Appenninica MTB Stage Race będzie pierwszym międzynarodowym wyścigiem MTB we Włoszech przebiegającym przez Apeniny - łańcuch górski będący kręgosłupem włoskiego buta. Na ciekawej i wymagającej trasie podczas prologu i siedmiu etapów rywalizować będą kolarze górscy w dniach 20-27 lipca 2019.
Limit uczestników wynosi 300 osób, rywalizować będzie można w dwuosobowych teamach lub solo. Wyścig będzie miał łączną długość ponad 500 km, z prawie 20000 m przewyższenia Organizatorzy zapewniają uczestnikom pełną obsługę zawodów łącznie z noclegami i wyżywieniem podczas całego wyścigu, a także obsługą serwisową rowerów i masażami dla zawodników.


Prolog zostanie rozegrany 20 lipca 2019 w okolicach Bolonii, a potem uczestnicy będą mieli zapewniony przez organizatorów transfer do Berceto, skąd ruszą następnego dnia na trasą pierwszego etapu. Siedem dni ścigania w górach nie będzie łatwe, niektóre etapy będą bardzo wymagające. Wyścig będzie prowadzony pięknym szlakiem Alta Via dei Parchi, niezwykle pięknym i różnorodnym, który przebiega w Apeninach między regionami Emilia-Romagna i Toskania. Będzie to niezwykła przygoda na dzikich terenach i ścieżkach Apeninów, które zapewnią uczestnikom oprócz niezłego wycisku także zapierające dech w piersiach widoki, ale także pozwolą po każdym z etapów posmakować słynnego jedzenia i doświadczyć gościnności gospodarzy regionu. Meta w Bagno di Romagna, stamtąd będzie zapewniony powrotny transfer do Bolonii.

Prolog: Bologna – Bologna, 12,7 km – 470 m przewyższenia
Etap 1 1000 Laghi: Berceto - Castelnovo ‘ne Monti , 80 km – 3400 m przewyższenia
Etap 2 The Rock: Castelnovo ‘ne Monti - Monte Cimone, 110 km – 3500 m przewyższenia
Etap 3 Alta Via: Monte Cimone - Porretta Terme, 55 km – 2100 m przewyższenia
Etap 4 La Cronoscalata del Monte Piella (time trial): Porretta Terme - Porretta Terme, 23 km – 830 m przewyższenia
Etap 5 La Linea Gotica: Porretta Terme - Castel del Rio, 90km – 2300 m przewyższenia
Etap 6 Queen Stage: Castel del Rio - Bagno di Romagna, 112 km – 4000 m przewyższenia
Etap 7 La Tecnica: Bagno di Romagna - Bagno di Romagna 40 km – 1650 m przewyższenia

Wystartować będzie można również w skróconej wersji czterodniowej Appenninica 4, ścigając się tylko na czterech ostatnich etapach.

Więcej informacji: www.appenninica-mtb.com


Autor: Zbyszek Mossoczy
Zdjęcia: materiały organizatora

Dodano: 2019-03-26

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • ekwipunek dla młodego kolarza
  • Epicka Czwórka - cztery dni wyścigów MTB
  • skuteczności diet niskowęglowodanowych