„Rowerem przez Kraków” – właśnie z takim hasłem na ustach w niedzielę 14 czerwca tysiące rowerzystów ruszy przez ulice Krakowa. Święto Cykliczne to od lat największy festiwal rowerowy w Polsce. Z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, które nie tylko kochają rowery, ale także są miłośnikami sportu oraz popierają zrównoważony rozwój naszego miasta.

Masz szansę wygrać jedną z trzech par niepowtarzalnych butów Bontrager XXX Team Issue, unikalnie zdobionych przez włoskiego artystę Alessandro Richetti.

Reprezentant Kross Racing Team Bartłomiej Wawak zajął drugie miejsce w wyścigu kategorii UCI C1 w austriackim Stattegg, który odbył się w niedzielę 10.05. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Włoch - Gioele Bartolini (Merida Italia Team).

„Łączymy stolice” to hasło, pod którym będzie rozgrywany 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczna edycja wyścigu rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zakończy 8 sierpnia w Krakowie. Oficjalna prezentacja trasy odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie.

Ogłaszamy międzynarodowe zawody dla początkujących Kona International Rookie Games, które odbędą się w dniach od 6 do 9 sierpnia w Serfaus-Fiss-Ladis.

W dniach 24-26 kwietnia odbyły się w Kościelisku I Cyklowarsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Rowerowe Podhale i MTB Hostel. Impreza miała na celu rozwój wiedzy i umiejętności uczestników w ramach techniki jazdy, zapobiegania kontuzjom oraz serwisowania sprzętu.

odwiedzamy europejskie laboratoria doskonalenia produktów

Polski producent rowerów KROSS rozpoczyna oficjalnie współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu. Uczniowie otrzymają profesjonalny sprzęt oraz wsparcie trenerskie kolarza Kornela Osickiego (Kross Racing Team). Najlepsi z nich z czasem zasilą szeregi drużyny, w której kolejne sukcesy osiągają m.in. Maja Włoszczowska czy Ania Szafraniec-Rutkiewicz. Konferencja prasowa poświęcona tej inicjatywie odbyła się 22.04.2015 w Ratuszu w Żywcu.

Rowerzyści proszeni są o przyprowadzenie rowerów do autoryzowanych punktów sprzedaży celem inspekcji i odpowiedniego przygotowania do sezonu.

Jazda rowerem lub rowerem elektrycznym jest średnio 13 razy mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego od jazdy samochodem osobowym – wynika z wyliczeń Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). W przypadku rowerów emisja dwutlenku węgla (CO2), biorąc pod uwagę m.in. cały „cykl życiowy” sprzętu, wynosi w przeliczeniu na 1 osobę 21 gramów na każdy pokonany kilometr.

Arkus&Romet Group włącza w swoją strukturę firmę WiM System – producenta bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, czego efektem jest powstanie nowej firmy o nazwie Romet Rental Systems. Największy gracz na rynku jednośladów w Polsce zapowiada włączenie się do rywalizacji w tym szybko rosnącym segmencie.

Tego jeszcze nie było. Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w MTB zorganizowany zostanie Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej w specjalnościach kolarstwo i turystyka rowerowa.

150 cm – tylko albo aż tyle, wystarczy by rowerzysta poczuł się na drodze bezpieczny. Nie od dziś wiadomo, że kierowcy samochodów oraz amatorzy dwóch kółek są w nieustannym konflikcie...

Punktualnie o godzinie 12:00, w hali Arena Legionowo znany komentator Eurosportu Adam Probosz rozpoczął konferencję prasową, zorganizowaną z okazji zbliżającego się startu największego w Polsce cyklu wyścigów rowerowych MTB dla amatorów. W konferencji wzięli udział prezes Sk Banku Jan Bajno, organizator imprezy Cezary Zamana, wiceburmistrz Kobyłki Piotr Grubek, dyrektor oddziału Sk Banku w Legionowie Marcin Czarski oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Marcin Dembowski z Wydziału Promocji i Spraw Społecznych.

Przygody Mariusza Bryji i Tomka Dębca poszukujących najciekawszych ścieżek do jazdy na rowerze w dzikich górach Europy można oglądać online lub ściągnąć film na swój komputer (po zalogowaniu się na Vimeo dostępny plik nawet 11 GB).

Drużyna BMC MTB Racing Team przedstawiła plany na tegoroczny sezon. Julien Absalon, najlepszy na świecie kolarz cross-country (XC) ostatniej dekady, zamierza sięgnąć po szósty w karierze tytuł mistrza świata w kolarstwie górskim. Celem całego zespołu jest co najmniej powtórzenie zeszłorocznych wyników.

Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w XCO odbędzie się seminarium szkoleniowe pt. „Współczesny trening kolarski”. Cenną wiedzę przekażą doświadczeni specjaliści.

W przeddzień wiosny - 21 marca 2015 roku w godzinach 12:00 - 22:30, największe centrum handlowe w Warszawie – Arkadia, zmieni się w arenę dla ekstremalnej rowerowej jazdy! To wszystko za sprawą eventu Rockstar „Porusz Swoje Miasto”, na którym niezwykłych wrażeń dostarczą zawodnicy światowego formatu z Polski i z zagranicy!

6 czerwca w Dolomitach odbędzie się kolarski wyścig szosowy dla amatorów – Tour de Pologne Challenge Trentino. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników rowerów będzie połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na Passo Pordoi.

Bazą warsztatów będzie lokalny MTB Hostel, czyli ekologicznie czysta chatka położona w bliskim sąsiedztwie Tatrzańskiego PN, stanowiąca schronienie dla aktywnie wypoczywających.

3 marca o 12.00 w SP nr 1 w Rydułtowach odbędzie się konferencja inaugurująca działalność Cykloklasy Merida, czyli nowej odsłony profesjonalnych klas kolarskich dla dziewczyn. Patronami honorowymi przedsięwzięcia zostali czołowy polski kolarz Przemysław Niemiec, legenda MTB Gunn-Rita Dahle Flesjaa oraz kolarska mistrzyni Europy na torze i szosowa mistrzyni Polski Eugenia Bujak. Wychowawcą dziewczyn z Rydułtów jest Dariusz Skupień, pierwszy trener w karierze Bujak. Konferencję poprowadzi Adam Probosz, komentator Eurosportu.

Jeden z czołowych polskich kolarzy Przemysław Niemiec debiutuje jako aktor! Zawodnik Lampre-Merida wziął udział w kampanii „Więcej niż rower” jako bohater 6 krótkich filmów o pasji do dwóch kołek. Jego popisy komentuje Adam Probosz z Eurosportu, a każdy, kto zainspiruje się kolarskim mistrzem i zrobi dobre zdjęcie, może co tydzień wygrać wspólny trening z nim, rower i inne cenne nagrody.

Polscy rowerzyści górscy w poszukiwaniu najpiękniejszych szlaków w dzikich górach Europy

Firma Specialized padła ofiarą złodziei rowerów, którzy włamali się do jej siedziby głównej w Kalifornii.

Zbliża się premiera filmu Unreal. Oto pierwszy epizod zachęcający do oglądnięcia reżyserowanej przez Darcego Wittenburga produkcji w którą zaangażowani są najwięksi tytani w kinematografii outdoorowej: Teton Gravity Research i Anthill Films.

Kolarskie Gwiazdy zawitały do Warszawy. II Bal Mistrzów Kolarskich ponownie okazał się spotkaniem pełnym wzruszeń. Głównym punktem wyjątkowej Kolarskiej Gali było uroczyste przedstawienie „Najlepszej Dziesiątki Polskich Kolarzy Roku 2014”. Niespodzianki być nie mogło. Kapituła Plebiscytu złożona z czołowych polskich dziennikarzy kolarskich pierwsze miejsce przyznała Michałowi Kwiatkowskiemu, mistrzowi świata z hiszpańskiej Ponferrady.

Witam w mojej nowej rubryce, w której będę Wam przybliżał kolarskie słownictwo. Z włoskiego na polski, z własnego doświadczenia, z pozdrowieniami dla wszystkich.

Jak karnawał, to z kolarzami! W sobotę, 24 stycznia 2015 roku w centrum Warszawy II Bal Mistrzów Kolarskich. Podczas imprezy zostanie uroczyście przedstawiona "Najlepsza Dziesiątka Polskich Kolarzy Roku 2014" wyłoniona przez Kapitułę Dziennikarzy, zajmujących się kolarstwem.

Ponad 15 tysięcy konsumentów wybrało Romet jedną z najsilniejszych polskich marek w dwóch kategoriach – motocykli i skuterów oraz rowerów. W procesie certyfikacji w każdej z powyższych kategorii firmie przyznano tytuł „Created in Poland Superbrands 2014/15”.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Eagle???

Merida Big.Nine 6000 i Big.Nine 800

Kross Level 13.0

Kolarz - cukrzyk

Karpaty w trzech aktach