Ekipa 2PM group zaprasza do Zakliczyna nad Dunajcem. Już 22 lipca odbędzie się kolejna odsłona DARE2b MTB Maraton 2017. Organizator konsekwentnie serwuje nam prawdziwe górski wyzwania, trasy pozbawione płaskich jak stół odcinków i średnich prędkości w okolicach 30 km na godzinę.

Zarówno pierwsza z tegorocznych edycji w Skrzyszowie jak i kolejna w Iwkowej nie pozostawiły złudzeń co do kierunku tego cyklu. Nie inaczej będzie w Zakliczynie. w Stosunku do roku ubiegłego trasa nie uległą drastycznym zmianom a te które się pojawią wynikają z konieczności lub dołożenia kilku wartych tego "momentów".


W odróżnieniu od roku ubiegłego Start i Meta zlokalizowane będą na ul. Klasztornej w Zakliczynie co przełoży się na duży Parking i pozwoli zorganizować część atrakcji dla najmłodszych adeptów kolarstwa górskiego.


Tradycyjnie do wyboru trzy trasy z których najkrótsza Quarter to ok 30 km i ponad dziewięćset metrów do podjechania.


Half czyli dystans średni, to w tym przypadku 48 km i już ponad tysiąc trzysta metrów przewyższenia a w ramach środków "kojących ból podjazdów" dostać będzie można prawdziwie górskie panoramy i prawie beskidzkie klimaty na trasie.


Dla tych co lubią "mocniej i więcej" dystans Full z dodatkową pętlą najciekawszego odcinka trasy pomiędzy Jamną i Bukowcem, co daje ok. sześćdziesiąt kilometrów trasy i ponad tysiąc siedemset metrów w górę.


Impreza odbywa się przy wsparciu i pod patronatem Burmistrza Miasta Zakliczyn Dawida Chrobaka oraz Starosty Tarnowskiego pana Romana Łucarza. Partnerem cyklu są DARE2b oraz Vemont producenci odzieży i obuwia do różnych form aktywności outdoorowej.

Dodano: 2017-07-18

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920