Cezary Zamana w najbliższym sezonie proponuje swoim zawodnikom ciekawą nowość. Złota karta upoważnia do startu we wszystkich imprezach organizowanych przez Zamana Group. Jej właściciel może wybierać spośród bardzo bogatej oferty przygotowanej na sezon 2017.

Znamy szczegóły dotyczące przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Impreza odbędzie się w dniach 12-14 maja 2017 w Parku Śląskim a jej organizatorem jest Organizacja Środowiskowa AZS Katowice.

– To była wspaniała przygoda i stały rozwój rowerowej pasji wśród dziewczyn – ocenia miniony sezon Dariusz Skupień, wychowawca i trener zawodniczek Cykloklasy Merida, pierwszych klas kolarskich dla dziewczyn na poziomie szkół podstawowych w Polsce.

Amerykański producent wzywa wszystkich posiadaczy damperów Float X2 serii Factory i Performance z roku 2016 i 2017 do natychmiastowego zaprzestania ich używania.

W tegorocznej wystawie wzięło udział 244 firm z 11 państw. Wystawę odwiedziło 8 013 osób, wśród nich 6 189 specjalistów, przedstawicieli sklepów i hurtowni.

Już dziś możesz kupić kalendarz rowerowy na rok 2017 oferowany przez Stowarzyszenie Rowerowe Podhale.

Amerykański DAHON, prestiżowa marka rowerów składanych, świętuje jubileusz piętnastolecia obecności na polskim rynku. 18 października 2001 roku właściciel Dahon California Inc., dr David Hon, podpisał licencję dystrybucji w Polsce dla firmy Grześkowiak s.c.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa w swoim stylu pożegnała się z Multivan Merida Biking Teamem. W dwóch ostatnich startach w barwach tej grupy legenda MTB odniosła dwa zwycięstwa. Dokonała tego na Azorach w maratonie z serii UCI MTB Marathon World Series oraz jego prologu. – Wspaniale było zakończyć jazdę dla Multivan Merida Biking Teamu triumfem – przyznała Dahle Flesjaa.

Projekt flagowy dotyczący realizacji II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr został zatwierdzony przez Komitet Monitorujący Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Oznacza to, że na wiosnę 2017 roku będzie mogła rozpocząć się budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych w polskiej i słowackiej części Szlaku wokół Tatr, który jest strategicznym przedsięwzięciem Euroregionu „Tatry”.

Zakończyła się 5. edycja kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. W rywalizacji brało udział 1500 miejscowości, a rowerzyści w całej Polsce wykręcili prawie 9 milionów kilometrów. Dzięki nim Fundacja Allegro All For Planet postawi 300 oryginalnych stojaków rowerowych w 20 najlepszych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Pabianice czy Brodnica.

Krystian Herba ustanowił nowy rekord Guinnessa wskakując na rowerze na Willis Sears Tower w Chicago – jeden z najwyższych budynków na świecie. Zawodnik w ciągu 3 godzin pokonał na rowerze 3461 schodów.

Bike-RS, Blfizjoterapia, oraz Medicycling.eu mają zaszczyt zaprosić kolarza zawodowych jak i amatorów, triatlonistów, trenerów oraz wszystkich tych którym zależy na swoim zdrowiu na II Ogólnopolską konferencję Zotsań Swoim Trenerem w dniach 5-6 listopada do Łodzi do Hotelu Campoverde. Konferencja kolarska poświęcona treningom, regeneracji, medycynie sportowej, oraz żywieniu.

Najbardziej utytułowana zawodowa grupa MTB wszech czasów, Multivan Merida Biking Team, zakończyła swoją działalność. Przed wyścigiem Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race zapytaliśmy Gunn-Ritę Dahle Flesjå o jej formę i plany na przyszłość.

To wyjątkowy projekt, miejmy nadzieję przełomowy w skali naszego kraju. Fundacja POMBA wygrała przetarg na zaprojektowanie sieci około 45 km tras rowerowych typu Singletrack. Trasy zostaną wybudowane od zera, w większości o szerokości około metra.

– Gdy tylko ludzie będą mieli okazję przejechać się na rowerze szosowym z hamulcami tarczowymi, trudno im będzie wrócić do klasycznej szosówki – uważa Patrick Laprell, product manager Meridy odpowiedzialny za jej rowery szosowe. 29 września podczas Kielce Bike Expo poprowadzi on konferencję „Z tarczą czy na tarczy?” nt. wielu aspektów, z którymi wiąże się użycie hamulców tarczowych w rowerach szosowych.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Ondrej Cink z Multivan Merida Biking Teamu zajęli 2. miejsca w ostatnim tegorocznym wyścigu Pucharu Świata XC, który w minioną niedzielę odbył się w Vallnord w Andorze. Nie tylko dla Meridy był to szczególny wyścig – z Pucharem Świata pożegnał się legendarny Jose Antonio Hermida.

