VII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych już za nami. Impreza niezmiennie od pierwszej edycji przyciąga imponującą rozmiarami grupę ludzi z pasją – tych, którzy lubią podróże i rower.

W tym roku na charytatywnej aukcji fundacji Jurka Owsiaka można wylicytować wyjątkowy numer startowy z JEDYNKĄ oraz specjalny pakiet startowy, upoważniający do bezpłatnego udziału we wszystkich imprezach organizowanych przez Zmana Group w 2016 roku!

Masz nieduże mieszkanie i nie dysponujesz komórką lokatorską czy garażem, gdzie mógłbyś przechować swój rower do kolejnego ciepłego sezonu? Boisz się go trzymać na klatce schodowej w obawie przed kradzieżą? Możesz skorzystać z usług Więcej Miejsca – nowej przechowalni rzeczy z dojazdem do klienta.

Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak dołączyli do Kross Racing Team w styczniu 2015 roku. Zawodnicy drużyny mają za sobą pierwszy, bardzo udany sezon w nowej drużynie. Włoszczowska wróciła z I Igrzysk Europejskich w Baku z brązowym medalem, a Wawak sukcesywnie walczył o wysoką formę podczas Pucharów Świata.

Przemysław Niemiec, jeden z czołowych polskich kolarzy szosowych, w środę 16 grudnia odwiedzi w Rydułtowach zawodniczki Cykloklasy Merida. To pierwsze w Polsce klasy kolarskie dla dziewczyn na poziomie szkół podstawowych. Zawodnik Lampre-Merida jest patronem honorowym projektu. – Dziewczyny będą miały okazję poznać go bliżej, potrenować z nim i skorzystać z jego doświadczenia – mówi Dariusz Skupień, trener i wychowawca młodych zawodniczek, który z bliska śledził początki kariery Niemca.

Rozwój i globalizacja – to główne cele reformy kolarstwa, o której dyskutowano podczas dwudniowego seminarium Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w Barcelonie. Tour de Pologne popiera tę reformę i pozytywnie ocenia jej główne założenia.

Danny MacAskill ucieka przed zimą na Gran Canarię, aby tam pojeździć po... dachach!

Potwierdza się informacja, że najbardziej rozpoznawalny triathlonista w Polsce - Kacper Adam - rozpoczyna współpracę ze znaną rowerową marką Shimano. W polskiej siedzibie firmy odbyło się oficjalne spotkanie z zawodnikiem, podczas którego dopięto sponsoringowy kontrakt.

W obecnych czasach podróż nie jest niczym niezwykłym. Wielu ludzi stać na to, żeby kupić bilet, spakować się i pojechać nawet do najodleglejszych miejsc. Niczym wyjątkowym nie jest też informacja - serwisy prześcigają się w podawaniu coraz to innych newsów. Dlaczego więc tak dużym zainteresowaniem cieszy się Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych, którego podstawowym tworzywem jest podróż oraz informacja o niej.

Międzynarodowe Targi Rowerowe Bike-Expo w Kielcach odbyły się już po raz szósty. Zaprezentowało się 250 wystawców nie tylko z Polski i europejskich krajów naszego regionu, ale również z Wielkiej Brytanii, Włoch, Chin i Tajwanu.

Coraz więcej małych dróżek z dobrą nawierzchnią rozwidla się w jeszcze mniejsze odnogi, po których nie jeżdżą nawet Golfy i Passaty TDI. Ostatnio wiele mówi się o zagrożeniu, jakie wydobywa się z ich wydechów jednak my, kolarze, na co dzień bardziej martwimy się o to, co zrobią ich szaleni kierowcy. A ta wąska odnoga w prawo kusi, choć nie wiesz jaką nawierzchnię zastaniesz po drugiej stronie grzbietu.

Podczas jazdy na rowerze pamiętaj o bezpieczeństwie. Opowiadają o tym „Pozytywne Obroty”, film zrealizowany przez firmę Skandia Życie TU S.A. we współpracy z GoldenSubmarine. Krótkie wideo efektownie łączy realne ujęcia z animacjami, oglądanymi przez widza… bezpośrednio na kręcących się kołach.

Podobno istnieje „gen przygody”, a osoby nim obdarzone charakteryzują się silną potrzebą poznania, odkrywania, poszukiwania nowych wyzwań i przygody. Jeżeli „gen przygody” istnieje, to muszą go mieć uczestnicy Wrocławskich Spotkań Podróżników Rowerowych.

Sezon 2015 dla zawodników był bardzo ważny z kilku powodów, jednak główną myślą, jaka przyświecała czołówce polskiego MTB, była przyszłoroczna olimpiada. W sezonie przed igrzyskami sprawdzenie swojego miejsca w szeregu jest istotnym elementem. W tym roku oszczędzono kolarzom wielu transoceanicznych podróży i tylko dwie edycje Pucharu odbyły się poza Europą.

Firma Cycling Sports Group, właściciel marki Cannondale, wzywa na kontrolę serwisową wszystkie rowery wyposażone we wspornik OPI ze zintegrowaną rurą sterową.

