Na 100 km do końca wyścigu trzech kolarzy prowadziło przed peletonem 3’30” ale przed podjazdem przewaga stopniała do 3 minut. W ucieczce byli Ballerini, Boivin, Bak Ytting. Na 2 km przed premią górską od peletonu, w pościgu za uciekającą trójką, oderwał się Barbin.

W serii roszad, jak lew walczył Boivin z Cycling Academy Israel. Należy wspomnieć, że kibice izraelskiego kolarstwa szaleli i nie ułatwiali pracy pozostałym zawodnikom. Wreszcie silny jak koń Barbin z Bardiani CSF wtargnął na GPM (cat 4^) zlokalizowany na ZIKHRON YA' AQOV. Boivin wtoczył się drugi ale już na oparach. Kolejnym ważnym punktem wyścigu była Premia w CAESAREI wygrana przez Dennisa, drugi był E. Vivani trzeci J. Roelandts.


Bardzo długi sprint drugiego etapu 101 Giro rozegrany na ulicach Tel Avivu zakończył się pomyślnie dla Elii Vivianiego (Quick-Step Floors). Doskonale rozprowadzony przez swój zespół, po 167 km wjechał na metę wcześniej niż Jakub Mareczko (Wilier Triestina – Selle Italia) i Sam Bennett (Bora Hansgrohe).


Koszulkę lidera, magiczną Maglia Rosa przejął od Dumoulina Rohan Dennis (BMC Racing Team) bezpiecznie dowieziony przez zespół do sprintu. Powiedział, że trochę surfował po peletonie próbując znaleźć sprzymierzeńców i nie pojmuje dzisiejszego wyniku jako klęski tylko jako otwarcie - Chcieliśmy wygrać tylko pierwszy sprint żeby mieć świeże nogi na koniec etapu. Dziś nie chcieliśmy koszulki, naszym celem było wygrać klasyfikację punktową i cyklamenową koszulkę.

Viviani wygrał o 1,5 sekundy z Rohanem, który powiedział po wyścigu: Chciałbym utrzymać Maglia Rosa do Włoch i chociaż pewnie zdążę ją jeszcze stracić, to do samego Rzymu będę o nią walczył. Stwierdził jeszcze: na wyścigach poza Europą jest cicho co jest rozwalające, a tu jest wesoło i cieszę się, że mogę być częścią tego widowiska.

Wyniki
1 – Elia Viviani (Quick-Step Floors) – 167km in 3h51’20”, average speed 43.314km/h
2 – Jakub Mareczko (Wilier Triestina – Selle Italia) s.t.
3 – Sam Bennett (Bora – Hansgrohe) s.t.

Klasyfikacja generalna
1 – Rohan Dennis (BMC Racing Team)
2 – Tom Dumoulin (Team Sunweb) at 1″
3 – Victor Campenaerts (Lotto Soudal) at 3″

.

Dodano: 2018-05-05

Autor: Miłosz Kędracki, foto: @bikeBoard

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje