W imieniu naszym i Fundacji POMBA zapraszamy serdecznie na IV Podhalańskie Cyklo Warsztaty, które odbędą się w Kościelisku 18-20 maja 2018 r. Szkolenia z techniki jazdy prowadzone przez instruktorów z Fundacji POMBA, wycieczki rowerowe z pięknym widokiem na Tatry, ciekawe wykłady i prezentacje o tematyce rowerowej, fizjoterapii sportowej oraz pierwszej pomocy będą kwintesencją tego wydarzenia.

Oczywiście wszystko to zostanie nasączone nutą integracji i tym samym nie zabraknie ciepłego ogniska i korzennego na miodzie. Bazą PCW będzie tradycyjnie MTB Hostel w Kościelisku.
 
Zapisy ruszą 4 marca 2018 o godzinie 20:00


Program
18.05.2018 Piątek

15:00 – 23:00 Kwaterowanie uczestników warsztatów, potwierdzenie obecności

16:00 – 19:00 Wycieczki z przewodnikiem (do wyboru trasa łatwa lub zaawansowana)

19:00 Ognisko z kiełbasą

20:00 – 20:15 Rozpoczęcie warsztatów, komunikat organizacyjny

20:15 – 21:00 Prelekcja pn. Jak zorganizować wydarzenie rowerowe

19.05.2018 Sobota

6:00 – 8:30 Kwaterowanie uczestników warsztatów, potwierdzenie obecności

9:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy / wycieczki z przewodnikiem dla pozostałych uczestników (do wyboru trasa łatwa lub zaawansowana) 

15:00 Obiad (obiad będzie wydawany w bazie Warsztatów)

17:00 – 19:30 Główny blok prezentacji i wykładów

20:00 Ognisko z kiełbasą, relaks w saunie, intergracja

20.05.2018 Niedziela

09:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy / wycieczki z przewodnikiem dla pozostałych uczestników (do wyboru trasa łatwa lub zaawansowana)

15:00 Obiad i zakończenie warsztatów (obiad będzie wydawany w bazie Warsztatów)


Szkolenia techniki jazdy
Podstawowe szkolenie techniki jazdy
Niezależnie od tego czy kupiłeś rower górski miesiąc temu, czy w ciągu ostatnich 20 lat zjeździłeś większość pasm górskich Europy, to jest to szkolenie właśnie dla Ciebie. Osoby początkujące poznają na nim podstawy techniki jazdy umożliwiające im płynne i komfortowe przejście do jazdy w terenie. Natomiast starzy wyjadacze wracają do ćwiczenia podstaw, aby zwalczyć utrwalone przez lata błędne nawyki. Oczywiście wszystko to pod czujnym okiem instruktorów z Fundacji POMBA.


Średnio zaawansowane szkolenie z techniki jazdy 
Szkolenie średnio zaawansowane poświęcone jest jeździe po naturalnych górskich szlakach. Na szkoleniu ćwiczymy pokonywanie sekcji technicznych po dużych kamieniach oraz korzeniach, pokonywanie progów zarówno na zjazdach i podjazdach, wybieranie najlepszej linii przejazdu oraz pierwsze małe skoki z naturalnych przeszkód. Wszystko po to, aby nabrać pewności siebie i poczuć się bezpiecznie nawet na wymagających górskich trasach. Poziom trudności trasy pod względem technicznym odpowiada najtrudniejszym górskim maratonom. Pod względem kondycyjnym jest dużo łatwiej. Szkolenie poprowadzi Fundacja POMBA. Warunkiem uczestnictwa jest odbycie szkolenia podstawowego, czyli decydując się na to szkolenie powinieneś wcześniej zaliczyć szkolenie podstawowe oraz posiadać umiejętności i wiedzę zdobytą na tego typu szkoleniu.


Zaawansowane szkolenie z techniki jazdy 

Jeśli chcesz się przygotować pod najtrudniejsze górskie wycieczki lub zawody enduro to jest to zdecydowanie szkolenie dla Ciebie. Na tym szkoleniu skupiamy się na jeździe w wymagającym terenie. Poziom trudności trasy odpowiada zawodom enduro. Podczas tych szkoleń uczymy pokonywać najtrudniejsze sekcje po wielkich korzeniach i kamieniach, ucząc świadomie wybierać linię przejazdu pod swój styl jazdy. Nie brakuje również skoków, jednak już nie na usypanych hopach, ale z wykorzystaniem naturalnych przeszkód terenowych. W szkoleniu zaawansowanym można wziąć udział po ukończeniu szkoleń średnio zaawansowanych. Szkolenie zaawansowane również zostaną poprowadzone przez instruktorów z Fundacji POMBA.


Prelekcje i wykłady
Podczas wykładów i prelekcji (blok główny) posłuchacie jak okiełznać temat treningu funkcjonalnego w enduro, czyli co jeszcze, oprócz jeżdżenia, można zrobić żeby jeździć. Dowiecie się także, jakie zagrożenia czyhają na trasach wysokogórskich i jak postępować w razie wypadku rowerowego, kiedy znajdujemy się wysoko nad poziomem morza. Nie zabraknie również tematów związanych z polskim traibuildingiem oraz żywieniem przed, po i w trakcie wysiłku. Sięgniemy także do historii MTB nasyconej wielką pasją jazdy i konstruowania ram rowerowych. Natomiast w piątkowy wieczór będziecie mogli posłuchać odrobinę offtopicowej pogaduch o organizacji małych i wielkich imprez rowerowych.


Wycieczki
Wycieczki w ramach PCW będą dostosowane do zakresu umiejętności uczestników. Początkujących zabierzemy do Doliny Chochołowskiej i w rejon Pasma Gubałowskiego. Bardziej zaawansowanym i doświadczonym pokażemy single nasycone korzeniami z elementami flow i mocnymi akcentami w postaci technicznych ścianek.


Pakiety uczestnika
Pakiet ze szkoleniem techniki jazdy (koszt 180 zł) będzie zawierał: wybrane szkolenie techniki jazdy, udział w prezentacjach i prelekcjach, wyżywienie, wycieczki, przechowalnie rowerów i inne dobrodziejstwa przedstawione poniżej, na ilustracji.


Pakiet wycieczkowy (koszt 130 zł) będzie zawierał: udział w prezentacjach i prelekcjach, wyżywienie, wycieczki, przechowalnie rowerów i inne dobrodziejstwa przedstawione poniżej, na ilustracji.


Do każdego pakietu będziecie mogli dodać opcjonalny nocleg obejmujący dwie noce (pt/sb/nd) w bazie PCW MTB Hostel (+70 zł) - ilość miejsc 34 lub w Willi Aniołówka (+90 zł) – ilość miejsc 36.


Wyżywienie
W ramach pakietu zapewniamy takie oto wyżywienie: w piątek wieczorem serwujemy kiełbasę przy ognisku ze świeżutkim chlebem i ziemniakami prosto z ognia. W sobotę, po powrocie z terenu, podamy 3-daniowy obiad (zupa, makaron + sos bezmięsny, mięso / warzywa) a wieczorem przy ognisku kolejna szansa na kiełbasę ze świeżym chlebem i pieczone ziemniaki. W niedzielę kolejny 3-daniowy obiad (zupa, kasza + sos bezmięsny, bigos) oraz ognisko z kiełbasą. Śniadania oraz posiłki "na trasę" we własnym zakresie.


Organizatorzy
Stowarzyszenie Rowerowe Podhale, Fundacja POMBA


Kontakt i informacje
www.rowerowepodhale.eu
https://www.facebook.com/events/148446639115586/?active_tab=discussion
admin@rowerowepodhale.eu

Dodano: 2018-02-27

Autor: Źródło: Rowerowe Podhale

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920