Maja Włoszczowska i Jolanda Neff wnoszą swoje doświadczenie do zespołu, który wspierany jest przez markę rowerową dla kobiet.

Z początkiem marca na polskim rynku rowerowym oficjalnie debiutuje, mająca ponad sto lat doświadczenia, niemiecka marka Kreidler. Do szerokiej dystrybucji trafią zarówno rowery typu city, cross, trekking oraz MTB, jak i hybrydowe rowery elektryczne.

Już 8 Marca 2014r. po raz kolejny Klub Ghostbikers serdecznie zaprasza wszystkie kobiety dziewczyny, żony, teściowe, babcie jak również panów na „ III Dzień Kobiet na Rowerze”

16 lutego w prestiżowym klubie Red Fitness w Swarzędzu odbył się finał drugiego Zimowego Klasyku Shimano Elite Race.

– Najważniejszym wyścigiem będzie dla mnie w tym roku Tour de France, ale to nie w moim stylu, by unikać rywalizacji i skupiać się tylko na lipcu – mówi mistrz świata Rui Costa z Lampre-Merida. – Chcę ciężko trenować i dać z siebie wszystko w lutym, marcu, kwietniu… – dodaje w wywiadzie, w którym dzieli się nie tylko swoimi planami i wrażeniami z nowej grupy, ale także opowiada o początkach swojej kariery i udziela rad młodym kolarzom.

Mistrz świata Jose Antonio Hermida jest bohaterem nowego video jego grupy, które przedstawia codzienne życie legendy MTB z dala od wyścigów. Trening z Pirenejami w tle, rowerowy garaż z błotem pamiętającym wyścig po mistrzostwo świata czy rytuał picia kawy – to dzień powszedni sympatycznego Hiszpana z Multivan Merida Biking Teamu.

O Bike Fittingu pisaliśmy już wielokrotnie i nie bez przyczyny. Za promocją dopasowywania przemawia nie tylko większa efektywność kolarza, ale jego komfort i bezpieczeństwo. Na rynku pojawia się coraz więcej systemów oferujących różny zakres fittingu.

„Życie sportowca składa się ze wzlotów i upadków. Gorycz porażki raz na jakiś czas pomaga mi zachować czujność. Smak zwycięstwa zaostrza mój apetyt na jeszcze większe sukcesy” – pisze w podsumowaniu sezonu 2013 Gunn-Rita Dahle Flesjaa z Multivan Merida Biking Teamu. Zakończyła go w tęczowej koszulce mistrzyni świata.

Chris Horner, zwycięzca Vuelta a Espana 2013, został nowym kolarzem grupy Lampre-Merida. – Będzie dla nas poważnym wzmocnieniem. Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i przyda się ekipie zwłaszcza na Vueltę, gdzie będzie pewnie bronił zwycięstwa – mówi Przemysław Niemiec z włoskiego zespołu.

Krystian Herba, polski sportowiec, będzie 4 lutego bił Rekord Guinnessa w Eureka Tower w Melbourne. Wyskoczy rowerem po schodach na szczyt najwyższego budynku na półkuli południowej.

Pamiętacie kontrowersje wokół wygranej Fabiana Cancellary w Paris-Roubaix oraz Tour de Vlaanderen w 2010 r.? Kolarz został oskarżony o użycie silnika ukrytego w ramie.

W sezonie 2014 będziemy mieli okazję obserwować zmagania nowej międzynarodowej drużyny kolarskiej. Giant obejmuje sponsoringiem tytularnym nowy międzynarodowy team UCI.

Po raz XXII zagrała w niedzielę 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tradycyjnie do udziału w pomoc dla dzieci i najstarszych włączyła się ekipa Bike Maraton wystawiając na licytację 1 nr startowy w sezonie 2014 wraz z kartą VIP upoważniającą do startu we wszystkich imprezach organizowanych przez Grabek Promotion w 2014 roku ( Bike Maraton, Uphill Race Śnieżka, Bike Adventure).

