Długi weekend majowy już za nami. Większość z Was spędziła go na 2 kółkach, kto trafił z pogodą ten miał sporo szczęścia. Ja niestety trafiłem na spory opad śniegu i odwołane zawody.
Tym bardziej chętnie w weekend 24-26.05. 2019 pojadę po raz kolejny do słowackiej Kalnicy na Birell Bikefest 2019. Ta niewielka miejscowość jest położona niespełna 140km od naszej granicy i w ostatni weekend maja zostanie opanowana przez rowerzystów. W tamtym roku pogoda nie rozpieszczała, a mimo to bardzo dobrze wspominam ten wyjazd. Bikefest to świetnie zorganizowany festiwal, cała masa konkurencji od zawodów dla dzieci (darmowych), przez maraton, slopestyle, dirt aż po zjazd i enduro. Na tym ostatnim się skupię, bo planuję powetować sobie nieudany/odwołany występ nad Gardą.

fot. Filip Nagy


Tegoroczne zawody enduro przywitają nas dwoma zupełnie nowymi odcinkami specjalnymi, łącznie będzie do pokonania 6 os-ów. Nowością będzie również kategoria e-bike, co zapewne część z Was zainteresuje. Zeszłoroczną edycję wspominam jako stosunkowo łatwe zawody z małym wyjątkiem. Była nim stroma kamienna ścianka na jednym z ostatnich os-ów. Zebrała ona swoje żniwo, a kto przejechał ją bez podpórki i zawahania- chapeu bas. Mimo, że daleko mi do Gwina przeleciałem ją bez łańcucha i wyszedłem z tego starcia cało. Myślę, że i w tym roku organizator uwzględni w planowaniu trasy ten przyśpieszający krążenie krwi fragment. Zawody są wliczane do serii EWS Qualifier i będzie można zdobyć punkty do rankingu, co zapewne zainteresuje enduraków z bardziej sportowym zacięciem.

fot. Filip Nagy


Kolejnym powodem by odwiedzić Słowaków końcówką maja, to piękna okolica i możliwość obejrzenia setek rowerów, które producenci pokażą na targach. Większość z nich można będzie przetestować na przygotowanej w tym celu trasie… lub poza nią.
Link do strony festiwalu: https://www.bikefest.sk/en
Można tam rezerwować rowery, które chcielibyście przetestować, zobaczyć galerię z poprzednich lat czy zapisać się na zawody. Jeśli zapiszemy się do 12 maja dostaniemy numerek z imieniem/nazwiskiem gratis.
Do zobaczenia za 2 tygodnie.

fot. Filip Nagy

Dodano: 2019-05-11

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920