Niespełna miesiąc dzieli nas od młodej, ale już kultowej imprezy rowerowej Joy Ride Fest, która i w tym roku zostanie rozegrana w Kluszkowcach. To już trzeci raz z rzędu, kiedy Góra Wdżar stanie się mekką fanów MTB w Polsce. Każdy, także i Ty, znajdzie tam coś dla siebie.
Joy Ride Fest to trzydniowe święto ludzi kochających jazdę na rowerze, słodki smak adrenaliny i góry. W dniach od 6 do 8 czerwca wulkaniczna góra Wdżar w Kluszkowcach przyciągnie na swoje stoki profesjonalistów i amatorów, którzy będą konkurować w różnych dyscyplinach. Nie zabraknie typowego dla imprez Joy Ride downhillu, wymagającego enduro i widowiskowego slopestyle’u. Wszystko to zostanie uzupełnione sportową rywalizacją charakterystyczną dla pojedynków w dual slalomie, czy na pump tracku.

Poza typowo sportowymi atrakcjami na miejscu będzie można także podziwiać wystawy najnowszego sprzętu i rowerów czołowych firm, głosować w konkursie na najlepszy film MTB, a także wyskakać się z gronie znajomych podczas wieczornych koncertów.

ROZGRYWANE DYSCYPLINY:
Joy-ride.pl Downhill
Kellys Enduro
ZEW Slopestyle
Dartmoor Flybag
NS Bikes Pumptrack
Dual Slalom

WIECZORY PEŁNE BITÓW:
To już niepisana tradycja, że podczas festiwalu Joy Ride wieczory spędzane są we wspólnym gronie. W końcu nic tak dobrze nie smakuje po dniu jazdy na rowerze, jak dobra zabawa ze znajomymi. Świętowanie ruszy już od wieczoru pierwszego dnia festiwalu, kiedy to pod Kluszkowce zajadą autobusy, które przetransportują Joyride’owców do Niedzicy. Tam energetycznego kopniaka zapewnią widzom specjaliści od dirtu, a kiedy publika będzie już wystarczająco rozgrzana, do akcji wejdą muzycy. Bity w klimacie hip-hop i reggae idealnie uwieńczą udany dzień. Kolejne z festiwalowych wieczorów także nie pozwolą się wyspać!

TARGI ROWEROWE:
Przez trzy dni na terenie festiwalu pojawi się ponad 30 różnych wystawców! Oprócz tego, w ramach targów będzie także możliwość, by przetestować najlepsze z prezentowanych maszyn. Dodatkowo wybrani wystawcy zorganizują mini konkursy z nagrodami, takie jak DH-zone StrongMen Contest, czyli trzymanie roweru w powietrzu na czas.

POKAŻ SWÓJ TEAM:
Tuż obok strefy targów rowerowych zostanie wyznaczone miejsce dla rowerowych ekip. To właśnie tam, totalnie za darmo będzie można rozbić swój team’owy namiot, zaprezentować maszyny i pokazać się szerszemu gronu festiwalowiczów. Jedyne, czego w tym przypadku wymaga organizator, to profesjonalizm. A wiemy, że tego Wam nie brakuje.

FESTIWAL FILMÓW ROWEROWYCH:
W sobotni wieczór po zakończeniu zmagań rowerowych, na górze Wdżar pojawią się dwa stanowiska z DJ’ami, którzy będą dbać o zachowanie dobrego wieczornego nastroju przy klimatycznych ogniskach. Dodatkowo odbędzie się także festiwal filmów rowerowych. Każdy, kto wyśle swój autorski materiał na adres info@joy-ride.pl będzie miał szansę wygrać statuetkę „jOyskara”. Główną nagrodę zdobędzie autor filmu wybranego przez sędziów, natomiast publiczność zdecyduje o tym, komu należy się nagroda dodatkowa.

ZAPISY:
Brak kolejek do biura i możliwość dokonania płatności online – tak w skrócie można określić zmiany w zapisach na Joy Ride Fest. Strona, na której można dokonywać rejestracji i opłat ruszyła kilka dni temu. Można ją znaleźć pod adresem: http://joyridefest.pl/2014/05/05/nowy-system-zapisow/. To właśnie tam znajdują się ważne daty, cennik i mini-tutorial. Pamiętajcie – im szybciej, tym… taniej!

DODATKOWE INFORMACJE
Festiwal wchodzi w skład akcji Weekend Polska na Rowery, której szczegóły znajdują się na stronie polskanarowery.pl. Szczegóły na temat festiwalu znajdują się na joyridefest.pl oraz stronie wydarzenia fb: http://facebook.com/events/509209132519532/


FESTIWAL WSPIERAJĄ:
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Dartmoor, Shimano, Fox, Karcher
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko
Patroni medialni: Bikeboard, Extreme Sport Channel, Podhale 24, Radio Eska, Stuff, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków.
Opieka medialna: Teleexpress
Współorganizatorzy: Dirt it more, Polish 4x open

Dodano: 2014-05-08

Autor: Źródło: Joy Ride

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje