Po raz kolejny podtarnowska miejscowość ugości kolarzy w ramach kolejnej edycji Cyklokarpat. Po poprzedniej bardzo mokrej edycji w Pruchniku organizatorzy dali dwa tygodnie luzu na doprowadzenie sprzętu do stanu nadającego się do jazdy. To świetne posunięcie i mamy nadzieję, że wszyscy zdążyli.

Wojnicka trasa nie jest z tych, przed którą kolarze drżą ze zdenerwowania. Jest jednak interwałowa i po przejechaniu mety nikt nie powinien czuć niedosytu. Ilość przewyższeń na trasie mówi sama za siebie. 500 m na Hobby 1000 na mega oraz 1700 na Giga. Będzie gdzie przycisnąć na podjazdach a trudność może zwiększyć grząska ziemia oraz błoto, którego należy się spodziewać. Prognozy jednak na weekend są obiecujące: słonecznie i bez opadów – i tego się trzymajmy. Po raz kolejny również najmłodsi będą mieli okazję sprawdzić się w wyścigowym boju. Kids Race to mocny argument żeby do Wojnicza zabrać nie tylko swój rower. Zatem do zobaczenia na starcie.

Dodano: 2017-07-12

Autor: Tekst: Michał Woźniczka

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920