To jedna z najpopularniejszych europejskich marek, oferująca najwyższej jakości kaski i zapięcia. Od 2017 r. jest również partnerem drużyny kolarstwa górskiego Kross Racing Team, w której jeżdżą m.in. Maja Włoszczowska i Jolanda Neff.

Największy producent rowerowy w kraju Kross zdecydował się wzmocnić swoją współpracę z marką Abus ze względu na coraz większe potrzeby polskich rowerzystów. Stale rośnie liczba osób, które decydują się na zakup profesjonalnego sprzętu i akcesoriów w trosce o swoje bezpieczeństwo.


Warto podkreślić, że firma Abus od 2017 roku jest też partnerem drużyny Kross Racing Team. Jej zawodnicy na co dzień zakładają kaski właśnie tej marki, np. modele Aventor i Gamechanger. Kross we współpracy z Abusem postanowili uzupełnić rynek o takie same produkty, których używają mistrzyni świata Jolanda Neff czy ambasadorka polskiego MTB Maja Włoszczowska.


- Wspólnie z Krossem chcemy osiągnąć efekt synergii. Od jakiegoś czasu zauważamy, że na rynku rowerowym jakość sprzedawanych dwóch kółek rośnie, ale zabezpieczeń, w tym kasków, wcale nie. Dlatego uzupełniamy ofertę Krossa o topowe modele tych akcesoriów – mówi Piotr Szczygłowski, manager kategorii Abus. – Dla nas współpraca to także szansa na wsparcie najlepszej drużyny MTB w Polsce i jednej z najlepszych w Europie. Dzięki opiniom zawodników Kross Racing Team, zahartowanych w różnych międzynarodowych zawodach, możemy wprowadzać w naszym kaskach istotne modyfikacje i ulepszenia – dodaje.


- Od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie zapięciami rowerowymi, co jest skutkiem coraz większej popularności roweru jako środka transportu. Konsumenci kupują rowery z coraz wyższych półek cenowych, a więc szukają coraz lepszych zabezpieczeń, które będą chronić sprzęt m.in. przed kradzieżą. Modele zapięć marki Abus, np. składany Bordo 5900+, łańcuchy oraz zapięcia typu U-lock doskonale uzupełniają naszą dotychczasową ofertę – podkreśla Dariusz Długokęcki, category line manager.


Niemiecka firma Abus powstała w 1924 r. Jej produkty słyną z wytrzymałości, niezawodności i łatwości obsługi. Kaski tego producenta dają zawsze gwarancję maksymalnego dopasowania do głowy rowerzysty, komfortu i doskonałej wentylacji.

Dodano: 2018-02-06

Autor: Źródło: Gamma PR

Tagi: Kross, Maja Włoszczowska, Kross Racing Team, Abus, Jolanda Neff

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • ekwipunek dla młodego kolarza
  • Epicka Czwórka - cztery dni wyścigów MTB
  • skuteczności diet niskowęglowodanowych