„Cześć! Idę pojeździć po Polsce na rowerze. Wrócę za kilka dni!” – tak może rozpocząć się największa rowerowa przygoda 2018 roku dla każdego z Was! 22 kwietnia, spod Hali Stulecia we Wrocławiu wyrusza Race Through Poland (w skrócie RTP) czyli długodystansowy wyścig rowerowy po Polsce, którego uczestnicy zdani są tylko na siebie!

Start wyścigu odbędzie się w ramach II. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego, który w dniach 20-22 kwietnia zagości we wrocławskiej Hali Stulecia. RTP to długodystansowy, jednoetapowy wyścig rowerowy przemierzający Polskę w różnorodnych konfiguracjach i porządku. Zawodnicy bez jakiegokolwiek wsparcia, śledzeni przez nadajniki GPS, pokonują dystans około 1200 km. Mają za zadanie odwiedzić wskazane przez organizatorów punkty kontrolne, aby na koniec powrócić na start, który zamienił się już w metę. Jak to zrobią? Którą trasę wybiorą? Wszystko zależy od nich!


 - Aby wziąć udział w wyścigu trzeba przestrzegać kilku zasad. Ne można posiłkować się żadnym wsparciem. Żadnych wozów serwisowych, teamu kolarskiego itp. Nie przyjmujemy pomocy od znajomych i przyjaciół, nie korzystamy z komunikacji miejskiej czy krajowej. Musimy jechać zgodnie z prawem, bezpiecznie i sami wytyczyć sobie trasę – mówi Paweł Puławski, pomysłodawca wyścigu. 


Pokonując Polskę zawodnicy muszą zaliczyć 3 punkty kontrolne: w Górach Stołowych, Górach Świętokrzyskich i na szczycie Przehyba w Beskidzie Sądeckim. Ich zmagania można śledzić za pomocą nadajników GPS, które będzie posiadał każdy z zawodników. Wielki finał wyścigu odbędzie się pod Halą Stulecia. Kiedy? Wszystko zależy od tego jak szybko zawodnicy pokonają wymagającą trasę.


Zapisy na RTP trwają do 15 lutego.


Wszystkie informacje dotyczące wyścigu znajdziecie na: www.racethroughpoland.pl


https://web.facebook.com/racethroughpoland


Zapraszamy!

Dodano: 2018-02-01

Autor: Źródło: www.racethroughpoland.pl

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje