Ta edycja to wyjątkowa propozycja na mapie imprez Zamana Group. Przede wszystkim z powodu niezwykłej trasy, jaką przygotowuje dla zawodników Ciechanowska Grupa Rowerowa oraz wyjątkowej lokalizacji bazy zawodów, która wyrośnie pod średniowiecznym Zamkiem Książąt Mazowieckich.

Maraton będzie szybki, bardzo urozmaicony i wymagający! Przygotujcie się na – interwały, wąskie leśne ścieżki z nierównościami, dużą ilość zakrętów, drogi szutrowe, asfalty czy miejski fragment zakończony finiszem pod zamkiem! Nad wszystkim czuwać będzie sztab profesjonalistów oraz Prezydent Ciechanowa, który objął imprezę honorowym patronatem.

Cykl maratonów rowerowych MTB na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń Ciechanowa. Organizator podobnie jak rok temu spodziewa się na starcie blisko 1000 uczestników. Warto przypomnieć, że Cezary Zamana wprowadził w tym sezonie drobne zmiany. Z menu cyklu usunął stare dystanse Mega i Giga. W ich miejscu pojawiły się nowe: ½ PRO i PRO. Oba są skierowane do zaawansowanych kolarzy, ponieważ do pokonania jest kolejno 43 oraz 68 kilometrów. Dla tych, którzy zamierzają zdobyć trochę mniejszy szczyt, pozostają do wyboru dystanse: Hobby (6 km - dla dzieci do lat 13, podzielony na 4 kategorie wiekowe) oraz Fit (22 km – dla młodzieży, osób początkujących oraz seniorów). Fit podobnie jak w Legionowie pojedzie w innym kierunku niż dystanse dłuższe, dzięki czemu na trasach nie będzie tłoku. To rozwiązanie wprowadzone przez ekipę Zamany chwalą sobie w tym sezonie wszyscy zawodnicy! Dodatkową klasyfikację będą mieli mieszkańcy Ciechanowa, którzy zmierzą się w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, ½ Pro i Pro z podziałem na płeć.


Dla najmłodszych jak zawsze na imprezach Zamana Group wyścig MiniMini+ Mazovia. Narybek będzie mógł odpłynąć z wrażenia, ponieważ na starcie pojawi się znana z ekranów telewizyjnych - rybka MiniMini. Dzieci do szóstego roku życia będą mogły dać czadu w 300 - 400 metrowym wyścigu, który zostanie rozegrany na terenie miasteczka sportowego. Na dzielne zuchy spłynie lawina pochwał, a do rąk trafią dyplomy oraz upominki.


Ciechanów to II etap tego ogólnopolskiego cyklu maratonów rowerowych. Cała seria składa się z 14 maratonów. Finał imprezy zaplanowano na 29. września w Toruniu.


Imprezę wspiera wielu sponsorów. Dlatego uczestnicy mogą liczyć na hojne upominki. Odbędzie się konkurs dla zawodników dystansów Fit, 1/2 Pro i Pro, w którym będzie można wygrać najlepszą na świecie wyciskarkę do soków renomowanej firmy Hurom. Firma Go Sport przygotowała nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników, a kosmetyczna marka Lirene ufundowała nagrody dla Pań. Warto także zajrzeć po zawodach na facebookową stronę organizatora, bowiem tam odbywają się cykliczne konkursy z marką Buff, która rozdaje swoje kolarskie chusty po każdej edycji zawodów Mazovii.


O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.


Impreza jest objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ciechanowa.

Do zobaczenia na trasie!


Program zawodów
Sobota

15.00 - 17.00 zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela


8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dla dystansu Hobby zapisy do godz: 10.00)

10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów

10.30 - start dystansu Hobby

11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit

11.40 - start dystansu Fit

11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro

12.00 - start dystansów ½Pro i Pro

12.30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców

13.30 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców

14.30 - dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców

15.30 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców

16.00 - zakończenie
Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

PROGRAM ZAWODÓW MINI MINI+ MAZOVIA:
godz. 9.00 - 11.50 – zapisy
godz. 12.00 - odprawa techniczna
godz.12.00 - start zawodów rowerki biegowe
godz. 12.30 - start zawodów rowerki tradycyjne
godz. 13.30 - wręczanie upominków dzieciom
godz. 14.00 - odbiór dyplomów pamiątkowych

KATEGORIE
Rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki)
rok urodzenia 2015 i młodsi - jedno okrążenie
Rowerki tradycyjne (chłopcy i dziewczynki)
3 lata - rok urodzenia 2015 - jedno okrążenie
4 lata - rok urodzenia 2014 - dwa okrążenia
5 lat - rok urodzenia 2013 - trzy okrążenia
6 lat - roku urodzenia 2012 - trzy okrążenia
* ilość okrążenia podana orientacyjnie, długość trasy na poszczególnych edycjach uzależniona będzie od wytyczonej pętli
* w przypadku udziału ponad 10 osób dodatkowy podział na grupy

Dodano: 2018-04-17

Autor: Źródło: Mazovia

Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje