Polscy rowerzyści nie muszą zapadać w sen zimowy. Zamiast tego mogą wystartować w Klasykach Bike Atelier i Tour de Bike Atelier, czyli wyścigach na trenażerach legendarnymi trasami. Będą je mogli śledzić na dużym wyświetlaczu i powalczyć o cenne nagrody. Finał pierwszych zawodów odbędzie się 13 grudnia w sklepie Bike Atelier w Częstochowie.

Shimano Polska już po raz trzeci, zaprasza na jesienno zimowy konkurs - ELITE RACE 2015. Aby nie zastać się w tym niesprzyjającym dla kolarzy okresie Shimano Polska przygotowało cykl zmagań na trenażerach ELITE.

Joanna Kowalczyk podjęła się przejechania rowerem miejskim z Krakowa do Wrocławia w szczytnym celu. Ty też możesz pomóc!

Najbardziej utytułowana kobieta w historii MTB nie zwalnia tempa. Gunn-Rita Dahle Flesjaa przedłużyła swoją umowę z Multivan Merida Biking Teamem do końca 2016 roku. – Jestem w pełni zmotywowana, by ciężko trenować zimą i stworzyć podstawę do sukcesów w 2015 roku – mówi. Ważne cele Norweżki to 29. triumf w Pucharze Świata oraz dobry wynik na olimpiadzie. – Jeśli zakwalifikuję się do Rio, nie zamierzam tam lecieć jako turystka – podkreśla 41-letnia Norweżka.

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję warsztatów Akademii Rowerowej Cezarego Zamany. Tym razem spotykamy się blisko Warszawy w hotelu Holiday Inn w Józefowie. Tematem naszego spotkania będzie "Trening funkcjonalny oraz Bike Fitting czyli ustawianie prawidłowej pozycji na rowerze".

Z ogromną satysfakcją zapraszamy na drugi długometrażowy film o polskiej scenie downhillowej, którego autorem jest Kuba Gzela. O ponownym podjęciu wyzwania związanego z realizacją filmu zadecydowały setki pozytywnych i motywujących komentarzy dotyczących pierwszej jego części, która podczas premiery wypełniła po brzegi największe kino w Krakowie. Film wywołał ogromne zainteresowanie mediów.

- zobacz 4 filmy akcji podczas jednej nocy w kinach sieci Multikino!

Himalaiści, ekstremalni narciarze, snowboardziści i biegacze, slacklinerzy, rowerzyści długodystansowi, szybownicy, paralotniarze i podróżnicy spotkają się w Łodzi podczas Explorers Festival w dniach 19-23 listopada 2014, aby opowiedzieć o swoich pasjach, dokonaniach i marzeniach.

BBBCycling zdiagnozowało potencjalne niebezpieczeństwo dotyczące pedałów szosowych RoadKing BPD-09 oraz BPD-09Ti. Oś pedału może pęknąć, mogąc spowodować wypadek.

Filozofia rodzi się ze zdziwienia, podróż z ciekawości. O swojej filozofii podróżowania na rowerze opowiedzą 29 listopada goście Wrocławskiego Spotkania Podróżników Rowerowych.

Zapraszamy na jesienne Testy Rowerów SCOTT z kolekcji 2015

Międzynarodowe Targi Rowerowe to impreza o coraz większym znaczeniu dla branży rowerowej. Targi odbywają się pod Honorowym Patronatem: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Europejskiej Unii Kolarskiej, Polskiego Związku Kolarskiego, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Rowerów, Stowarzyszenia Europejskich Producentów Części i Akcesoriów Rowerowych oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polska strona marki – www.catlike.pl startuje niedługo po premierze nowej kolekcji butów Catlike. Poza możliwością obejrzenia całych kolekcji kasków, okularów i butów, na stronie znajdziemy również mapę sklepów, gdzie można kupić produkty Catlike.

Zapraszamy wszystkich miłośników legendarnej marki PEDRO’S na bezpłatne tankowanie oleju do łańcucha!

Producenci rowerów i akcesoriów upatrują w tym oczywistym fakcie swoją szansę i kreują go na jeden z najważniejszych kierunków rozwoju „rowerówki”.

W dniach 6 – 7 września odbędzie się pierwsza edycja imprezy „Olkusz Silver Games” w nowo otwartym obiekcie „Silver Park” w Olkuszu przy ul. Głowackiego.

W najbliższy poniedziałek 1.09 rozpoczną się Mistrzostwa Świata MTB w norweskim Hajfel. Polski Związek Kolarski ogłosił skład reprezentacji Polski, w którym swoje miejsce znalazły dwie zawodniczki Kross Racing Team.

Zawody odbędą się w formie Best Trick w dwóch konkurencjach BMX i SKATE - pula nagród to po 1500 zł na konkurencje. Dodatkowo odbędą się również zawody na toru Trialowym, które będą rozegrane w ramach Pucharu Polski.

Już w przyszłym miesiącu odbędzie się pierwszy Bytomski Piknik Sportowy. Impreza skierowana jest do pasjonatów sportu, dla których liczy się czysta sportowa rywalizacja oraz przede wszystkim świetna zabawa!

Kolarstwo to bardzo specyficzna dziedzina sportu, jedna z niewielu, w której zwykły śmiertelnik może mieć lepszy sprzęt od najwybitniejszych zawodników na świecie. Nie da się ukryć, że to drogi sport, jednak większość komponentów dostępnych jest w dobrych sklepach rowerowych. Każdy z nas ma dostęp do technologii rodem z Pucharu Świata. Takie gwiazdy jak Schurter, Absalon czy nasza Maja Młoszczowska używają ich tylko wcześniej. Oto co podpatrzyliśmy na zawodach Pucharu Świata.

Przejazd królewskiego 6. etapu Tour de Pologne w wozie Lampre-Merida to uczta przygotowana dla zwycięzcy aukcji charytatywnej. – Takie przeżycia zostaną w pamięci na zawsze – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu. Pieniądze z rozpoczętej 29 lipca aukcji wspomogą kosztowną terapię 8-letniej Klaudii Pająk z Pisarzowic, rodzinnej miejscowości Przemysława Niemca. – Wszyscy w Lampre-Merida jesteśmy pomocnikami Klaudii w jej wyścigu – podkreśla Marco Marzano, dyrektor sportowy grupy.

Światło dzienne ujrzała właśnie nowa aplikacja mobilna dla wszystkich fanów kręcenia – InstaBike.

Na zabezpieczonej trasie w podwarszawskim Wieliszewie przejechał 758 km w ciągu 48 godzin.

Tour de Pologne to nie tylko walka zawodowców. Każdy miłośnik kolarstwa może się sprawdzić w zmaganiach towarzyszących wyścigowi. 8 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się Tour de Pologne Amatorów. Trwa także rywalizacja w aplikacji Endomondo przygotowana przez Tauron Polska Energia, głównego sponsora wyścigu. Wygrać można m.in. rower szosowy, replikę maszyny Lampre-Merida, czy udział w zamkniętych testach modeli Merida na rok 2015.

Mariusz Bryja i Tomek Dębiec, którzy trzy lata temu pokazali najlepsze polskie miejscówki w filmie Enduro Me, teraz ruszają w najdziksze zakątki w całej Europie. Nowy przygodowy projekt filmowy to Pathfinder.

Odsłona 3 – BIERZ BRACIE BLAGIE I CHODŹ NA PRAGIE

„Przerwa na reklamę” to nazwa nowej aplikacji konkursowej. Do wygrania rowery Giant Sedona i Giant BLVD W.

Mistrz świata Rui Costa przystępuje do Tour de France z odmienioną pozycją na rowerze. Ma ona zapewnić kolarzowi Lampre-Merida oszczędność 20 watów mocy przy prędkości 45 km/godz. – Nie mówimy o milimetrach, ale o centymetrach zmiany. Przy zawodniku tej klasy to kolosalna różnica – zaznacza Juergen Falke, kierownik działu badawczo-rozwojowego Meridy, inicjator zmiany.

Romet otwiera przed klientami nowe możliwości testowania rowerów i uruchamia Centrum testowe rowerów marki Romet na trasach Single Track w Świeradowie Zdroju.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Eagle???

Merida Big.Nine 6000 i Big.Nine 800

Kross Level 13.0

Kolarz - cukrzyk

Karpaty w trzech aktach