Trzy znakomite aktorki, które zostały Ambasadorkami największej triathlonowej imprezy w Polsce – Herbalife Triathlon Gdynia 2014 – będą trenować i wystartują podczas imprezy na rowerach marki Liv/giant: Trinity Composite 2 i Avail Composite 3.

W tym roku pieniądze z aukcji wspomogą zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Firma Polsport Group również założyła wspierać WOŚP i dlatego wystawiliśmy 2 unikatowe przedmioty na ogólnopolską licytację. Cała kwota wylicytowana zostanie przekazana na konto WOŚP.

Sezon kolarski w Polsce rozpocznie się już 11 stycznia 2014 r. Właśnie wtedy odbędzie się pierwszy etap Tour de Bike Atelier – drugiej edycji wyścigu na trenażerach legendarnymi światowymi trasami. Uczestnicy zawodów sprawdzą swoją formę i powalczą o cenne nagrody w sklepach rowerowych z sieci Bike Atelier, a pokonywaną drogę będą mogli śledzić na dużym wyświetlaczu.

Wyczekiwany finał odbędzie się 17.01.2014 w firmie Polsport w Częstochowie przy ul. Wilgowej 65A.

Kross wraz z wprowadzeniem na rynek roweru Enduro nawiązał współpracę z najbardziej rozpoznawalnym polskim przedstawicielem tej dyscypliny – Mariuszem Brianem Bryją.

Cezary Zamana przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowy przedmiot, rower na którym jako ostatni Polak w 2003 roku zwyciężył wyścig Tour de Pologne!

Orbea podpisała kontrakt z amerykańskim zawodowym teamem UCI Team Novo Nordisk na sezon 2014-2015

W styczniowym numerze bikeBoardu będziecie mogli przeczytać m.in. o polecanych przez nas miejscówkach na zimowy (lub wczesnowiosenny) wypad na rower.

O 20:00 w sześciu miastach odbędzie się premiera najbardziej oczekiwanego polskiego filmu o sportach ekstremalnych. Zobaczycie kawał dobrej jazdy na MTB, deskorolce, snowboardzie, skitourach i freeski.

Grupa kolarska Lampre-Merida, której siedziba została w miniony weekend okradziona, zwraca się z prośbą o pomoc w odnalezieniu swego sprzętu. Ekipa Przemysława Niemca udostępniła listę 111 rowerów, które padły łupem złodziei, wraz z numerami i rozmiarami ich ram.

Merida, jeden z czołowych producentów rowerów na świecie, zmieniła swoje logo oraz inne elementy identyfikacji wizualnej. Dynamiczne „M” symbolizuje nie tylko Meridę i góry – naturalne środowisko jej rowerów. Odnosi się także do hasła „M.O.R.E. BIKE” („Więcej roweru”) – nowego claimu marki.

Karol Serwin, 2-krotny Wicemistrz Świata w trialu rowerowym oraz 11-krotny Mistrz Polski chce zostać Mistrzem Świata! To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce oraz na świecie. By osiągnąć swój cel zbiera środki w serwisie PolakPotrafi.pl. Przyłącz się do akcji i pomóż Karolowi zostać Mistrzem Świat.

Team Multivan Merida nie będzie już ścigał się na rowerach 26”.Tak rozpoczęto pierwszą w tym roku prezentację sprzętu dla zawodowców. Meteoryt o średnicy 650b walnie w ziemię równo za rok i jest to przepowiednia pewniejsza niż kalendarz Majów i czerwców razem wziętych.

6-7 listopada odbyło się szkolenie serwisantów połączone z prezentacją produktów Shimano.

Niespełna tydzień pozostał do wydarzenia na którym skupia się całe downhill'owe środowisko w Polsce. 21 listopada w najbardziej prestiżowym kinie w Krakowie odbędzie się premiera pierwszego w naszym kraju długometrażowego filmu opowiadającego o extremalnej scenie rowerowej spod znaku DH.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Eagle???

Merida Big.Nine 6000 i Big.Nine 800

Kross Level 13.0

Kolarz - cukrzyk

Karpaty w trzech aktach