniejsze wydarzenie w Europie Środkowo – Wschodniej dla producentów i dystrybutorów sprzętu rowerowego. Wystawa z roku na rok coraz mocniej zaznacza swoją obecność na mapie europejskich spotkań branżowych. Dwa dni targów mają charakter B2B, natomiast trzeci przeznaczony jest dla miłośników rowerów. W ramach targów prezentowany jest premierowy sprzęt, a ponadto można spotkać tu największe gwiazdy kolarstwa. Swoją obecność w czasie tegorocznej imprezy potwierdziła między innymi Kross Racing Team z Mają Włoszczowska - dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz mistrzynią świata Jolanda Neff.


Dla każdego coś…rowerowego

W ramach nadchodzących targów zaplanowano wiele atrakcji. Po raz kolejny odbędzie się MARATON KIELCE BIKE EXPO, organizowany przez Grabek Promotion. Pierwszy raz podczas wystawy zaplanowano bieg Kielce Expo Run, a także konferencję triathlonową TRI BIKE EXPO, której gośćmi będą między innymi: Marcin Konieczny, Kacper Adam, czy aktor Kuba Wesołowski. Zadebiutuje również spotkanie z uczestnikami ekstremalnych wypraw rowerowych, wśród których znajduje się między innymi Valerjan Romanowski – trzykrotny rekordzista Księgi Guinnessa w nieprzerwanej jeździe na rowerze w warunkach ekstremalnej zimy oraz Dorota Chojnowska – dziennikarka i autorka bloga Ale Piękny Świat, która odbyła samotną, rowerową podróż po Iranie.


Ciężko wymienić wszystko, co odbędzie się w ramach nadchodzących targów. Jedno jest pewne – każdy przedstawiciel branży rowerowej i amator rowerowych podróży powinien tu być!


PROGRAM TARGÓW KIELCE BIKE EXPO 2017


                                                  21 września – czwartek                  
10.00-18.00 Wystawa otwarta dla branżowych zwiedzających
10.00 Uroczyste otwarcie Targów KIELCE BIKE- EXPO – teren zewnętrzny przed Halą E
10.30-16.30 Szkolenie Serwisowe TOKO - Sale Konferencyjne G2 + G3 w Hali G (zapisy na stronie przedstawiciela TOKO w Polsce: www.toko.info.pl)
11.00-12.30 Spotkanie branżowe firmy Shimano z odbiorcami-sala konferencyjna E1 Hala E –wstęp dla klientów detalicznych (sklepy, montownie, hurtownie itd)
11.00-13.00 Spotkanie przedstawicieli Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki z członkami Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego i przedstawicielami branży- sala LAMBDA (wstęp dla zaproszonych gości)
13.00 „Poznaj Cykloklasę Merida, pionierskie klasy kolarskie dla dziewczyn”. Zapraszamy na spotkanie z Cykloklasą Merida. To pierwsze w Polsce klasy kolarskie dla dziewczyn na poziomie szkoły podstawowej. Być może znajdują się wśród nich przyszłe mistrzynie? Dziewczyny opowiedzą, jak łączą naukę z treningami i zaprezentują próbkę swoich możliwości. W spotkaniu weźmie udział także ich trener i wychowawca Dariusz Skupień- sala konferencyjna E3, wstęp wolny
13.30-15.00 Spotkanie branżowe firmy Shimano z odbiorcami-sala konferencyjna E1 Hala E –wstęp dla klientów detalicznych (sklepy, montownie, hurtownie itd.)
14.00 Wręczenie Grand Prix, certyfikatów i wyróżnień VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom- sala KAPPA
14.00 Na stoisku Abus Polska Sp. z o.o. gościem będzie zawodniczka Kross Racing Team, Mistrzyni Polski Maja Włoszczowska- stoisko C-29
14.00-15.00 Prezentacja FSA i VISION 2018 organizowane przez firmę DEMA Senica- sala konferencyjna G1 w hali G (wstęp wolny)
15.00 „Plany rozwoju turystyki rowerowej w Polsce”- spotkanie z udziałem przedstawicielami Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki – sala konferencyjna LAMBDA (wstęp wolny)
16.00-17.30 Spotkanie branżowe firmy Shimano z odbiorcami -sala konferencyjna E 1 Hala E - wstęp dla klientów detalicznych (sklepy, montownie, hurtownie itd)
16.00-17.00 Spotkanie z gwiazdami światowego kolarstwa górskiego z Kross Racing Team. Autografy rozdawać będą ambasadorka polskiego MTB Maja Włoszczowska, Jolanda Neff mistrzyni świata w australijskim Cairns, a także Bartłomiej Wawak i Fabian Giger- stoisko KROSS E-5


                            22 września – piątek - dzień bez samochodu                  

10.00-18.00 Wystawa otwarta dla branżowych zwiedzających
10.00 „Plany rozwoju turystyki w województwie świętokrzyskim”- spotkanie z udziałem przedstawicielami Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Świętokrzyskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – sala konferencyjna Lambda (wstęp wolny)
10.00-18.00 Film: Dukla – wrota Karpat (3 wersje językowe: polski, angielski, rosyjski) oraz Prezentacja Dukla – rowerowa kraina- strefa RFM FM, hala A
11.00-12.30 Spotkanie branżowe firmy Shimano z odbiorcami-sala konferencyjna E1 Hala E –wstęp dla klientów detalicznych (sklepy, montownie, hurtownie itd)
11.30-13.00 Panel dyskusyjny o Strategii Rowerowej UE w Światowym Dniu bez Samochodu z udziałem Podsekretarza Stanu Sławomira Mazurka- sala BETA
13.00 Spotkanie promujące nowe wydarzenie targowe dla branży rowerowej na Ukrainie- sala konferencyjna E3
13.30-15.00 Spotkanie branżowe firmy Shimano z odbiorcami-sala konferencyjna E1 Hala E –wstęp dla klientów detalicznych (sklepy, montownie, hurtownie itd)
14.00-15.00 Prezentacja FSA i VISION 2018 organizowane przez firmę DEMA Senica- sala konferencyjna G1 w hali G (wstęp wolny)
14.30 Konferencja prasowa na temat Lwów Bike Expo 2018- sala konferencyjna E3
15.00-16.00 Spotkanie z gwiazdami światowego kolarstwa górskiego z Kross Racing Team. Autografy rozdawać będą ambasadorka polskiego MTB Maja Włoszczowska, Jolanda Neff mistrzyni świata w australijskim Cairns, a także Bartłomiej Wawak i Fabian Giger- stoisko KROSS E-5
16.00-17.30 Spotkanie branżowe firmy Shimano z odbiorcami-sala konferencyjna E1 Hala E –wstęp dla klientów detalicznych (sklepy, montownie, hurtownie itd.)

Ponadto:
15.00-20.00 Rejestracja uczestników MARATON KIELCE BIKE EXPO – stoisko organizatora – teren zewnętrzny

Międzynarodowy dzień bez samochodu- Targi Kielce zapraszają na spotkanie na Rynku w Kielcach
15.00-19.00 Rejestracja uczestników I Biegu Kielce Bike Expo RUN – Rynek w Kielcach
15.00-19.00 Promocja Dnia Otwartego dla Publiczności – Rynek w Kielcach
                                                 

23 września – sobota     
             
9.00-17.00 Wystawa otwarta dla publiczności
9.00-18.00 MARATON KIELCE BIKE EXPO –org. Grabek Promotion – szczegóły w osobnym programie wydarzenia
10.00-12.00 I BIEG KIELCE BIKE EXPO RUN- org . Targi Kielce, szczegóły w osobnym programie wydarzenia
11.00-12.00 Spotkanie z gwiazdami światowego kolarstwa górskiego z Kross Racing Team. Autografy rozdawać będą ambasadorka polskiego MTB Maja Włoszczowska, Jolanda Neff mistrzyni świata w australijskim Cairns, a także Bartłomiej Wawak i Fabian Giger- stoisko KROSS E-5
11.00-12.30 Spotkanie branżowe firmy Shimano z odbiorcami-sala konferencyjna E1 Hala E –wstęp dla klientów detalicznych (sklepy, montownie, hurtownie itd.)
11.00-14.30 KONFERENCJA TRIATHLONOWA TRI BIKE EXPO organizator Targi Kielce oraz Wydawnictwo BikeBoard. Gość specjalny Jakub Wesołowski - Sala konferencyjna w Hali A
12.15 Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom I biegu KIELCE BIKE EXPO RUN, Gość specjalny Jakub Wesołowski - Sala konferencyjna w Hali A
13.00 START MARATONU KIELCE BIKE EXPO- teren zewn. TK
11.00-13.30 EXTREMALNE WYPRAWY ROWEROWE- strefa RMF FM w Hali A
11.00-11.30 Spotkanie z Valerianem Romanovskim- Urodzony na Litwie, w polskiej rodzinie, od lat mieszkający w Polsce, inżynier i doktorant warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Wyprawa do Ojmiakonu, która miała miejsce w lutym 2017 r. zakończyła się pełnym powodzeniem. Valerjan Romanovski ustanowił trzy nowe rekordy Guinnessa - w 12, 24 i 48 godzinnej nieprzerwanej jeździe na rowerze w warunkach ekstremalnej zimy. Tym samym VR Team wyznaczył nowy kierunek w rozwoju rowerowej rywalizacji. Jako ambasador Fundacji DKMS Valerjan, swoje osiągnięcie zadedykował wszystkim osobom zmagającym się z chorobami nowotworowymi krwi. Swoim przykładem pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, zawsze trzeba walczyć do końca jak w osiągnięciu celów
11.30-12.00 Spotkanie z Kubą Witek -Kielczanin, filmowiec, tekściarz, podróżnik, absolwent University of Central Lancashire w Preston, na kierunku Music Production. Spełnił jedno ze swoich podróżniczych marzeń i objechał Islandię na rowerze. Codziennie trudności związane z drogą i ekstremalnymi warunkami pogodowymi wynagradzane były życzliwością spotkanych ludzi i pięknymi widokami. Swoimi wrażeniami podzielił się w książce „Ring Road – Dookoła Islandii na rowerze”, a piękno i surowość krajobrazu pokazał na zdjęciach.
12.00-12.30-Spotkanie z Dorotą Chojnowską- Dziennikarka, włóczykij i autorka bloga Ale Piękny Świat (www.alepieknyswiat.pl). Piękna poszukuje przede wszystkim w ludziach. To dla nich jedzie w różne strony świata. To rozmowy i chwile spędzone z nimi wspomina następnie na swoim blogu. Dwa lata temu zbudowała bambusowy rower i wyruszyła do Iranu na pierwszą w życiu wyprawę rowerową. Wtedy odkryła, że na widok samotnej rowerzystki ludzie jeszcze szerzej otwierają swoje serca i drzwi. Jak wyglądała ta podróż? Zobaczysz podczas prezentacji! 
12.30-13.00 Spotkanie z Panem Mariuszem Doroszem- Mechanik rowerowy, urodzony i pracujący w Warszawie. Właściciel mobilnyserwisrowerowy.com. Studiował geografię na Uniwersytecie Warszawskim i chyba właśnie tam zaraził się podróżowaniem na dobre. Wcześniej pasjonował się kolarstwem i postanowił połączyć obie te pasje. Co z takiej fuzji może wyniknąć pokaże w relacji z rowerowej włóczęgi po Nowej Zelandii.


Targom Towarzyszą:
Strefa Triathlonu- prezentacja produktów- Hala A
Prezentacja firm z Włoch , Tajwanu i Chin.
Strefa Testowa Rowerów Elektrycznych – Hala A
Kawiarenka PSR – stoisko E-34 oraz sala konferencyjna E 2 w hali E
Wystawa zdjęć nt. EXTREMALNIE NA ROWERACH - Hala C I Hala G
Wystawa zdjęć Kuby Witka - Hala A
Stoiska organizatorów maratonów:
BIKE MARATON (Teren zewnętrzny ) , MAZOVIA MTB ( D-76) , POLAND BIKE ( D-57);
Prezentacja szlaków rowerowych w Polsce – stoisko PTTK- Hala D stoisko D-73


**Program może ulec zmianie, uaktualniany jest na bieżąco

Dodano: 2017-09-19

Autor: Źródło: Targi Kielce

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje