W Austriackim wyścigu cross country (XCO) Grazer Bike, triumf odniosła Słowenka Tanja Žakelj (Unior Team), drugie miejsce zajęła Anna Szafraniec (Kross Racing Team), a trzecie Daniela Campuzano (FMC).

Wyścig pierwszej kategorii UCI - Grazer Bike - odbywał się na pięciu 3,5 km rundach urozmaiconych sekcjami technicznymi, wytyczonymi wokół góry Stattegg, położonej 10 km od Graz. Zawody rozegrały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Przez większość czasu padał ulewny deszcz, przez co trasa stała się bardzo techniczna i wymagająca zarówno dla zawodników, jak i sprzętu.

Na 1. miejscu, w kategorii Elity Kobiet, zameldowała się Tanja Žakelj, obecnie druga zawodniczka na świecie, zdobywczyni Pucharu Świata z poprzedniego sezonu. Žakelj prowadziła od początku do końca wyścigu, dojeżdżając do mety z bezpieczną przewagą.

Druga na metę przyjechała Anna Szafraniec. Po dobrym starcie Szafraniec zajmowała 2. miejsce, niestety na drugim okrążeniu, po kłopotach technicznych, spadła na 4. pozycję. Przez kolejne okrążenia Polka odrabiała stratę, aby ostatecznie zakończyć wyścig na dobrej 2. pozycji. Dla Anny Szafraniec jest to kolejne w tym sezonie podium, w wyścigu tej rangi.

Trzecie miejsce zajęła reprezentująca Meksyk Danela Campuzano. Szósta była druga z Polek - Monika Żur.

Dodano: 2014-05-12

Autor: Źródło: Kross

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje