– To jeden z moich ulubionych wyścigów. W ostatnich latach osiągałem w nim dobre wyniki, ale w tym roku nie ścigałem się jeszcze zbyt wiele i spokojnie podchodzę do jutrzejszego startu – mówi Przemysław Niemiec, który w sobotę powalczy w Strade Bianche. Wspólnie z Diego Ulissim będzie przewodził grupie Lampre-Merida na szutrowych drogach Toskanii.


„Ten wyścig to prawdziwa perełka. Spośród włoskich klasyków po Lombardii i Mediolan-San Remo to chyba wyścig nr 3” – pisał o Strade Bianche Przemysław Niemiec. Już jutro po raz piąty w karierze wystartuje on na „białych drogach”. W ubiegłym roku ukończył klasyk na 9. miejscu, w 2013 r. był w nim 11. – To jeden z moich ulubionych wyścigów. W ostatnich latach osiągałem w nim dobre wyniki, ale w tym roku nie ścigałem się jeszcze zbyt wiele i spokojnie podchodzę do jutrzejszego startu – mówi Przemysław Niemiec. Wspólnie z Diego Ulissim będzie jednym z liderów Lampre-Merida na szutrach Toskanii. – Wsparcie zapewnią im Cattaneo i Mori – mówi Orlando Maini, dyrektor sportowy włoskiej ekipy. – W początkowej fazie wyścigu pewnie rozpoczną się ucieczki i chcemy mieć w nich swoich reprezentantów. Dołączenie do nich będzie zadaniem dla Xu, Modolo i Ferrariego – dodaje. Skład włoskiej ekipy na Strade Bianche uzupełnia Federico Zurlo, który zadebiutuje w tym wyścigu.


Zdaniem Przemysława Niemca, podobnie jak w poprzednich edycjach Strade Bianche, kluczowy będzie jutro szutrowy 11,5-km odcinek Monte Sante Marie. – Zwykle to na nim dochodzi do pierwszych ważnych rozstrzygnięć – tłumaczy kolarz z Pisarzowic. Ostatnio po raz drugi w tym roku trenował on w Calpe. – Pogoda dopisywała i dobrze spędziłem ten czas – mówi. W najbliższą niedzielę, tuż po Strade Bianche, Niemiec wystartuje w klasyku GP Industria & Artigianato. Po krótkim odpoczynku weźmie udział w Tirreno-Adriatino (9-15 marca). Będzie to dla niego jeden z etapów przygotowań do Giro d’Italia. – Dobrze się czuję, spokojnie wchodzę w sezon i realizuję założony plan – zapewnia 6. zawodnik Giro d’Italia 2013.

Dodano: 2016-03-07

Autor: Źródło: Merida Polska

Tagi: Przemysław Niemiec, Lampre Merida

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje