Żądni wyzwań kolarze muszą podjąć rękawicę rzuconą przez Cezarego Zamanę. Sobie tylko znanymi sposobami wytyczył on trasę wiodącą przez najbardziej spektakularne lessowe wąwozy Kazimierskiego Parku Narodowego.
Ogary pomkną przez jary – chciałoby się zakrzyknąć, spoglądając na mapę kolejnego maratonu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Prezentuje ją nie bez dumy Cezary Zamana, który dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Puławy zabierze peleton zawodniczek i zawodników do głębokich wąwozów i cienistych jarów, będących przyrodniczą wizytówką Lubelszczyzny. Profil trasy, czyli wąskie ścieżki otoczone z obu stron stromymi ścianami zachęcą sprinterów do podejmowania częstych ataków i stopniowego zwiększania przewagi nad resztą stawki. „Zapowiada się dynamiczna jazda, podczas której brutalna siła w nogach musi iść w parze z kolarskim sprytem. Trzeba wiedzieć, kiedy siąść na kole rwącego do przodu rywala, a kiedy wykorzystać ukształtowanie terenu do ucieczki” – analizuje dyrektor sportowy Mazovii, który poświęcił kilka dni na eksplorację puławskich lasów. W tym czasie przygotował cztery warianty trasy: młodzież wyruszy na Hobby (6 km), seniorzy i panie mogą wybrać Fit (22 km), a najbardziej zaprawieni sprawdzą się na ½ Pro (41 km, 532 m przewyższeń) lub Pro (68 km, 855 m przewyższeń). Na tych dwóch ostatnich wariantach dodatkowym urozmaiceniem będzie wyjątkowo trudny i zaczynający się pod wyciągiem narciarskim Parchatka odcinek specjalny Continental (suma przewyższeń na 5 km wynosi ponad 200 metrów w pionie). Kto przejedzie ten fragment z najlepszym czasem, ten otrzyma voucher na zakupy produktów marki Continental.

Pozytywne wrażenia nie skończą się wraz z wyjazdem z lessowych wąwozów i dotarciem na metę. Baza zawodów została ulokowana w przystani jachtowej Marina Puławy. To urokliwe miejsce, wręcz wymarzone na majówkę. Warto więc do Puław zabrać swoich najbliższych i to z nimi spędzić niedzielę.
Tradycyjnie odbędą się zawody z Rybką MiniMini, która zaprasza dzieci do 6. roku życia do wesołej rywalizacji na bezpiecznych trasach. Każdy młody zawodnik wróci do domu z pamiątkowym dyplomem.

Startujący w maratonie Mazovii rodzice również nie wrócą z pustymi rękoma. Nagrody dla zawodników ufundowali partnerzy cyklu: Contintental, Nutrend, Inter Pack i Bokserska Autoserwis. Zwycięzcom licznych kategorii wiekowych medale wręczy Cezary Zamana. Do zdobycia będzie też weekendowy pobyt w Hotelu Podium w Wiśle, gdzie korzystać można m.in. z kriokomory.
Szansą na prestiżowy triumf będzie także zwycięstwo w Continental MTB Lubelskie – to właśnie w Puławach odbędzie się finał tej regionalnej rywalizacji.
O komfort zawodników na miejscu zadba niezastąpiona ekipa serwisowa AJ’s Fenwick’s, którzy przed i po maratonie pomogą w regulacji i czyszczeniu sprzętu w ich mobilnym rowerowym spa. Optymalne ciśnienie do opon będzie można dobrać w namiocie Continental. Ta sama marka dostarcza wytrzymałe dętki i stacjonarne pompki na wszystkie bufety na trasie. Do woli będzie można wspomagać się pożywną, zdrową wodą Cisowianka.

Zapisy na Puławy Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbywają się on-line przez oficjalną stronę cyklu: LINK

Dodano: 2019-05-16

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920