25 września 2016 r. odbędzie się trzeci już rajd rowerowy „Śladami górnośląskiej szlachty”, organizowany przez Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim w ramach autorskiego projektu „Szlachecki weekend”.

Start w Rio de Janeiro to najprawdopodobniej ostatnie igrzyska olimpijskie w karierze Juliena Absalona, kolarza BMC MTB Racing Team, który zwyciężał w wyścigu cross country w Atenach i Pekinie.

Trenerką oraz założycielką jest dobrze znana w rowerowym świecie zawodniczka Sonia Skrzypnik. Na swoim koncie ma wiele wygranych w polskich i zagranicznych zawodach, co jest istotnym elementem w jakości przekazywanej wiedzy.

Maja już pokazała, na czym pojedzie w Rio. 29” sztywniak w odjazdowym malowaniu. Inni zawodnicy też już zapowiedzieli, na czym będą się ścigać podczas igrzysk. Taki na przykład Nino Schurter zaskoczył nas deklaracją o wyborze 29” fulla. Pożyjemy zobaczymy. W czasie pucharu świata w Albstadt i na Mistrzostwach Świata w Novym Mescie wśród zawodników i zawodniczek elity przeprowadziliśmy badania ilościowe.

Już w najbliższy weekend w Olsztynie k. Częstochowy będzie można przetestować ponad 30 rowerów z najwyższej półki, w tym modele, na których zawodowcy ścigają się obecnie w Tour de France. Znajdą się one w Mobilnym Centrum Testowym Meridy. Rowery będzie można sprawdzić na malowniczych jurajskich trasach. – Olsztyn to mekka zarówno dla rowerzystów szosowych, jak i MTB, zapraszamy! – mówi Maciej Basista, menedżer sklepów Bike Atelier w Częstochowie, współorganizator testów.

Poruszająca ceremonia odbyła się dziś w Radzyminie – mieście Cudu nad Wisłą, w którym 12 lipca rozpocznie się 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Hasło tegorocznego wyścigu brzmi „Szlakiem historii” i nawiązuje do Bitwy Warszawskiej i właśnie do Radzymina.

Polski Związek Kolarski przedstawia skład olimpijskiej reprezentacji Polski w kolarstwie na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro 2016.

Mistrzostwa Świata MTB to najważniejsza i najbardziej spektakularna część kolarskiego roku zawodowców. Czeska lokalizacja to znane i bardzo lubiane miejsce – tamtejsze trasy są doskonale przygotowane do uprawiania klasycznego cross-country. Na starcie Mistrzostw Świata w Novym Meście zobaczymy liczną ekipę z Polski.

Francuski producenty ekskluzywnych rowerów szosowych świętuje w tym roku trzydziestolecie wygrania wielkiej pętli.

Merida Polska została oficjalnym partnerem akcji „150 cm dla rowerzysty”, która promuje bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym. – Dołączamy do akcji z dużym przekonaniem, bo powodów dla jej rozwoju niestety wciąż nie brakuje – mówi Anna Bara, marketing manager przedstawiciela jednej z czołowych marek rowerów na świecie. – Świadomość polskich kierowców rośnie, ale jednocześnie na drogach przybywa rowerzystów, a tym samym potencjalnie niebezpiecznych sytuacji – dodaje Adam Osuch, koordynator akcji.

Najważniejsza impreza cross-country tego roku odbędzie 28.06-3.07 w Czechach, na odnowionej trasie w Novym Meście. Polski producent rowerów Kross, który jest oficjalnym partnerem tego wydarzenia, będzie wspierał członków drużyny Kross Racing Team z Mają Włoszczowską i Fabianem Gigerem (Szwajcaria) na czele w walce o czołowe lokaty.

Not2Bad to film, w którym Cam McCaul ujawnia drzemiące w nim pokłady poczucia humoru, skazując widzów na salwy śmiechu i porażając ich pozytywną energią.

w ramach XVIII Pikniku Olimpijskiego na Kępie Potockiej w godzinach 12.30 - 17.00

Ritchey z dumą przedstawia swoją najnowszą ofertę – legendarne stalowe ramy są już teraz dostępne w limitowanej ręcznie malowanej edycji wprost z USA.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Eagle???

Merida Big.Nine 6000 i Big.Nine 800

Kross Level 13.0

Kolarz - cukrzyk

Karpaty w trzech aktach