Grupa kolarska Lampre-Merida, której siedziba została w miniony weekend okradziona, zwraca się z prośbą o pomoc w odnalezieniu swego sprzętu. Ekipa Przemysława Niemca udostępniła listę 111 rowerów, które padły łupem złodziei, wraz z numerami i rozmiarami ich ram.

Merida, jeden z czołowych producentów rowerów na świecie, zmieniła swoje logo oraz inne elementy identyfikacji wizualnej. Dynamiczne „M” symbolizuje nie tylko Meridę i góry – naturalne środowisko jej rowerów. Odnosi się także do hasła „M.O.R.E. BIKE” („Więcej roweru”) – nowego claimu marki.

Karol Serwin, 2-krotny Wicemistrz Świata w trialu rowerowym oraz 11-krotny Mistrz Polski chce zostać Mistrzem Świata! To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce oraz na świecie. By osiągnąć swój cel zbiera środki w serwisie PolakPotrafi.pl. Przyłącz się do akcji i pomóż Karolowi zostać Mistrzem Świat.

Team Multivan Merida nie będzie już ścigał się na rowerach 26”.Tak rozpoczęto pierwszą w tym roku prezentację sprzętu dla zawodowców. Meteoryt o średnicy 650b walnie w ziemię równo za rok i jest to przepowiednia pewniejsza niż kalendarz Majów i czerwców razem wziętych.

6-7 listopada odbyło się szkolenie serwisantów połączone z prezentacją produktów Shimano.

Niespełna tydzień pozostał do wydarzenia na którym skupia się całe downhill'owe środowisko w Polsce. 21 listopada w najbardziej prestiżowym kinie w Krakowie odbędzie się premiera pierwszego w naszym kraju długometrażowego filmu opowiadającego o extremalnej scenie rowerowej spod znaku DH.

Do wszystkich posiadaczy widelców z serii Evolution O/C z rocznika 2013!

W sobotę 30 listopada, w kinie Nowe Horyzonty spotkają się podróżnicy, ludzie których łączy nieprzeciętna ciekawość świata i drugiego człowieka. Będą uczestnikami V Wrocławskiego Spotkania Podróżników Rowerowych. Na kilka godzin zatrzymają się w jednym miejscu, żeby opowiedzieć o swoich doświadczeniach z tegorocznych podróży na dwóch kółkach.

9 listopada odbędą się zawody dla dzieci pt "AktywnySmyk Mistrz Pumptrack'a" na rowerkach biegowych, na krytym torze do pumptrack'a w Warszawie na terenie Burn Dirtpark.

Rowery, które udowodniły, że rak to nie wyrok, stają przed kolejnym wyzwaniem. W ub. roku w ramach projektu Rak’n’Rolling pokonały ponad 5000 km, by symbolicznie przejechać raka – Zwrotnik Raka. Następnie przeszły gruntowny serwis i zostały pomalowane przez rowerowych artystów. Teraz każdy może wylicytować niezwykłe modele Merida i pomóc podopiecznym Fundacji Rak’n’Roll wygrać z chorobą nowotworową. Wyścig o życie wspierają czołowy polski kolarz szosowy Przemysław Niemiec oraz Gunn-Rita Dahle Flesjaa, najbardziej utytułowana kobieta w historii kolarstwa górskiego.

Aura za oknem wciąż pozwala cieszyć się jazdą na rowerze. Zima zbliża się jednak nieubłaganie. Zapewnij sobie zajęcie na długie zimowe wieczory i zgarnij trenażer BKOOL'a! o wartości 2299.-

Kupując topowe modele szosowych kół Mavic możemy liczyć na dodatkowy zestaw treningowy w wyjątkowej cenie.

W filmie zobaczymy takich zawodników jak Andrew Shandro, Brandon Semenuk, Brook Macdonald czy Cam McCaul.

Zapraszamy na pierwszy długometrażowy film o polskiej scenie downhillowej, którego autorem jest Kuba Gzela.

Do Waszej dyspozycji oddadzą skateplazę, tor dirtowy, pump-track oraz tory trialowe.

Podczas tegorocznej edycji targów rowerowych Kielce Bike-Expo po raz kolejny przyznano nagrody dla najlepszych produktów prezentowanych na imprezie. Dwie z nich przypadły w udziale szwedzkiej firmie Thule – w kategorii Bezpieczeństwo wyróżniono dziecięcy fotelik rowerowy Thule RideAlong, zaś prestiżowy Puchar Dziennikarzy za Najlepszy Produkt Targów Bike-Expo 2013 otrzymał kufer do transportu rowerów Thule RoundTrip Pro.

Jak co roku przywieźliśmy z Eurobike całą masę zdjęć, informacji i ciekawych spostrzeżeń. O większości z nich będziecie mogli przeczytać w nowym numerze bB.

BKOOL to jedyny trenażer którego aplikację można używać w domu na trenażerze oraz na zewnątrz podczas eksploatacji standardowej

Najnowocześniejsze modele, akcesoria i profesjonalne stroje rowerowe na IV Międzynarodowych Targach Rowerowych KIELCE BIKE – EXPO zaprezentuje w tym roku 180 wystawców z 13 krajów: Czech, Niemiec, Chin, Białorusi, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Holandii, Finlandii, Węgier, Indii, Tajwanu i Polski. Ranga imprezy z roku na rok wzrasta. Wystawa awansowała na pierwsze miejsce wśród najważniejszych i imprez w kraju, a równocześnie jest jedną z najlepszych tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapraszamy na największe Targi rowerowe w Polsce i jedne z największych targowych imprez w Europie.

Czy trening z pomiarem mocy ma sens? Zobaczmy kto, amator czy profesjonalista, powinien zwrócić na nie go uwagę.

Włącz się do proekologicznej akcji! Oddaj na złom swój stary rower i kup nowego składaka Dahon z rabatem do 300 zł.

Nie raz pisaliśmy o zaletach płynących z dojazdu rowerem do pracy. Zaoszczędzone pieniądze, lepsza kondycja, więcej czasu dla siebie. Tym razem nie będziemy jednak rozpisywać się o zyskanych złotówkach w porównaniu z rocznym używaniem samochodu. Rzeczywistość rowerowa ewoluuje.

Specjalna promocja dla maratończyków.

Jesteśmy właśnie na targach Eurobike we Friedrichshafen. Przedstawiamy Wam pierwsze zauważone przez nas nowości na 2014 rok, szczegółów spodziewajcie się w kolejnych numerach bB.

Ukryta siła to biografia Richa Rolla, który z 40-letniego otyłego i uzależnionego od alkoholu prawnika zmienił się w jednego z najsprawniejszych mężczyzn na świecie. To historia o odnalezieniu w sobie niesamowitych pokładów energii, która przekonuje, że każdy z nas może całkowicie zmienić swoje życie.

Unikalny festiwal sportów ekstremalnych Baltic Games (16-18.08, Gdańsk) wspierany przez Monster Energy nadchodzi wielkimi krokami.

Bohaterowie: dwoje młodych ludzi. Cel: przebiec Polskę dookoła w miesiąc. Po co? Aby zebrać pieniądze na kosztowne operacje dwóch dziewcząt chorych na dystrofię mięśniową. Ty też możesz wspomóc akcję "Biegiem Przez Świat"!


Aktualny numer

Piszemy m.in.

ROWEROWE PREZENTY

CO ZAKŁADAĆ ZIMĄ?

Kaski 2018

Cannondale Jekyll 3
Trek Roscoe 9
Giant Anthem Advanced 29er 1