To jeden z najstarszych wyścigów MTB w Polsce. Tu startowali najwięksi i wygrywali najlepsi. Uphill Race Śnieżka - jedyny w swoim rodzaju wyścig na najwyższy szczyt Karkonoszy rusza w dopiero w czerwcu, ale zapisy ruszą dosłownie zaraz.

To pewnie jedyny w Polsce wyścig, który może rozpocząć się w lecie i zakończyć się w zimie. Tu było już wszystko - palące słońce, przenikliwe zimno, porywisty wiatr, mgła i deszcz ze śniegiem. Było prawie + 30 stopni Celsjusza, ale było też tylko 0,5 stopnia.


Ten kto już jechał, wie jak to wszystko wygląda i na pewno chce spróbować jeszcze raz, choć nikt nie może przewidzieć jak będzie w kolejnym roku. Zawsze jest trochę inaczej. A ponieważ chętnych naprawdę jest wielu - miejsca na liście startowej znikają w parę minut od momentu uruchomienia zapisów. Rok temu wszystko trwało bez mała kilkadziesiąt sekund...


Dzień i godzina uruchomienia zapisów zbliżają się więc nieuchronnie. Stanie się to 28 lutego o godzinie 19:00. Miejmy nadzieję, że serwery wytrzymają napór szturmujących zawodników. Limit zgłoszeń jest bezwzględny, a Karkonoski Park Narodowy jest w stanie przyjąć w dniu wyścigu tylko 350 chętnych. Jeśli ktoś po zamknięciu zapisów znajdzie się na liście startowej, ma 7 dni na dokonanie opłaty. Jeśli nie zdąży, zostanie z listy bezlitośnie usunięty. Kolejka oczekujących chętnych na pewno z tego prezentu skorzysta.


Wyścig w tym roku odbędzie się 17 czerwca, oczywiście w Karpaczu. Trasa niezmienna od lat - 13,5 km, przewyższenie ponad 1000 m. Meta na Śnieżce (1602 m n.p.m).
Bez względu na to czy jeździcie maratony, czy wolicie kręte XC albo może bliżej Wam do enduro - nawet jeśli "tylko" jesteście kolarskimi turystami - nie oprzecie się magii Śnieżki.
Dla teamu Macieja Grabka (ale pewnie również dla wielu zawodników) URŚ będzie też chwilą oddechu od organizacyjnej karuzeli o nazwie Bike Maraton. 9 czerwca BM zawita do Świeradowa, potem czas na Śnieżkę, a 7 lipca spotykamy się na Ultra Bike Maratonie w Szklarskiej Porębie, gdzie niecierpliwie czeka do przejechania 100 km.


O wyścigu Uphill Race Śnieżka wszystko już powiedziano i napisano. Niektórzy walczą tam o zwycięstwo, o pobicie rekordu trasy, o poprawienie wyniku sprzed paru lat, a niektórzy o to aby ani razu nie dotknąć stopami ziemi i cały dystans pokonać w siodle. Im wyżej, tym trudniej. Im dalej, tym gorzej. Ale zwycięstwo smakuje na Śnieżce wyjątkowo.
Zwycięstwem jest w tym przypadku dotarcie do mety.
Jeśli więc chcesz wjechać tak daleko i tak wysoko, że dalej i wyżej po prostu się nie da - ten wyścig jest dla Ciebie!


Uphill Race Śnieżka, 17 czerwca, Karpacz. Zapisy: 28 lutego o 19:00.

uphillrace.pl

Dodano: 2018-02-26

Autor: Źródło: uphillrace.pl

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920