TransCarpatia 2019 – bikepackingowy wyścig na rowerach górskich wystartuje 15 sierpnia 2019 z Ustronia w Beskidzie Śląskim. 250 uczestników przejedzie 600 km pokonując po drodze wszechepicką trasę z sumą przewyższeń około 15000 metrów w limicie 200 godzin. Nonstop. Bez wsparcia z zewnątrz. Meta w bieszczadzkim Mucznem.


Bikepackingowy czyli jaki? Ad hoc, na spontanie czy precyzyjnie wg planu ostrego jak góralska ciupaga? Najszybsi ultrasi z pewnością zakładają jazdę z minimalną dawką snu, drzemiąc przez chwilę nad kierownicą. Spora część zawodników skorzysta z noclegu w zabranych ze sobą hamakach, namiotach, czy po prostu pod milionem gwiazd. Inni korzystając z górskich schronisk na trasie, czy też przyjaznych gospodarstw agroturystycznych, czy w końcu z gwiazdkowych hoteli i pensjonatów. To Ty decydujesz.

Idea bikepackingu jest prosta - radzisz sobie sam w każdych warunkach i nigdy, przenigdy się nie poddajesz! Na lekko niczym motylek czy ciężko ale uparcie jak radziecki czołg? Objuczeni jak Sherpowie pod Everestem, czy tylko z nożem i krzesiwem jak Bear Grylls? Każdy wystartuje z własnym przepisem na sukces, z dzikością w sercu i błyskiem w oku.


Przecież to będzie wyzwanie roku! Bez względu na plan jedno jest pewne - każdy wygrywa już na starcie. Dlaczego? Zawodowcy nigdy nie pojawią się na tym wyścigu, bez golarki do nóg i masażu łydek po 1,5h wysiłku nie są w stanie ukończyć TransCarpatii. Nie wierzysz? Popatrz na listę startową wyścigu. Zwyczajni niezwyczajni.


Bez Wsparcia z zewnątrz znaczy, że jeśli chcesz jechać w czystych spodenkach, musisz je mieć ze sobą na starcie, wyprać albo kupić po drodze. Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania Trasy TC 2019, w tym jedzenia, picia, spania, serwisu sprzętu. Wszyscy muszą mieć równe szanse.

Karpaty swoim masywem łączą kraje Europy Wschodniej tworząc naturalną wspólnotę zamieszkujących je ludzi. Krajobraz, przyroda, folklor i historia regionu są trwalsze niż sztuczny podział granicami. Uczestnicy wyścigu z każdym przejechanym kilometrem doświadczają tych wartości. Są one niepisanym przesłaniem TransCarpatii, której zwieńczeniem w tym roku będzie meta w bieszczadzkim Mucznem.


Czy jest coś dla czego warto poświęcić dziesiątki godzin treningów, upragniony letni urlop i wymarzony sprzęt rowerowy? Czy jest coś dla czego z urzędnika, studenta, lekarza, przedsiębiorcy warto zamienić się w walecznego sportowca? Kilkuset pasjonatów odpowiada chórem: TRANSCARPATIA! Chwilę potem stają na starcie najdłuższego w Polsce ultramaratonu rowerowego z jakim przyszło się zmierzyć w prawdziwych górach.Więcej informacji na stronie www.transcarpatia.eu

Dodano: 2018-11-29

Autor: Informacja prasowa transcarpatia.eu

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920