Przyjeżdżając po raz pierwszy do Srebrnej Góry można odnieść wrażenie, że całe miasteczko jest podporządkowane kolarzom, a dzięki pasji i staraniom wszystkich osób zaangażowanych w projekt, Strefa MTB Sudety ma szansę stać się rowerowym centrum Polski.

Targi Kielce zapraszają na VI Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO, które odbędą się od 24 do 26 września. W tym samym czasie po raz pierwszy odbędzie się także wystawa motocykli i skuterów KIELCE MOTO-EXPO

Stowarzyszenie Rowerowe Podhale zapraszamy na II Podhalański Zlot Enduro MTB, który odbędzie się w dniach 23-25 października 2015 r. w Kościelisku.

W Centrum Olimpijskim w Warszawie można już oglądać wystawę „Peleton Tour de Pologne” zorganizowaną przez Muzeum Sportu i Turystyki. W wernisażu wzięli udział między innymi autor prac Ireneusz Chmurzyński, słynny dziennikarz sportowy Bogdan Tuszyński oraz patron honorowy wystawy Czesław Lang.

W niedzielę 30 sierpnia 2015 r. w Warszawie ruszy Rajd Światowej Solidarności Liv 2015, który przejedzie w tym samym czasie, co kobieca kolarska drużyna narodowa w Afganistanie. Kolarki Liv ruszą spod Kolumny Zygmunta w Warszawie ok. g. 11. Jedną z uczestniczek akcji będzie Beata Sadowska, dziennikarka radiowa i telewizyjna, znana m.in. z Radia ZET i Polsatu.

Fundacja POMBA razem z czeskim stowarzyszeniem ČeMBA zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu projektowania singletracków, które odbędzie się już 11-13. września w Trunovie. Szkolenie odbywa się w Czechach, ale jest to raptem 10 km od polskiej granicy.

Michał Kwiatkowski, Fabio Aru, Marcel Kittel, Moreno Moser – to tylko niektóre z gwiazd startujących w 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Składy drużyn ogłoszono podczas konferencji prasowej, która odbyła się na PGE Narodowym, miejscu startu tegorocznego wyścigu. Podczas konferencji odbyło się także przekazanie floty samochodowej Hyundai – Oficjalnego Partnera 72. Tour de Pologne.

Czy wyobrażacie sobie superenduro po drogach drugiej kategorii? Więcej o idei ścigania się po szutrach i sprzęcie gravel tylko w bB #8/2015.

Wczoraj o 16:00 na zachodnim końcu Polany Malczewskiego w krakowskim Lesie Wolskim tłumnie stawili się rowerzyści rządni inauguracyjnego przejazdu po dwóch przetrasowanych odcinkach niebieskiego szlaku rowerowego.

Już tylko niecały miesiąc został do rozpoczęcia 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczny wyścig odbędzie się pod hasłem “Łączymy stolice”, a jego trasa poprowadzi z Warszawy do Krakowa. My natomiast chcemy połączyć Was i zachęcić do wspólnego kibicowania kolarzom. Stąd pomysł konkursu na najciekawszą dekorację i najbardziej oryginalne przebranie.

Czwartek 16.07.2015 zapowiada się ładnie, więc dlaczego by nie? Zatem spotykamy się o 16:00 w zachodnim końcu Polany Malczewskiego.

Ruszył Tour de France i coraz bliżej nam do połowy sezonu. Po niezwykle udanym dla Polaków jego początku drugi „kwartał” był zdecydowanie „chudszy”.

Legenda MTB Gunn-Rita Dahle Flesjaa nie zwalnia tempa. W sobotę 27 czerwca Norweżka zdobyła w Val Gardena we Włoszech swoje 6. mistrzostwo świata w maratonie MTB. Łącznie ze złotymi medalami w cross country to jej rekordowe 10. mistrzostwo świata. – 10. tytuł najlepszej na świecie to dla mnie coś wyjątkowego, spełnienie marzeń – powiedziała zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu.

Paryżanki jak nikt inny na świecie dbają o swoją kobiecość, stosują własne złote zasady stylu, łamiąc przy tym powszechnie przyjęte schematy. Kochają luksus i rock’n’roll. Gardzą mieszczańskim sztywniactwem, dlatego porzucają samochody, nie chodzą na siłownie - bo jedno i drugie zastępuje im rower! Na którym wyglądają oczywiście bezbłędnie!

Już 18 czerwca, krakowskie kino Kijów.Centrum, po raz kolejny ugości niezwykle ciekawe wydarzenie łączące sport i kinematografię. Tego dnia odbędzie się tam polska premiera filmu „UnReal”, pokazującego do czego zdolna jest światowa czołówka rowerzystów górskich w poszukiwaniu nowych wrażeń.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Eagle???

Merida Big.Nine 6000 i Big.Nine 800

Kross Level 13.0

Kolarz - cukrzyk

Karpaty w trzech aktach