Wyścig z morza i marzeń wystartuje 2 czerwca 2019. Ruszają zapisy!

Malownicza, wymagająca i bezpieczna trasa, turkusowa fala kolarzy w jednolitych koszulkach
i wiele ciekawych akcji dla miłośników dwóch kółek – to pierwsze zaprezentowane wyróżniki drugiej edycji wyścigu kolarskiego dla amatorów – Gran Fondo Gdynia. Impreza odbędzie się
2 czerwca 2019 roku, a jej ambasadorami zostali Joanna Jabłczyńska i Jakub Wesołowski. Rejestracja rusza już 15 października.

- Nawiązując do gdyńskiego hasła promocyjnego, to będzie wyścig z morza i marzeń. Z morza, ponieważ zawodnicy najpierw wystartują, a następnie finiszować będą na Skwerze Kościuszki, czyli tuż nad Zatoką Gdańską. Z marzeń, ponieważ nie ma drugiego wyścigu w kraju, który zapewniłby zawodnikom tak malowniczą, urozmaiconą i wymagającą, a jednocześnie w pełni wyłączoną z ruchu trasę. Gran Fondo Gdynia to oferuje, a zapewniam, że to nie koniec atrakcji – mówi Michał Drelich ze Sport Evolution, dyrektor zawodów.

Podobnie, jak w pierwszej edycji, zawodnicy startujący w Gran Fondo Gdynia 2019 będą mieli do wyboru dwa dystanse – gran fondo (134 km) i medio fondo (80 km). Nowością będzie natomiast klasyfikacja w kategoriach wiekowych i nagrody dla najlepszych zawodników na obu tych dystansach.


Turkusowa fala na dwóch kółkach

Kolejnym wyróżnikiem imprezy będzie najwyższej jakości koszulka kolarska, którą uczestnicy znajdą w swoich pakietach startowych. Jazda w tej koszulce będzie obowiązkowa podczas wyścigu. Dzięki temu, na kaszubskie drogi „wypłynie” z Gdyni prawdziwa turkusowa fala miłośników kolarstwa.

- Koszulki są naprawdę ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne i dobrze wykonane – mówi Joanna Jabłczyńska, która została ambasadorką Gran Fondo Gdynia 2019. – Pamiętajmy, że o najwyższe lokaty ściga się zaledwie garstka zawodników. Dla pozostałych to przede wszystkim przygoda, walka z własnymi słabościami, ale też przyjemność jazdy w peletonie po malowniczej trasie. Jazda w identycznych koszulkach podkreśla fakt, że łączy nas jedna pasja i chęć przeżycia czegoś wyjątkowego podczas tego wyścigu – dodaje znana ze swojej kolarskiej pasji aktorka.
Wtóruje jej drugi ambasador imprezy, Jakub Wesołowski: - Z przyjemnością dołączyłem do tego projektu jako ambasador. Słyszałem wiele dobrego o pierwszej edycji i gdy pojawiła się propozycja współpracy, długo się nie zastanawiałem – zapewnia.
­– Zawsze byłem aktywny fizycznie, od wielu lat biegam. Ostatnio szukałem nowych wyzwań i już nie mogę doczekać się jazdy podczas Gran Fondo Gdynia. – dodaje.


Ambasadorzy i wspólne treningi w całym kraju

Poza dwójką głównych ambasadorów, organizatorzy Gran Fondo Gdynia zaprosili do współpracy lokalnych promotorów kolarstwa z całej Polski. GF Coffee Riders – bo tak nazwano ich grupę – będą mieli za zadanie pomóc przygotować się do startu w Gran Fondo Gdynia 2019 osobom ze swoich lokalnych społeczności. Wśród nich znaleźli się uznani serwismeni rowerowi, jak Mikołaj Pytel z Warszawy i bikefitterka Tamara Górecka-Werońska z Krakowa. Wspiera ich również zwycięzca pierwszej edycji Gran Fondo Gdynia, Tobiasz Kulikowski z Gdyni.

- Fantastycznie znaleźć się w tak wspaniałej grupie kolarzy z całej Polski. Chcemy promować ideę tzw. „coffee rides”, czyli wspólnych treningów kolarskich prowadzonych w lekkim tempie i luźnej atmosferze. Mamy nadzieję, że to zachęci do jazdy z nami tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodą z kolarstwem szosowym. Zapewniam, że znajdziemy też czas na dobrą kawę czy pyszny kawałek ciasta w dobrym, kolarskim towarzystwie – zapowiada Mikołaj Pytel.


To nie koniec atrakcji

GF Coffee Riders to nie jedyna akcja, którą zaplanowali organizatorzy Gran Fondo Gdynia.

- Na wiosnę na pewno powrócimy z kampanią „Ktoś czeka na mnie w domu”, promującą bezpieczne zachowania kierowców wobec kolarzy na drodze. Mamy w planach specjalną akcję z udziałem naszych ambasadorów, zaś o uczestnikach nie zapomnimy również w okresie jesienno-zimowym. Niebawem odkryjemy kolejne karty – obiecuje rzecznik prasowy imprezy, Ewa Paciorek.

Rejestracja i bogaty pakiet startowy

Już 15 października 2018r. o godz. 14:00 ruszą zapisy online do startu w Gran Fondo Gdynia 2019. W pierwszym okresie – do końca października – cena pakietu startowego będzie wynosić zaledwie 30 EUR. W ramach tej opłaty zawodnik otrzyma nie tylko możliwość startu w profesjonalnie zorganizowanym wyścigu, ale też oficjalną koszulkę kolarską Gran Fondo Gdynia i pamiątkowy medal finishera.

Rejestracja prowadzona będzie za pośrednictwem portalu www.SlotMarket.pl

Szczegóły dotyczące wyścigu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.gfgdynia.com

Dodano: 2018-10-12

Autor: informacja prasowa, foto: www.sportografia.pl

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920