W nadchodzącym sezonie Kellys Team rozpocznie rywalizację w nowych dyscyplinach MTB. Współpraca z nowymi zawodnikami, sprawi, że w roku 2016 charakterystyczne barwy zobaczymy nie tylko na trasach zawodów XC oraz enduro, ale także na imprezach downhilowych i fourcrossowych.


Skład teamu tworzą trzej zawodnicy i jedna zawodniczka. Męska część zespołu specjalizuje się w grawitacyjnych odmianach kolarstwa górskiego takich jak downhill, enduro oraz fourcross, zaś kobieca preferuje cross country i maratony, ale nie stroni także od lekkiego enduro. Nowe dyscypliny pozwalają nie tylko na szersze wsparcie kolarstwa i najzdolniejszych młodych polskich sportowców, ale także jest doskonałym źródłem wiedzy i poligonem testowym dla inżynierów Kellys, którzy przy projektowaniu rowerów ściśle współpracują z członkami teamu.


Zawodnikiem o najdłuższym stażu w barwach Kellys jest endurowiec Mateusz „Balon” Baliński – już w sezonie 2015 reprezentował Kellys na największych imprezach enduro w Polsce stając wielokrotnie na pudle. Kilkakrotnie startował także w zawodach zjazdowych udowadniając wszechstronne zdolności oraz doskonałą technikę. Na najtrudniejszych trasach zmagać się będzie Bartosz Giemza, zjazdowiec osiągający doskonałe wyniki w downhillu oraz fourcrossie, świetnie jeżdżący także na BMX. Najmłodszym z całej trójki jest niezwykle obiecujący Krzysztof „Kriss” Kaczmarczyk. Ten niespełna 15-letni rider ma już spore doświadczenie w jeździe na zjazdówce i to właśnie tej dyscyplinie będzie poświęcał najwięcej uwagi w nadchodzącym sezonie.


Karolina Kręgiel to jedyna przedstawicielka płci pięknej w Kellys Team. Specjalizująca się w maratonach i cross-country zawodniczka wykazuje się wszechstronnym kolarskim talentem, zatem niewykluczone, że w sezonie 2016 będzie można spotkać ją także na zawodach enduro. Poznacie ją na pewno po bujnych blond lokach powiewających spod kasku.

Dodano: 2016-01-11

Autor: Źródło: Kellys

Tagi: Kellys, Kellys Team

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje