W drugi weekend września masz szansę na niecodzienny trening - tym razem aktywnie i w pigułce będziesz mógł poćwiczyć w praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy rowerzystom i dowiesz się, jak postępować w sytuacji najczęstszych urazów u tej grupy sportowców. Bezcenna wiedza!

W dniach 14-17 września 2017 fundacja Safe Water Safe Land z Warszawy razem z Grupą Ratownictwa Specjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Sącza organizuje akcję propagującą i uczącą pierwszej pomocy na szlakach wzdłuż pasma od Nowego Sącza do Krynicy.


Każdy z 4 dni poświęcony jest innej tematyce. Pierwszy urazom leśników, drugi pokazowi akcji ratowniczej z wykorzystaniem technik ratownictwa wysokościowego (linowego), trzeci właśnie najczęstszym urazom rowerzystów, zaś czwarty przypadłościom zarówno dużych jak i małych turystów pieszych. Ratownicy przybliżą tematykę pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom, wyposażenia apteczki rowerowej i górskiej oraz korzystania z AED. W każdym dniu oprócz zagadnień z ratownictwa nie zabraknie innych atrakcji takich jak gra leśna czy zabawy rowerowe.


Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Dodano: 2017-08-11

Autor: Źródło: http://fundacjasafe.org/, OSP GRS Nowy Sącz

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje