Sezon 2015 dla zawodników był bardzo ważny z kilku powodów, jednak główną myślą, jaka przyświecała czołówce polskiego MTB, była przyszłoroczna olimpiada. W sezonie przed igrzyskami sprawdzenie swojego miejsca w szeregu jest istotnym elementem. W tym roku oszczędzono kolarzom wielu transoceanicznych podróży i tylko dwie edycje Pucharu odbyły się poza Europą.


Początek sezonu 2015 w wykonaniu polskich zawodników z Kross Racing Team był bardzo udany. Bartłomiej Wawak kilkukrotnie stawał na podium mocno obsadzonych zawodów w Pucharze Czech, a w zawodach w Hiszpanii, pokonując nawet swojego doświadczonego rywala – Marka Konwę (64sto LESZNO MTB Team), a Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) już na początku potwierdziła przynależność do światowej czołówki.


Puchar Świata UCI
Pierwsza tegoroczna edycja Pucharu Świata odbyła się tuż za miedzą. W globalnej perspektywie, 24 maja w Novym Mescie tematem przewodnim był powrót do ścisłej czołówki Jaroslava Kulhavego (Specialized Racing Team), który zgarnął komplet punktów, wyprzedzając nieznacznie Nino Schurtera (Scott- Odlo MTB-Racing Team) i Juliena Absalona (BMC). Wśród pań czołowe lokaty zajęły: bezkonkurencyjna w początkowej fazie sezonu Jolanda Neff (Stockli Pro Team), na drugim miejscu przyjechała Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Multivan Merida Biking Team), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła piękna i niezwykle wszechs tronna Francuzka Pauline Ferrand Prevot (Rabo Liv Women Cycling Team). Maja Włoszczowska (...)


Cały tekst znajdziecie w bikeBoard 10/2015


Możesz też kupić e-wydanie

Dodano: 2015-10-08

Autor: Tekst: Kuba Chryczyk, foto: Tomasz Świerczyński

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje