Organizatorzy cyklu Bike Maraton i Runner's World Super Bieg zapraszają kolarzy i biegaczy na obóz zimowy do Szklarskiej Poręby.


W trakcie zgrupowania zawodnicy będą mieli zapewnione treningi na nartach biegowych, trening ogólnorozwojowy i wspomagający oraz odnowę biologiczną, a wszystko to pod opieką wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów, fizjoterapeutów i instruktorów.
Główny nacisk położony zostanie jednak na narciarskie treningi biegowe, których bazą będą oczywiście trasy w Górach Izerskich i Polana Jakuszycka.


Narty biegowe mogą być znakomitym środkiem treningowych i dla kolarzy, którzy przygotowują się do kolejnego sezonu i dla biegaczy, którzy często biegają i startują przez cały rok. Początek zimy to dobry czas aby budować bazę tlenową i wytrzymałość przed wiosennymi startami. Bieganie na nartach to nie tylko znakomity trening ogólnorozwojowy angażujący praktycznie wszystkie partie ciała, ale również okazja do przełamania monotonii biegowych i kolarskich treningów. Może to być też okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń i możliwość spotkania kolarzy górskich i szosowych oraz biegaczy ulicznych i górskich. Zima dla wszystkich jest taka sama i warto czerpać z niej pełnymi rękami.


Klimatyczne i przyrodnicze atrybuty Gór Izerskich będą tutaj dodatkowym bonusem.


Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy pod kątem ich narciarskich doświadczeń i treningowych oczekiwań, tak aby każdy znalazł coś dla siebie i wyjechał ze Szklarskiej Poręby w pełni zadowolony. Będą więc grupy dla początkujących i zaawansowanych. Trening narciarski zostanie połączony z lekkimi rozruchami w Szklarskiej Porębie oraz zajęciami na basenie i siłowni. Do dyspozycji uczestników będzie także basen i sauna. Będą oni mogli również skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych i masaży. Uczestnicy będą mieli trzy posiłki dziennie oraz dostęp do napojów izotonicznych.


Bazą zgrupowania będzie hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Obóz odbędzie się w terminie 8-13.01.2017. Organizator przyjmuje zgłoszenia pod adresem camp@bikemaraton.com.pl do 23.12.2016. Koszt obozu to 990 PLN.

Dodano: 2016-12-02

Autor: Źródło: Grabek Promotion

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje