Nasz sezon 2018 został rozpoczęty. Pierwsza edycja cyklu Northtec MTB Zimą przyciągnęła 400 zawodników. Trasa przez ostatnie dni została lekko zmrożona, co utwardziło grunty leśne. Zamrożone koleiny wymagały sporych umiejętności jazdy.

Na starcie pojawili się zawodnicy, którzy mają sporo wygranych na swoim koncie. Poziom sportowy oceniam na wysoki, pomimo że to początek lutego.


Na dystansie Mega o długości ponad 40 km pierwsi zawodnicy uzyskali spore szybkości z przeciętną ponad 25 km, gdzie interwałowa trasa wybijała rytm pędzących zawodników. Mocna stawka zawodników dość długo jechała w dużym peletonie. Dopiero od połowy dystansu zawodnicy zaczęli dzielić się na mniejsze grupki. W takiej sytuacji spryt sprinterski był kropką nad i dla zwycięzców poszczególnych kategorii na maratonie.


Na dystansie Mega zwyciężył Tomasz Majewski, który 40 km przejechał z czasem 01:29:36. Tuż za nim wjechał Kamil Kuszmider z czasem 01:29:37. Trzeci wjechał Paweł Ciunel z czasem 01:29:38. Wśród kobiet najlepsza była Krystyna Żyżyńska-Galeńska z czasem 01:49:53, za którą na metę wjechała Justyna Tarnowska z czasem 01:50:26 i Magdalena Kosko z czasem 01:55:29.
Na dystansie Fit zwyciężył Jan Tenderenda, który 21 km przejechał z czasem 00:48:18. Tuż za nim wjechał Grzegorz Henryk Marcinkiewicz z czasem 00:48:19. Trzeci przyjechał Paweł Pięta z czasem 00:48:20. Wśród kobiet najszybsza była Dorota Rajska z czasem 00:59:06, za którą na metę kolejno wjechały: Aleksandra Sawicka z czasem 01:01:53 i Anna Rząsowska z czasem 01:06:16.


Cezary Zamana: Dla naszego zespołu to była dobra impreza, stała ekipa posiadająca wieloletnie doświadczenie odgrywa ogromne znaczenie.

Cieszy mnie fakt, że na tylu startujących ponad połowa z nich zdecydowała się na pakiet Max, który zapewnia im starty we wszystkich edycjach cyklu. To oznacza, że rowerzyści mają do nas zaufanie. My możemy jedynie czuć się teraz zobowiązani, aby poziom organizacji utrzymać na wysokim poziomie.


Należy też wspomnieć o wieloletniej współpracy z firmą Northtec, która w tegorocznym sezonie na każdą z edycji ufundowała rower ze swojej kolekcji.


Kolejny maraton w Mrozach, na który serdecznie zapraszam, a zwycięzcom edycji rozpoczynającej cykl gratuluję.

Dodano: 2018-02-05

Autor: Źródło: Zamana Group

Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • ekwipunek dla młodego kolarza
  • Epicka Czwórka - cztery dni wyścigów MTB
  • skuteczności diet niskowęglowodanowych