W dniach 18-23 lipca 2016 r. Fundacja Otwarte Ramiona wraz ze swoim podopiecznym - Paweł Szpryngiel - organizuje wydarzenie pt. „Tour de Fundacja”. Akcja ma na celu zebranie funduszy dla podopiecznych fundacji oraz zmianę sposobu postrzegania osób niepełnosprawnych jako z założenia nieaktywnych. Podczas tego wydarzenia podjęta zostanie także próba pobicia rekordu Guinnessa.


Nazwa wydarzenia - Tour de Fundacja - jest celowym nawiązaniem do znanego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, ponieważ jest ściśle powiązane z jazdą na rowerze.
Pan Paweł Szpryngiel między 18 a 23 lipca 2016 r. podejmie się wyzwania - pokona 1 100 km w 5 lub 6 dni, po drodze odwiedzając większości dużych polskich miast (Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice). Pan Paweł ma całkowicie niesprawną jedną rękę w wyniku wypadku, którego doznał kilka lat temu. Mimo tego, pozostaje on osobą bardzo aktywną fizycznie i stara się „zarażać” swoim podejściem inne osoby niepełnosprawne. Jednocześnie jest aktywny zawodowo oraz pełni rolę męża i ojca czwórki dzieci.


Dzięki naszej wspólnej akcji chcemy promować sport wśród osób niepełnosprawnych, w szczególności jazdę rowerem, a także szerzyć dewizę, że „rower to nie tylko rodzaj sportu, to przede wszystkim rodzaj transportu”. W dzisiejszym ekologicznym podejściu do życia ma ogromne znaczenie- przesiadając się na rower przyczyniamy się w indywidualny sposób do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, a tym samym dbamy o środowisko.


Cele akcji:
1. Zebranie funduszy na operacje oraz dalszą rehabilitację podopiecznych Fundacji Otwarte Ramiona. W trakcie trwania akcji, jak również po jej zakończeniu możliwe będzie wpłacanie darowizn na rzecz fundacji;

2. promocję sprawności, sportu oraz zdrowia osób niepełnosprawnych. Zamierzamy te cele promować poprzez przykład pana Pawła, a więc motywowaniem innych osób niepełnosprawnych do aktywności, na przykład do jazdy rowerem przystosowanym do ich niepełnosprawności. Pan Paweł porusza się rowerem tzw. poziomym. Innym rowerem - z uwagi na niedowład ręki - nie mógłby pokonywać, aż tak dużych odcinków. Rower posiada hamulce zintegrowane w jednej dźwigni oraz przerzutki do obsługi jedną ręką. Rower posiada także specjalnie zaprojektowany podłokietnik, na którym jego niewładna ręka leży, nie przeszkadzając w pedałowaniu i w jeździe;

3. wydarzenie będzie podstawą do wpisu przejazdu do księgi rekordów Guinnessa w kategoriach:
najdłuższy przejazd os. niepełnosprawnej na rowerze (dodatkowo najlepszy czas);
najdłuższy dystans przejechany na rowerze kierując wyłącznie jedną ręką.


Więcej informacji na stronie: http://www.otwarteramiona.pl/podopieczni/szpryngiel-pawel/

Dodano: 2016-05-18

Autor: Źródło: Fundacja Otwarte Ramiona

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje