W dniu 12 maja w Warszawskim WUM-ie odbyła się inauguracja dwóch inicjatyw sportowych - ogólnopolskiej kampanii sportowej „Polska Goni Europę” oraz innowacyjnej platformy treningowej i-Sport.

W dniach 18-23 lipca 2016 r. Fundacja Otwarte Ramiona wraz ze swoim podopiecznym - Paweł Szpryngiel - organizuje wydarzenie pt. „Tour de Fundacja”. Akcja ma na celu zebranie funduszy dla podopiecznych fundacji oraz zmianę sposobu postrzegania osób niepełnosprawnych jako z założenia nieaktywnych. Podczas tego wydarzenia podjęta zostanie także próba pobicia rekordu Guinnessa.

Jest takie miejsce koło Zabrza. Nazywają je Hasiok. Legenda głosi, że gdy tylko okazało się że mogą tam powstać Singletracki, Rząd zbudował tam strategiczne skrzyżowanie autostrad A1 i A4, a lokalni inwestorzy centrum handlowe Europa Centralna. Przypadek? Teraz przyszła pora na trasy rowerowe.

Zapraszamy rowerzystów z całego świata, aby dołączyli do założyciela firmy Giant Kinga Liu i wzięli udział w „Ride Like King” – dorocznej międzynarodowej imprezie celebrującej kolarstwo. W tym roku ósma edycja „Ride Like King” odbędzie się w dniach 13-15 maja.

Podczas europejskiej zimy Dawid Godziek udał się na Antypody, by przygotować się do nadchodzącego sezonu, wygrać dwa contesty – Langers Session i Gorge Road Jam, oraz przetestować miejscowe rowerowe spoty. Towarzyszyli mu fotograf Bartek Woliński oraz filmowiec Aleksander Osmałek.

Tylko w ubiegłym roku kampania społeczna „Kręć Kilometry” Fundacji Allegro All For Planet przyciągnęła do pozytywnej walki mieszkańców aż 657 polskich miast. W tym roku do wygrania, a w zasadzie do wykręcenia w kilometrach, będzie 300 stojaków! O ich lokalizacji zdecydują sami rowerzyści i przejechany przez nich dystans.

Już w niedzielę 8 maja w Krakowie będzie można przetestować ponad 30 rowerów z najwyższej półki. Znajdą się one w Mobilnym Centrum Testowym Meridy, które zatrzyma się nad Wisłą przy ośrodku sportu i rekreacji Kolna. Zawartość ciężarówki wypełnią m.in. rowery górskie i szosowe znane z najważniejszych wyścigów kolarskich świata.

Romet Racing Team rozpoczyna sezon 2016 w nowym składzie. Do zawodników dotychczasowej drużyny: Bartka Janowskiego, Marcina Motyki, Dominika Grządziela i Kasi Polakowskiej do Teamu dołączyli: Kamila Biernat i Maciej Jeziorski.

Zapraszamy na drugą już odsłonę Buduj z POMBA, tym razem 16-17 kwietnia na Singletrackach w Świeradowie Zdroju.

„Szlakiem historii” to hasło, pod którym będzie rozgrywany 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Patronat Honorowy nad naszym narodowym wyścigiem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W tym roku Tour de Pologne będzie nie tylko odkrywał historię, ale również ją tworzył. Nowy rozdział to, organizowany po raz pierwszy, Tour de Pologne Women. Uroczysta prezentacja tras obu wyścigów odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie.

Kross przygotował konkurs dla pasjonatów dwóch kółek! Na wybrańców czekają limitowane rowery oraz nagroda główna – wyjazd na olimpiadę w Rio de Janeiro, gdzie szczęśliwcy będą kibicować Mai Włoszczowskiej i innym członkom Kross Racing Team.

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja zespołu VERVA Activejet Pro Cycling Team. Przedstawienie zespołu połączono z panelem dyskusyjnym na temat polskiego kolarstwa, w którym udział wzięli przedstawiciele polityki, biznesu i sportu. Potwierdzono także zaproszenia na wyścigi z cyklu World Tour. Po ubiegłotygodniowym starcie w Volta Catalunya, podopieczni Piotra Kosmali mogą być pewni startu w Tour de Suisse, Tour de Pologne oraz Hamburg Cyclassics.

Już 16 kwietnia br. rozpocznie się kolejna edycja akcji Taurus Road Show. Inauguracyjnym wydarzeniem będzie pierwszy tegoroczny Bike Maraton, który odbędzie się w Miękini. W sezonie wiosenno-letnim Taurus pojawi się w sumie na 20 dużych imprezach rowerowych w całej Polsce, organizowanych głównie w ramach cyklów Bike Maraton oraz Bike Atelier MTB Maraton.

15 marca 2016 roku o godzinie 10:00 na terenie Instytutu Lotnictwa nastąpi oficjalne otwarcie największej w Polsce firmowej rowerowni. Korzystać z niej będą inżynierowie i naukowcy pracujący na terenie Instytutu Lotnictwa.

W sobotę 12 marca zadebiutowało Mobilne Centrum Testowe Meridy. Ciężarówka, którą wypełniło ponad 30 rowerów z najwyższej półki, zawitała na Ursynów, a jej zawartość zweryfikowano na trasie. – Mam bardzo pozytywne wrażenia z testów. Cieszę się, że można było dokładnie poczuć, co to znaczy dobry rower – mówi Krzysztof Kamiński, jeden z uczestników testów. Kolejne odbędą się już 20 marca w Łodzi.

Tegoroczna edycja zmagań na trenażerach, Tour de Bike Atelier dobiegła końca. Ostatnią edycję, rozgrywaną w Tychach wygrał Marcin Cupryś. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej już przed finałowym wyścigiem zapewnił sobie Filip Matoszko.

Cykl maratonów rowerowych MTB organizowanych przez Lang Team zyskuje w tym sezonie nową nazwę – Maratony Rowerowe Lang Team. Zgodnie z kalendarzem, odbędzie się siedem edycji zawodów, w tym cztery edycje Skandia Maraton Lang Team.

– To jeden z moich ulubionych wyścigów. W ostatnich latach osiągałem w nim dobre wyniki, ale w tym roku nie ścigałem się jeszcze zbyt wiele i spokojnie podchodzę do jutrzejszego startu – mówi Przemysław Niemiec, który w sobotę powalczy w Strade Bianche. Wspólnie z Diego Ulissim będzie przewodził grupie Lampre-Merida na szutrowych drogach Toskanii.

Ponad 30 rowerów z najwyższej półki będzie można przetestować w tym roku w całej Polsce. Będą one dostępne w Mobilnym Centrum Testowym Meridy, które rozpocznie swoją trasę już 12 marca w Warszawie. Ciężarówkę Meridy wypełnią m.in. maszyny zawodowych grup Lampre-Merida i Multivan Merida Biking Teamu.

Narodowa Żeńska Reprezentacja Kolarska Afganistanu, grupa kobiet walczących o równouprawnienie w tym kraju, została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Kolarki rozpętały prawdziwą rewolucję i narażają swoje życie tylko dlatego, że zdecydowały się wsiąść na rower. Dlaczego? Gdyż wierzą, że mają do tego prawo.

Już dzisiaj Multivan Merida Biking Team rozpocznie swój sezon, stając na starcie Cyprus Sunshine Cup. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, Jose Antonio Hermida, Ondrej Cink oraz ich koledzy chcą potraktować etapówkę nie tylko jako solidny trening. – Cenne punkty rankingu UCI mogą się bardzo przydać w walce o dobrą pozycję na starcie wyścigów Pucharu Świata – podkreśla Fabian Aust, menedżer grupy Meridy.

17.02.2016 r. w Warszawie odbyła się prezentacja betonowego skateparku, który jeszcze w tym roku powstanie na terenie Parku Zachodniego (dzielnica Ochota) w ramach rewitalizacji tego terenu.

Co jeszcze może ważyć 4,56 kg, tyle co Merida Scultura Superlite LTD, czyli najlżejszy seryjnie produkowany rower świata? Z takim zadaniem trzeba się zmierzyć w konkursie „Waga idealna” Meridy. Wysyłając zdjęcie, można powalczyć o rower szosowy Merida i wiele innych nagród. Promowany inspirującymi filmami konkurs potrwa od 2 do 20 lutego na rowerymerida.pl/wagaidealna.

W czwartek 28.01 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zawodników Kross Racing Team. Maja Włoszczowska, Bartłomiej Wawak i nowy kolarz drużyny Szwajcar Fabian Giger opowiadali o swoich planach startowych na zbliżający się sezon. Ważnym punktem wydarzenia było także zaprezentowanie ultralekkiej ramy, stworzonej przez konstruktorów marki KROSS, specjalnie z myślą o Igrzyskach Olimpijskich.

Velké Karlovice w pobliżu czeskiego Vsetína przygotowują w połowie maja duży bike festiwal „trzech państw”. W sumie czemu nie, skoro zarówno do Polski, jak na Słowację jest stąd rzut beretem.

Zima skłania nas do pozostawania wewnątrz. Przykuwa nas do trenażerów i nie pozwala wyściubić nosa poza ciepłe i ogrzewane pomieszczenia.

W nadchodzącym sezonie Kellys Team rozpocznie rywalizację w nowych dyscyplinach MTB. Współpraca z nowymi zawodnikami, sprawi, że w roku 2016 charakterystyczne barwy zobaczymy nie tylko na trasach zawodów XC oraz enduro, ale także na imprezach downhilowych i fourcrossowych.

Ostatnie sezony pokazały, że rozziew pomiędzy sprzętem, jakiego używają zawodowcy i amatorzy znacznie się powiększył.

Międzynarodowa redakcja Eurosportu wytypowała dziesiątkę najzdolniejszych sportowców, o których będzie głośno w 2016 roku. W tym gronie znalazło się miejsce dla polskiego kolarza Rafała Majki.

Po raz kolejny Bike Maraton, organizator najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych Polsce, włącza się do udziału podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Eagle???

Merida Big.Nine 6000 i Big.Nine 800

Kross Level 13.0

Kolarz - cukrzyk

Karpaty w trzech aktach