Po przejechaniu ok. 15 tys. km i zapewnieniu testów Meridy w blisko 30 lokalizacjach Mobilne Centrum Testowe ma przerwę przed nowym sezonem. – Pierwszy rok testów pokazał nam, że są one bardzo potrzebne i pomocne dla wielu osób. W przyszłym roku zapewnimy nowe wysokiej klasy rowery do sprawdzenia, a także udogodnienia, nad którymi pracujemy – mówi Anna Bara, marketing manager Merida Polska.


Około 15 tys. km, blisko 30 lokalizacji i wiele osób, które skorzystały z możliwości przetestowania rowerów z najwyższej półki to bilans pierwszego sezonu Mobilnego Centrum Testowego Meridy. Ciężarówka wypełniona sprzętem jednej z czołowych marek rowerowych świata, w tym modelami znanymi z WorldTouru i Pucharu Świata MTB, spełniła pokładane w niej nadzieje. – Pierwszy rok testów pokazał nam, że są one bardzo potrzebne i pomocne dla wielu osób. Jesteśmy zbudowani odzewem, z jakim spotkała się nasza ciężarówka. Szczególnie cieszą nas opinie uczestników testów, którym uświadomiły one wiele istotnych kwestii dotyczących jakości roweru czy doboru właściwego modelu dla siebie – mówi Anna Bara, marketing manager Merida Polska. Jej słowa potwierdzają sami zainteresowani. – Najlepiej samemu sprawdzić, jak jeździ dany model. Po takich testach mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że dobry rower robi różnicę – powiedziała Marta Romanowska, jedna z uczestniczek łódzkich testów Meridy. Dotychczasowe przystanki Mobilnego Centrum Testowego pozwoliły wielu osobom w różnych częściach Polski poczuć taką różnicę. – Ciężko opisać na gorąco wrażenia z jazdy, aż cały się trzęsę. Coś pięknego, tyle jestem w stanie teraz powiedzieć – przyznał tuż po jeździe Arkadiusz Foltak, jeden z uczestników testów w Katowicach. Ciężarówka wypełniona ponad 30 modelami rowerów z różnych kategorii pozwoliła wszystkim zainteresowanym zapoznać się z typami rowerów, które dotąd były dla nich zupełnie obce. – Ścigam się w MTB i nigdy nie byłem przekonany do „szosy”, ale to się zmieniło. Testowałem bardzo dobry rower i mam o czym marzyć, zastanawiam się tylko, jak przekonać żonę do zakupu nowego modelu – uśmiechał się Dariusz Gembara po warszawskich testach.


Udział w akcji był także szansą na uzyskanie cennych wskazówek, które zapewniają specjaliści obsługujący Mobilne Centrum Testowe. – W jednym miejscu można dokonać oceny sprzętu i zasięgnąć fachowej rady […]. Po raz pierwszy uczestniczyłem w takiej akcji i jestem pewien, że wezmę udział w jej kolejnych edycjach – podkreślił Grzegorz po testach w Sosnowcu. Prace nad tym, by kolejne edycje sprostały oczekiwaniom, już trwają. – Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia do testów, a także pracownikom sklepów rowerowych współorganizujących poszczególne wydarzenia na trasie ciężarówki. Doceniamy ich wysiłek i wierzymy, że się opłacił. Po pierwszym sezonie mamy materiał do analizy i wprowadzenia udogodnień w przyszłym roku, by jak najwięcej osób mogło przyjemnie spędzić z nami czas, zweryfikować na trasie nasz sprzęt i samemu przekonać się o wysokiej jakości rowerów Merida – wyjaśnia Anna Bara. Już teraz uchyla ona rąbka tajemnicy na temat modeli, które wypełnią Mobilne Centrum Testowe w 2017 roku. – Nie zabraknie premierowej wersji Big.Nine’a czy odnowionej Meridy Ninety-Six w różnych rozmiarach i najlepszych możliwych wersjach. Każdy znajdzie w ciężarówce coś dla siebie. Ruszy ona w trasę w marcu i warto wypatrywać pierwszych terminów testów zwiastujących rowerową wiosnę.

Dodano: 2016-11-30

Autor: Źródło: Merida Polska

Tagi: Merida

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje