„Łączymy stolice” to hasło, pod którym będzie rozgrywany 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczna edycja wyścigu rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zakończy 8 sierpnia w Krakowie. Oficjalna prezentacja trasy odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie.


W uroczystości wzięło udział około 450 gości, wśród których znaleźli się między innymi Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, mistrz świata Michał Kwiatkowski, zwycięzca 71. Tour de Pologne Rafał Majka, Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang oraz Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul. Gości powitał Mariusz Paszkiel, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Hotelu Marriott w Warszawie. Chwilę po nim na scenie pojawił się Czesław Lang, który podziękował wszystkim za przybycie, przede wszystkim kolarzom. Pokazali nam, że można się cieszyć kolarstwem, które wraca na wysoką pozycję w sporcie. Brakowało nam wyników, teraz je mamy. Wspólnie ze sponsorami i gospodarzami miast staraliśmy się przygotować jak najciekawszą trasę 72. Tour de Pologne – powiedział dyrektor generalny wyścigu. Razem z nim na scenę wyszedł Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat. Tour de Pologne to wielka narodowa marka, którą stworzył Czesław Lang, a dołożyli się do tego kolarze – Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. Gratuluję i mam nadzieję, że w tym roku dostarczycie nam wielkich emocji, a zbliżająca się edycja Tour de Pologne będzie wspaniała pod każdym względem – dodał minister.


Następnie zaprezentowano szczegółową trasę 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Największa cyklicznie organizowana sportowa impreza w Polsce odbędzie się w tym roku w dniach 2-8 sierpnia i będzie rozgrywana pod hasłem „Łączymy stolice”. Na starcie pojawi się 17 zawodowych grup UCI World Teams, a także Reprezentacja Polski oraz drużyna CCC Sprandi Polkowice. Uroczyste otwarcie wyścigu nastąpi na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie skąd kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu. Liczy on 122 kilometry i składa się z dziesięciu rund, na których kolarze będą pokonywać między innymi słynny podjazd ulicą Karową. Na mecie na Placu Teatralnym o zwycięstwo powinni walczyć sprinterzy. Drugiego dnia wyścigu kolarze przejadą trasę o długości 146 kilometrów z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej zahaczając o malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską. Etap trzeci rozpocznie się w Zawierciu, które obchodzi setny jubileusz nadania praw miejskich. Po przejechaniu 166 kilometrów zawodnicy będą finiszować w Katowicach, czyli „świątyni sprintu”. Przed rokiem w stolicy Górnego Śląska Jonas Van Genechten pobił rekord prędkości w historii Tour de Pologne osiągając na finiszu niemal 81 km/h.

Dodano: 2015-05-07

Autor: Źródło: Lang Team

Tagi: Tour de Pologne

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920