Finałowa edycja wielkopolskiego cyklu Bike Cross Maraton 2017 odbyła się już tradycyjnie w Łopuchowie koło Murowanej Gośliny. Trasa maratonu, należąca raczej do płaskich i szybkich,
w tym roku została „okraszona” sporą ilością błota. Zawody rozegrano na dystansie mini ok. 30km oraz mega ok. 60km.

Imprezie towarzyszył również rekreacyjny przejazd pod nazwą Sektor 28
oraz przedszkole rowerowe dla dzieciaków. Na mecie czekał ciepły „kolarski” posiłek, a po drodze dobrze zaopatrzone bufety.


Warunki na trasie ustaliły wcześniejsze opady deszczu, co nie spowodowało bynajmniej zniechęcenia w naszej wesołej gromadce. Wręcz przeciwnie z niecierpliwością oczekiwaliśmy moczenia bucików i blokowania napędów. No i rzeczywiście wśród strzelających łańcuchów (koledze Marcinowi dwa razy), przebitych dętek (bez strat z naszej strony) i zablokowanych przerzutek (każdemu z nas po trochu w zależności od błotnej sytuacji), przejechaliśmy zadany dystans mini. Kolega Paweł zrobił nawet „życiówkę”. Za nami zatem kolejna udana niedziela z dodatkową atrakcją w postaci dokładnego mycia i smarowania „bryk”.


Sportowo było tak:
Dystansem mega w kategorii panów zawładnęli Hubert Semczuk przed Michałem Górniakiem i Mateuszem Laszczykiem. Najszybsze na tej trasie panie to Marta Gogolewska przed Magdaleną Hałajczak i Ewą Szymankiewicz.


Na trasie mini zwyciężył Oskar Kucharczak przed Maciejem Łopatką i Markiem Ostrowskim. Wśród pań najszybsza okazała się Martyna Paszkowska przed Emilią Wojtkowiak i Joanną Połuch.
Rozegrano również wyścig w kategorii MINI PRO, który zwyciężył Radosław Kozal przed Piotrem Marciniakiem i Szymonem Matuszakiem.


Powoli kończymy nasz sezon maratoński, nie było tego może wiele, ale każda okazja żeby wsiąść na rower, nawet żeby tylko pojeździć „wokół komina” nie jest straconym czasem. Pozdrawiamy wszystkich rowerzystów, cyklistów, kolarzy, bikerów czy jak tam się zwą oraz całą redakcję z Krakowa. Na północy bez zmian.

Dodano: 2017-10-12

Autor: Tekst: Wojtek Sobiech, team bikeBoard Północ

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje