Jeśli byłbyś Russelem Finsterwaldem twoje konto zasilałyby przelewy za to, że wraz z około setką najszybszych krosiarzy świata rozpędzałbyś swoje serce do maksymalnych obrotów przez kilka godzin. Pobudki przed wschodem słońca i parę kilometrów podjazdów asfaltem – pod warunkiem zwrotu w postaci niezłej jazdy w terenie byłyby częścią opisu twojego zawodu.

Jeśli jednakże byłbyś Chrisem Dewarem twoje życie uwikłane byłoby wokół zasilania domów i firm w prąd. Żeby działały ich telewizory, piekarniki i tostery i nie maiłabyś powodów, żeby dla rozrywki robić cokolwiek innego niż popijanie kawki zwłaszcza, że temperatura w basenie ustawiona byłaby na optymalną temperaturę.

...

Punkt zborny ustalono na położonej na wysokości 1600 m n.p.m. miejscowości Idylwilde w Kaliforni. Leży zaledwie 2,5 godziny jazdy samochodem z LA, ale wydaje się, że jest oddalona o stulecie od tego gigantycznego miasta. To ciche miejsce gwarantuje prawdziwy szok kulturowy wszystkim, którzy nagle się tu odnajdują.

Zlokalizowane w górach San Jacinto zainteresowało poszukiwaczy i górników w początkowej fazie Gorączki Złota jaka przewaliła się przez Kalifornię w latach czterdziestych XIX w. Ranczerzy spędzali tu stada bydła i owiec, a i drwale mieli tu co nieco do wyrąbania. Ale odkąd poprawił się dojazd, wioseczka stała się ostoją artystów, aktorów, muzyków piechurów i kolarzy górskich.

Ostatecznie obydwa sposoby, dzięki którym Dewar i Finsty znaleźli się w miasteczku i okolicznej historii nie mają wiele wspólnego z ich misją: skatować rowery w pyle południowej Kalifornii.
Kiedy znaleźli się na pierwszej sekcji ścieżki, sposób zarobkowania każdego z nich przestał mieć jakiekolwiek znaczenie. Celem stało się wyciśnięcie każdej chwili jazdy do ostatniego promienia słońca. Ponieważ kiedy chowało się za zachodni skraj Pacyfiku została już do zrobienia tylko jedna rzecz... powrót do basenu.


Dodano: 2014-04-04

Autor: Tekst: Joe Parkin, tłumaczenie: bikeBoard (MK), foto: SRAM, Adria

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje