Dzięki tej weekendowej inicjatywie od 7 kwietnia będzie można sprawdzić jak to jest dosiadać ultralekkiej szosówki Vento, odkryć potencjał najnowszych modeli górskich z doładowaniem elektrycznym i przekonać się, jakie wrażenia gwarantuje Level TE na którym ścigają się Maja Włoszczowska oraz mistrzyni świata Jolanda Neff z Kross Racing Team. Do testów mamy ponad 50 rowerów.

Ubiegłoroczna edycja testów cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dlatego KROSS wyszedł naprzeciw oczekiwaniom fanów dwóch kółek i tym razem podzielił je na dwie niezależne imprezy tematyczne.


KROSS Road Ride to okazja, by przekonać się do rowerów szosowych i triathlonowych w sześciu największych miastach. Łącznie do dyspozycji jest 8 modeli. Pierwsze testy startują 7 kwietnia w Krakowie, a ostatnie mają być zorganizowane 19 maja w Poznaniu. W każdej edycji weźmie udział legendarny kolarz szosowy Bartosz Huzarski (dziś jeżdżący amatorsko), razem ze swoimi podopiecznymi z Huzar Bike Academy. Trudno wyobrazić sobie lepszego eksperta, który może doradzić jaką szosówkę wybrać dla siebie.


Natomiast w trakcie KROSS Test Tour, który zostanie zorganizowany w 10 miastach od 8 kwietnia (Kraków) do 24 czerwca (Szczecin), dostaniemy możliwość sprawdzenia w terenie ponad 50 rowerów z segmentów: MTB XC, enduro, trail i MTB w wersji elektrycznej.


Rozwiązać dylemat: który model dla mnie?


- Zakup roweru, mającego posłużyć właścicielowi na długie lata, to poważna decyzja. Dzięki naszemu przedsięwzięciu każdy kto planuje przesiąść się na nowe dwa kółka może sprawdzić, który segment i jaki model najbardziej mu odpowiada. Do wyboru jest mnóstwo wariantów. W każdym mieście zadbaliśmy też o wybór interesującej trasy, pozwalającej na około 45-minutową wycieczkę. Uczestnicy będą jeździć pod okiem przewodnika – wyjaśnia Paweł Buczko, starszy specjalista ds. trade marketingu firmy KROSS.


Podczas każdej z tych imprez wyjazdy w teren będą prowadzone w systemie turowym od godziny 9.30 do 15.30. – W tym czasie zostaną zorganizowane co najmniej trzy przejazdy. Na miejscu sztab mechaników i innych pracowników odpowie na wszelkie pytania i będzie przygotowywał dwa kółka, by wszystko działało jak należy. Ale warunkiem koniecznym jest posiadanie własnego kasku – zaznacza Buczko.


To niepowtarzalna okazja, by poznać najnowszą ofertę największej polskiej marki rowerowej i zapytać o wszystko co z nią związane. Sprawdzić będzie można nawet najdroższe, flagowe modele, takie jak kosztujący prawie 24 tys. zł Level Team Edition. Każda osoba może w ciągu testowego dnia wypożyczyć maksymalnie trzy rowery, co oznacza praktycznie całodniową rodzinną weekendową rozrywkę.


Co więcej, wszyscy uczestnicy mogą liczyć na przygotowanie specjalnej oferty sprzedażowej przez lokalnych dealerów KROSSA.


Jak wziąć udział?


To banalnie proste i wymaga jedynie drobnych formalności. Wystarczy na stronie odpowiedniej serii testów znaleźć termin edycji w swojej okolicy i zarezerwować interesujący nas model. Szosówki i modele triathlonowe na KROSS Road Ride zamówimy dla siebie pod adresem www.kross.pl/road_ride. Z kolei rowery górskie w ramach KROSS Test Tour zarezerwujemy na stronie www.kross.pl/pl/test_tour.


Dostępność konkretnych dwóch kółek zapewnić sobie można na stronie odpowiedniej edycji najwcześniej na dwa tygodnie przed testowym weekendem. Jest tam też możliwość sprawdzenia lokalizacji punktu testowego w swoim mieście. O tym kto będzie miał szansę na przejażdżkę zdecyduje kolejność zgłoszeń.


Na miejscu, przed rozpoczęciem jazdy, niezbędne jest podpisanie umowy najmu, upoważaniającej do wypożyczenia roweru. Wcześniej do weryfikacji należy pokazać dwa dokumenty tożsamości. Testować sprzęt mogą zarówno dorośli, jak i dzieci (wtedy pieczę nad nimi sprawują rodzice lub uprawnieni opiekunowie). Współorganizatorami tych wydarzeń są lokalni dealerzy KROSSA.


Ze szczegółami akcji zapoznamy się na jej profilu na Facebooku. Znajdziemy tam również listę rowerów. W dodatku na tej stronie można zadawać pytania dotyczące testów i śledzić relacje z tych wydarzeń.


Kalendarz KROSS Road Ride, rowery szosowe i triathlonowe:


7 kwietnia sobota Kraków

14 kwietnia sobota Wrocław

21 kwietnia sobota Katowice

28 kwietnia sobota Trójmiasto

12 maja sobota Warszawa

19 maja sobota Poznań


Wszystkie edycje KROSS Test Tour, rowery MTB XC, enduro, trail i eMTB:


8 kwietnia niedziela Kraków

15 kwietnia niedziela Wrocław

22 kwietnia niedziela Katowice

29 kwietnia niedziela Trójmiasto

3 maja czwartek Bielsko-Biała

6 maja niedziela Łódź

13 maja niedziela Warszawa

20 maja niedziela Poznań

3 czerwca niedziela Rzeszów

24 czerwca niedziela Szczecin

Dodano: 2018-02-27

Autor: Źródło: Gamma PR

Tagi: Kross

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920